امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
برگزاری جلسه مدیران در آموزش و پرورش میانه

جلسه مدیران کلیه مدارس منطقه با حضور صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش میانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش میانه ؛ اسفندیار صادقی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش میانه، در جلسه مدیران مدارس منطقه میانه با تبریک اعیاد شعبانیه در سخنانی به  ارتقای سواد آموزشی مدیران مدارس اشاره کرد و گفت: یکی از موارد ارتقای سواد آموزشی مدیران، ایجاد هماهنگی، نظم و انسجام بین مدیران، معلمان، اولیا، و دانش آموزان است و برای اینکه مدرسه ای پویا داشته باشیم این چهار عامل باید با هم هماهنگ عمل کنند.

وی توانایی شناسایی و جایگزینی ترجیحات و خواسته ها و نیازهای عناصر انسانی را از عوامل دیگر موفقیت مدیران بر شمرد و افزود: توانایی هماهنگ سازی سیستمی اهداف و عناصر انسانی درمدارس، توانایی بکارگیری حداکثری توانایی حرفه ای کارکنان وتوانایی شناسایی و گره گشایی مشکلات را از دیگر عوامل موفقیت مدیران در مدارس نام برد.

صادقی به توانایی ارتقای روحیه کاری و رضایتمندی کارکنان و همکاران در مدارس اشاره کرد و ادامه داد: توانایی ایجاد فرهنگ موثر کار جمعی و یادگیری کار در مدارس و روحیه هم گرایی و هم افزایی در مدارس و توانایی کشف و بهربرداری از منابع و ظرفیت ها وابتکار در محیط کار را از عوامل موثر در موفقیت و ارتقای سواد آموزشی مدیران آموزشی بر شمرد.

معاون مدیر کل،  به انسداد بی سوادی و شناسایی و جذب بی سوادان توسط مدیران و معاونین مدارس اشاره کرد و یاد آور شد: یکی از سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ریشه کنی بی سوادی در کشور است شناسایی و جذب بی سوادان از وظایف  مدیران و معاونین مدارس می باشد و یکی از شاخصه های تشویق مدیران، میزان جذب بیسوادی و نحوه همکاری با سواد آموزی است و ما باید در کنار ماموریت های خود به جذب و شناسایی اولیای بی سواد همت کنیم و در ثبت نام از دانش آموزان کپی مدرک تحصیلی اولیای دانش آموزان را بگیریم.

مدیر آموزش و پرورش میانه به  اجرای پنج اولویت اصلی مقام عالی وزارت  و چهار ابلاغیه راهبردی مدیر کل آموزش و پرورش استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از اساسی ترین برنامه ای که مورد تاکید وزیرمحترم آموزش و پرورش و مدیر کل محترم آموزش وپرورش استان  برنامه محوری است و برنامه محوری از راهبردهای اصلی آموزش و پرورش در سال 94  و مورد تاکید تا آخر امسال است .

وی، به سیاست های اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش یک نهاد اقتصادی نیست ولی یکی از راه های که می توان به فرمایشات  مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی در حیطه وظیفه شغلی خود عمل کنیم سامان دهی نیروی انسانی است و اگر بتوانیم در آموزش و پرورش توازن بین نیروی انسانی و نیاز های خود برقرار کنیم در حقیقت به  اقتصاد مقاومتی عمل کرده ایم ودر خرید های خود حتما جنس مشابه داخلی را بخریم.

صادقی در این جلسه مطالب مبسوطی در خصوص، برگزاری امتحانات خردادماه 95، هدایت تحصیلی دانش آموزان، کیفیت بخشی به آموزش، اجرای قانون در مدارس، پیگیری و اجرای دقیق برنامه های هدف گذاری شده استانی در منطقه، تعمیر و نگهداری مدارس توسط مدیر مدرسه و رفع نارسایی در مدارس، توجه به شاخه فنی و حرفه ای به عنوان سیاست اصلی آموزش و پرورش، دایر بودن مدارس ابتدایی تا 12 خرداد ماه ، برخورد اخلاق مدارانه با ارباب رجوع در مدارس ، غنی سازی اوقات فراغت  به صورت خلاقانه و مفرح و شاد در مدارس بیان کرد.

وی در پایان ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات یک ساله مدیران، خواستار بهاء دادن به نیرو های کاری شد و یاد آور شد: در هر کجا به نیروی کاری بها داده نشود آنجا لانه کم کاران می شود.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2815141
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2695
7514
124751
2815141
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .