امروز پنج شنبه, 27 مهر 1396 - Thu 10 19 2017
شکوه شهادت ؛ نویسنده : حمید گروگان

نامش عمرو بود. او یکی از ساکنان شهر مدینه بود و مانند دیگر مشرکان بت می پرستید و بت را خدای خود می پنداشت و هر روز به عبادت بت خود مشغول بود. با گسترش اسلام و مردم کم کم دست از بت پرستی می کشیدند و خدای یگانه را ستایش می کردند . در یکی از روزها که جوانان شهر بتش را در چاله ای انداختند . او با خودش فکر کرد که این چه خدایی است که نمی تواند از خودش دفاع کند . پس با تمام وجود به خداوند زمین و آسمان ایمان آورد. او یکی از سربازان دین اسلام و در رکاب پیامبر بود . در غزوه احد که یکی از جنگهای مهم دوران پیامبر بود فرزندان خود را راهی میدان جنگ کرد . اما خودش که از پای لنگ بود از جنگ معاف بود. او ولی با تمام وجودش علاقه داشت در جنگ بر علیه مشرکان شرکت کند . همسر و دوستانش مانع حضور او در جنگ بودند اما او اصرار می کرد تا در رکاب پیامبراسلام با دشمن بجنگد.
عمرو لباس رزم پوشید و راهی میدان شد . وقتی جنگ تمام شد همسران و خواهران رزمندگان به میدان جنگ شتافتند همسر عمرو نیز اسبی آورد تا جنازه پسر و شوهرش را بر آن قرار داده تا به مدینه ببرد.

پیام :
وقتی ایمان به خدا در وجود انسان ها ریشه دار شود انسان می تواند برای دفاع از آن از جان خود نیز بگذرد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2821088
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2481
6161
130698
2821088
امروز: پنج شنبه، 27 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .