امروز پنج شنبه, 26 مرداد 1396 - Thu 08 17 2017
سوالی که در ذهن همشهریان نقش بسته/ شهردار میانه استیضاح می شود ؟!

 

با قوت گرفتن شایعاتی مبنی بر طرح سوالاتی از سوی برخی از اعضای شورای اسلامی شهر میانه از شهردار، این سوال در ذهن بسیاری از همشهریان نقش بسته که آیا شهردار استیضاح می شود!

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از میانا ، بنا بر شواهد و پیگری های خبرنگار ما، دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر میانه سوالاتی را به منظور پاسخگویی جلیل خرده فروش تقدیم وی کرده اند. 

به موجب مصوبه مجلس، چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری به دلیل عدم انجام وظایف قانونی و یا ضعف مدیریت اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رئیس شورا موارد را به صورت صریح و مکتوب به شهردار تذکر می‌دهند.

در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر و اصرار اعضای معترض موضوع به صورت سؤال مطرح می‌شود که در این صورت رئیس شورا سؤال را کتباً به شهردار ابلاغ می‌کند و وی موظف است با هماهنگی رئیس شورا حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز پس از تاریخ ابلاغ در محل شورا حاضر شود و به سؤال مطرح شده پاسخ دهد.

پس از ارائه پاسخ بدون حضور شهردار نسبت به قانع‌کننده بودن آن رأی‌گیری به عمل می‌آید. چنانچه پاسخ شهردار از نظر اکثریت اعضای شورا قانع کننده نباشد موضوع به صورت اخطار توسط رئیس شورا به شهردار ابلاغ می‌شود.

چنانچه اعضای شورا ۲ بار از پاسخ شهردار قانع نشوند در صورت درخواست یک سوم اعضای شورا استیضاح شهردار در دستور کار قرار می‌گیرد. تقاضای استیضاح باید صریح و دارای موضوع یا موضوعات مشخص باشد. وی موظف است با هماهنگی رئیس شورا حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز پس از تاریخ ابلاغ در محل شورا حاضر شود و به سوال مطرح شده پاسخ دهد.

پس از ارائه پاسخ بدون حضور شهردار در خصوص عدم اعتماد به وی برای تداوم تصدی سمت شهرداری رأی‌گیری می‌شود. در صورتی که شهردار علیرغم هماهنگی‌های صورت گرفته در جلسه استیضاح حاضر نشود، استیضاح کنندگان مطالب خود را بیان می‌کنند و نسبت به عدم اعتماد رأی‌گیری می‌شود. چنانچه دو سوم کل اعضای شورا رأی اعتماد بدهند شهردار از کار برکنار و فرد جدیدی از سوی شورا انتخاب می‌شود.

حال این سوال در ذهن بسیاری از همشهریان میانه ای نقش بسته است که آیا کار جلیل خرده فروش به مرحله استیضاح خواهد کشید؟

اضافه می شود جلیل خرده فروش بعد از ۲بار تجربه سرپرستی به مدت ۶ ماه در خرداد ۱۳۸۲ و دی ۱۳۸۳ از سوی اعضای شورای شهر سوم برای بار سوم به عنوان سرپرست در تاریخ ۶ماه شهریور ۱۳۹۰ انتخاب شد و نهایتاً در تاریخ ۱۳۹۰/۸/۱۲ به عنوان شهردار میانه انتخاب شد. با پایان کار شورای شهر سوم و روی کار آمدن شورای شهر چهارم، اعضای شورا در اولین جلسه کاری خود با اکثریت آرا خرده فروش را در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۱۲ به عنوان شهردار ابقا کردند.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2464002
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5805
5304
96250
2464002
امروز: پنج شنبه، 26 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .