امروز شنبه, 20 آذر 1395 - Fri 12 09 2016
شکوه شهادت ؛ نویسنده : حمید گروگان

نامش عمرو بود. او یکی از ساکنان شهر مدینه بود و مانند دیگر مشرکان بت می پرستید و بت را خدای خود می پنداشت و هر روز به عبادت بت خود مشغول بود. با گسترش اسلام و مردم کم کم دست از بت پرستی می کشیدند و خدای یگانه را ستایش می کردند . در یکی از روزها که جوانان شهر بتش را در چاله ای انداختند . او با خودش فکر کرد که این چه خدایی است که نمی تواند از خودش دفاع کند . پس با تمام وجود به خداوند زمین و آسمان ایمان آورد. او یکی از سربازان دین اسلام و در رکاب پیامبر بود . در غزوه احد که یکی از جنگهای مهم دوران پیامبر بود فرزندان خود را راهی میدان جنگ کرد . اما خودش که از پای لنگ بود از جنگ معاف بود. او ولی با تمام وجودش علاقه داشت در جنگ بر علیه مشرکان شرکت کند . همسر و دوستانش مانع حضور او در جنگ بودند اما او اصرار می کرد تا در رکاب پیامبراسلام با دشمن بجنگد.
عمرو لباس رزم پوشید و راهی میدان شد . وقتی جنگ تمام شد همسران و خواهران رزمندگان به میدان جنگ شتافتند همسر عمرو نیز اسبی آورد تا جنازه پسر و شوهرش را بر آن قرار داده تا به مدینه ببرد.

پیام :
وقتی ایمان به خدا در وجود انسان ها ریشه دار شود انسان می تواند برای دفاع از آن از جان خود نیز بگذرد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

888453
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
584
11056
53455
888453
امروز: شنبه، 20 آذر 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .