امروز پنج شنبه, 26 مرداد 1396 - Thu 08 17 2017
قصه های مرزبان نامه : ماهی خوار توبه کار

 نویسنده : مهدی آذر یزدی


ماهی خوار توبه کار    

در برکه ای ماهیخوار پیری زندگی می کرد و مثل قبل نمی توانست با زرنگی و چابکی ماهیهای زیادی صید کند. کم کم از بی خوابی لاغر و رنجور شده بود . فهمید که باید فکری بحال خودش بکند . مدت زیادی گوشه ای نشست و فکر کرد یک روز کنار برکه رفت و با گریه و زاری گفت ای خدا مرا ببخش ، من گناهکار را ببخش من همه عمرم به ماهیهای بیچاره ظلم کردم آنها را صید کرده و خورده ام . خدایا توبه توبه دیگر این کار را نمی کنم.
چند ماهی صدایش را شنیدند و خود را نزد ماهیهای دیگر رفته و این خبر را به دوستانشان رساندند. ماهیها چطور ممکن است یک مرغ ماهیخوار توبه کند او همه عمر از ماهیها خورده و به آنها آزار رسانده ، ما حرفش را باور نمی کنیم .یکی از ماهیها گفته ای دوستان اینقدر کینه ای نباشید ممکن است واقعاً توبه کرده باشد.
ماهیهای دیگر باور نمی کردند و می گفتند او از کودکی تا الان که پیر شده از ماهیها خورده است توبه نکرده است حتماً کاسه ای زیر نیم کاسه است .
ماهی ساده دل که توبه ماهیخوار را قبول کرده بود به نزد مرغ ماهیخوار رفت و به او گفت ای مرغ ماهیخوار فقط من توبه تو را باور کرده ام به من بگو چگونه دوستانم را راضی کنم که توبه تورا قبول کنند.
ماهیخوار گفت : برو یک رشته علف دراز بیاور تا من پیوند و قوام را به دوستانت نشان دهم بیا آن رشته دراز را برگردنم ببند و سر دیگر آن را به دست دوستانت بده ، ماهی رشته را آورد تا بر گردن ماهیخوار گره بزند . مرغ ماهیخوار فرصت را غنیمت شمرد و ماهی را خورد .

پیام :
زودباوری و ساده لوح بودن ممکن است گران تمام شود.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2463995
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5798
5304
96243
2463995
امروز: پنج شنبه، 26 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .