امروز جمعه, 04 فروردين 1396 - Fri 03 24 2017
آغاز بکار یکی از دو کارخانه تولید آرد گندم شهرستان میانه بعد از 4 سال

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا  ؛ با حضور اسفندیار ابوالحسن زاده  مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 (استانهای آذربایجان شرقی و غربی) کارخانه تولید آرد گندم قافلانکوه شهرستان میانه با ظرفیت تولید 5 هزار تن در ماه بعد از 4 سال  رکود، راه اندازی شد.

 در حال حاضر دو کارخانه آرد در شهرستان میانه وجود دارد که هر دو آن ها به علت بدهی های مالی و سومدیریت از سال 90 دچار رکود شده بودند که با پیگیری های صورت گرفته یکی از این دو واحد تولیدی با همت مدیریت جدید  با اشتغالزایی  برای20 نفر بصورت مستقیم کار خود را مجدداً آغاز کرد.

کارخانه تولید آرد قافلانکوه از این پس علاوه بر جوابگویی به نیاز 1200 تنی آرد سهیمه ای و 1000 تنی آزاد شهرستان میانه مازاد تولید خود را به سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور صادر خواهد نمود.

ظرفیت تولید 2 کارخانه آرد شهرستان میانه در مجموع 10 هزار تن در ماه می باشد که با راه اندازی یکی از آنها با میزان 5 هزار تن در ماه شهرستان میانه از وارد کردن آرد ازشهرستان های همجوار و تحمیل هزینه های مازاد حمل و نقل بی نیاز و در زمینه تبدیل تولیدات گندم به آرد خود کفا خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در فصل خرید گندم،  بحث تحویل گندم و ذخیره سازی آن از ضروریات است که باید با ارائه تمهیدات و برنامه ریزی لازم از بروز هر گونه مشکل در این زمینه ها جلوگیری کنیم.

حمید شکری با بیان کاشت گندم در 70 هزار هکتار از پیش بینی خرید 100 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان طی سال جاری در شهرستان میانه خبر داد.

ابوالحسن زاده در جلسه ای با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در آستانه خرید گندم با 6 میلیون تن موجودی به استقبال خرید گندم می رویم که این امر در کشور استثنایی است.

وی از پیش بینی خرید 10 میلیون تن گندم در سطح کشور ی سال جاری خبر داده افزود: در سطح استان نیز با 300 هزار تن موجودی، خرید 500 هزار تن پیش بینی شده است.

ابوالحسن زاده به کسری ظرفیت ذخیره سازی گندم در سطح کشور و استان اشاره کرده افزود:در شهرستان میانه نیز برای تقریبا 80 هزار تن فضا داریم که می توانیم از انبارهای مناسبی که می توانند با ما قرارداد بسته و عامل خرید باشند استفاده کنیم.

وی خواستار مرمت انبارهای موجود شده و از مراکز خرید تعاونی روستایی در شهرستان خواست تا بنابر مصوبه بیش از 5 تن گندم خریداری نکرده و ماشینهای بزرگ را به مراکز خرید اصلی سوق دهند تا هزینه های اضافی بر دولت تحمیل نشود.

ابوالحسن زاده به ظرفیت 50 هزار تنی سیلوی پارسیان اشاره کرده افزود: علاوه بر رفیت موجود توسعه 30 هزار تنی در دست اقدام بوده و تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید همچنین 10 هزار تن فضای دیگر در سیلوی پارسیان در دست پی کنی است. 

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

1517506
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2922
8884
191089
1517506
امروز: جمعه، 04 فروردين 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .