امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
امام؛ پدری که هرگز ندیدمش

علی محمّد عزّتی طی یادداشتی با عنوان* امام ؛ پدری که هرگز ندیدمش* در پایگاه خبری مهرصبا نوشت :  بچه که بودیم قاب عکس پیرمردی نورانی با ریش های سفید در گوشه چپ دیوار حال، مرا به خو مجذوب می کرد؛ عکس کسی که هرگز ندیده بودمش.  غیر از این قاب عکس، قاب عکس دیگری در دیوارهای خانه مان نصب نشده بود.

   این کیه که اینقدر برایمان عزیز است و چرا ما را پیشش نمی برند؟ اینها سؤالاتی بود که در ذهنمان شکل می گرفت و مادر در جواب می گفت: او پدر مهربان ماست.

   کم کم که بزرگ شدیم فهمیدم که او امام و رهبر ماست. سخنرانی هایش را از تلویزیون مشاهده می کردم. هر چه بیشتر می دیدمش بیشتر مجذوبش می شدم و عشق به او در وجودم شعله ورتر می شد.

   حیف که آن زمان بسیار زود تمام شد.

   زمانی که تازه داشتم باهاش مانوس می شدم خبر بیماریش همه جا پیچید. مردم برای سلامتیش دعا می کردند اما دست تقدیر الهی چیز دیگری را رقم زده بود و دعای ما بی نتیجه ماند. وقتی خبر رفتنش را شنیدم با تصور اینکه دیگر هرگز او را نخواهم دید اشک را در دیدگانم جاری می ساخت. موج عظیم مردمی را که برای تشییع پیکرش به بهشت زهرا آمده بوند، از تلویزیون می دیدم و آرزو می کردم ایکاش من هم آنجا بودم تا با پدر ندیده ام وداع کنم.

   آنموقع 9 سال بیشتر نداشتم و درک و شناختم از امام ناچیز بود. هر چه بزرگتر می شدم و هر چه بیشتر می فهمیدم که او که بوده و چه کرده است، تازه می فهمیدم که چه گوهر گرانبهایی را از دست داده ایم و چه ضایعه تلخی متوجه کشورمان شده است.

   زمان خیلی زود می گذرد و اکنون 27 سال از رفتن پدر پیرمان گذشته است و خدا به جای او، رهبری شجاع و بصیر به ملّت ارزانی داشته است که کشتی انقلاب را مدبّرانه سکانداری می کند و با تدابیر بی بدیلش برنامه های بلندمدّت امام را یک به یک، محقق می سازد.

    امّا ما چه کرده ایم؟     

   خیلی ها مثل من، تنها لفظ عاشقی امام را یدک می کشند در حالی که امام عاشق نمی خواهد، عامل می خواهد. امام مرد عمل بود و یارانش هم مرد عمل بودند. آنها با یک اشاره امام، خود را به قلب دشمن رسانده و برای ماندگاری اسلام و انقلاب اسلامی از جان و مالشان می گذشتند و ثابت کردند که همانها عاشقان واقعی امام بودند.

   امروز نیز عاشقان ولایت بی شمارند ولی آقا از آنان چه می خواهد؟   

   تا به حال فکر کرده ایم که در عرصه اقتصاد مقاومتی که اینقدر مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند، در عرصه امر به معروف و نهی از منکر، در عرصه های سازندگی، محرومیت زدایی و مبارزه با مفاسد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... چه کرده ایم؟ 

   آری آقا عاشق واقعی می خواهد. عاشق امام باید عاشق ولایت باشد و عاشق ولایت باید التزام عملی به ایشان داشته باشد و التزام عملی یعنی اقدام و عمل. هر چه اقدام و عمل بیشتر، ولایت مداری قویتر و عشق به ولایت واقعی تر.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2154143
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1426
6078
144080
2154143
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .