امروز جمعه, 27 مرداد 1396 - Fri 08 18 2017
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه بر تهذیب و تربیت نفس همراه با تربیت جسم در جوانان تاکید کرد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با تاکید بر اهمیت آموزه ها، ارزشها و باورهای دینی در جلوگیری از آسیبهای اجتماعی بر تهذیب و تربیت نفس همراه با تربیت جسم در جوانان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با سه محور ازدواج و خانواده،  سلامت و بهداشت روان و جسم و برگزاری همایش انس با قرآن برای جوانان گفت: برگزاری گفتمانهای دینی و همایشهای مذهبی و قرآنی سبب هویت بخشی ملی و دینی در جوانان ما شده و راهکار درست زندگی فردی و اجتماعی را به آنها خواهد آموخت.

وی با بیان اینکه جوانان و نسل امروز جامعه مدیران و آینده سازان فردای جامعه خواهند بود افزود: برای ساختن آینده ای روشن  باید  مشکلات و خواسته‌های جوانان را شناسائی کرده و  در جهت ساماندهی امور آنان  برنامه ریزی مناسب توأم با کار کارشناسی داشته باشیم.

مشایخی با بیان اینکه دوران جوانی از سنین 18 تا 29 از حساس ترین و پرشورترین دوران زندگی هر فرد محسوب می شود بر ایجاد نشاط، شادابی، تحرک و پویایی در بین جوانان  تاکید کرده افزود: مدیریت آگاهانه این دوران از سوی خانواده ها و ارگانهای ذیربط  سبب پیشرفت و توسعه همه جانبه جامعه خواهد بود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه آسان‌سازی زمینه ازدواج  و آموزش ازدواج موفق را یکی از راهکارهای مهم جلوگیری از دچار شدن جوانان به آسیب‌های اجتماعی عنوان کرده گفت: این امر باید از سوی مسوولین امر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی بر ضرورت برگزاری کلاس‌های ازدواج موفق، مهارتهای زندگی و کارگاههای آموزش سلامت اجتماعی از جمله برای ورزشکاران که با دوپینگ سلامت جسمانی خود را به خطر می اندازند تاکید کرد.

مشایخی همچنین عقد تفاهم نامه بین حوزه و دانشگاهها مبنی بر حضور روحانیون برای برگزاری گفتمان دینی و علمی و احیای ارزشهای اسلامی از جمله سنت حسنه ازدواج  در محیط دانشگاهها را ضروری خوانده گفت: دانشگاهها  از جمله جامعه هدف در ستاد ساماندهی امور جوانان به شمار می روند.

وی قشر جوان روستایی و عشایری را از دیگر جامعه هدف در این ستاد عنوان کرده گفت: جوانان روستایی و عشایراز  جمله در بحث اوقات فراغت  و سلامت جسمی و روانی به فراموشی سپرده شده اند که باید به صورت تیمی بتوانیم به اهداف مورد نظر ستاد در میان این قشر دست یابیم.

معاون فرماندار میانه در پایان بر پیگیری و اجرای مصوبات جلسات قبلی تاکید کرده از همراهی و تعامل مسوولین شهرستان برای  عملیاتی شدن این مصوبات تقدیر کرده،  بر حضور روسای ادارات در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان به همراه مشاورین خود تاکید کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان میانه نیز در این جلسه مهارت آموزی و آگاهی بخشی به والدین و جوانان را از مهمترین اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرده گفت: با بررسیها و مطالعات انجام شده از سوی ستاد عواملی از قبیل تغذیه ناسالم، مصرف مواد مخدر و الکل، استعمال دخانیات، خشونت، رفتارهای پرخطر جنسی، مصرف مواد نیرو زا و قرصهای چربی سوز و هورمونی، اختلالات روحی و افسردگی و بیماریهای جدید را از جمله خطراتی عنوان کرد که جوانان جامعه را تهدید می کند.

مهدی نوایی با اشاره به اینکه یک سوم جامعه ما در حدود 23 میلیون نفر را جوانان تشکیل می دهند افزود: اگر حکومت، نظام و مسوولین برای جوانان برنامه ریزی نکنند، ماهواره، اینترنت، فضاهای مجازی با برنامه ریزی بهره لازم را از جوانان ما خواهند برد.

وی  فاصله گرفتن از معنویات و قرآن را مهمترین عامل عدم موفقیت و کاهش امید به زندگی در بین جوانان عنوان کرده گفت: این در حالی است که قرآن کاملترین و جامعترین راهکارها و مهارتهای زندگی و فردی را به انسان ارائه می کند.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2467203
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3165
5841
99451
2467203
امروز: جمعه، 27 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .