امروز سه شنبه, 25 مهر 1396 - Tue 10 17 2017
مصاحبه با حجت الاسلام حسن امیرنژاد مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه در خصوص اندیشه های امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا حجت الاسلام حسن امیرنژاد مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه در مصاحبه ای در خصوص اندیشه های امام خمینی(ره) فرمودند : اسلام انقلابی و اسلام آمریکایی در اندیشه امام خمینی:

   امام سرمنشا همه آزادی ها، همه بزرگی ها، همه آقایی ها و همه استقلال هاست.

   اسلام در اعلی مرتبه تمدن است. برنامه ی ما که برنامه ی اسلام است، وحدت کلمه ی میهن است.

   والله اسلام تمامش سیاست است. ملل اسلامی از اجانب عموماً و از آمریکا خصوصاً متنفرند.

   اسلام می خواهد که زن و مرد رشد داشته باشند. اسلام مکتب انسان ساز است. اسلام دین الهی و جهانگیر است. اسلام از هیچ چیز غافل نیست. در سایه ی اسلام می توانید سعادت در دنیا و آخرت پیدا کنید. اسلام از همه چیز عزیزتر است. اسلام را نمی شود منزوی کرد. اینها از مختصات اسلام ناب محمدی(ص) می باشد نه اسلام آمریکایی و غربی.

   نظر رهبر کبیر انقلاب پیرامون رابطه با آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا:

   ایشان شهادت را بهتر از رابطه می داند و می فرماید اگر با دست جنایتکار آمریکا محو شویم و خدای خویش را ملاقات کنیم بهتر از این است که در زیر پرچم ارتش سیاه غرب، زندگی اشرافی داشته باشیم.

   از خدا می خواهم که این قدرت را به ما ارزانی بدارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم.


   اهمیت و اولویت استکبار ستیزی و عدم اعتماد امام به آمریکا و ابداع واژه شیطان بزرگ:

    آنهایی که خواب آمریکا را می بینند، خدا بیدارشان کند- هرگز امان نامه کفر و شرک را امضاء نمی کنیم. می خواهی ذلیل باشی؟ برو پیوند کن با آمریکا- می خواهند یک هیاهو راه بیاندازند تا با آمریکا رابطه داشته باشیم، هرگز اجازه نخواهیم داد که آنها دخالتی در مملکت ما بکنند.


   نظر امام خمینی درباره اتّکا به درون و مردم در اقتصاد به جای وابستگی اقتصادی به بیگانگان:

    4 اصل مدیریتی اقتصادی مورد تاکید امام خمینی(ه) عبارتند از: 1- حمایت از تولید داخل. 2- خودکفایی و قطع وابستگی به خارج. 3- جلوگیری از واردات بی رویه کالا. 4- تکیه بر توان مردم و ظرفیت داخلی.


   حوزه علمیه انقلابی از نظر امام خمینی:

   حضرت امام معتقد بود که عالمان مذهبی باید نقش هدایت کننده و رهبری را در انقلاب اسلامی به عهده گیرند. گرچه موفقیت انقلاب در گرو مشارکت گسترده توده هاست اما نقش عالمان مذهبی بسیار خطیر و جدی است.

   امام(ره) روی طلاب جوان تاکید زیادی داشت همچنین سیاستمداران ایرانی و تاجران و اصناف، دانشجویان، دانش آموزان و ... را مخاطب قرار می داد تا عهده دار اقدامات انقلابی شوند. در واقع همه این اقشار از نظر امام، عوامل ایجاد کننده تغییرات انقلابی محسوب می شدند.


   نوع مواجهه حضرت امام با رفتار اشتباه و انحرافی اطرافیان و بستگان خانوادگی ایشان:

   امام هیچ وقت فرق نمی گذاشتند. با همه یکسان برخورد می کردند بلکه با خویشاوندان تندتر و عمیقتر که حق هیچکس باید ضایع نشود و همیشه مدافع حق بودند.   نگاه امام خمینی به ملتهای مستضعف و تحت ستم دنیا و ضرورت حمایت جمهوری اسلامی از آنها:

   امام(ره) همیشه از مستضعفان عالم و جهان حمایت می کردند و همیشه تاکید داشتند که این انقلاب، حامی مستضعفان می باشد و همیشه در مقابل زورگویان عالم ایستادگی کردند و همیشه از مظلوم دفاع کردند خصوصاً مردم مظلوم فلسطین و جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به همین خاطر، نامگذاری کرده و حمایت از مستضعفین اعلان نمودند.


   اهتمام حضرت امام به حمایت از گروههای مقاومت در سراسر دنیا (مانند حزب الله لبنان و  ...):

    حمایت امام از گروه های مقاومت، خیلی عمیق و با حساب بود. امام خمینی تنها رهبری بود که از آزادی فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست حمایت کرد و همیشه اسرائیل را غده سرطانی در منطقه، مطرح می نمودند.


   مذمت اشرافی گیری، خوی کاخ نشینی و دور بودن از مردم در مورد مسئولین جمهوری اسلامی:

   حضرت امام همیشه با اشرافی گری مخالف بودند و خودشان ساده زیست بودند و در سادگی زندگی کردند. ایشان در جایی زندگی کردند که همه دنیا در بهت و شگفت زده بودند و همیشه طرف کوخ نشینان را می گرفتند و می فرمودند من یک تار موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی کنم و همیشه مسئولین را به خدمت به مستضعفین تاکید داشتند که به مستمندان کمک کنید.

   بعد از انقلاب اسلامی، کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهزیستی و حساب 100 امام، اینها حمایت از مستضعفین بود و در عمل تا آخر این را ثابت کردند.


   شباهتهای شخصیتی، اندیشه ای  و مدیریتی رهبر معظم انقلاب با حضرت امام خمینی (ره):

   از نظر مدیریت، تدبیر، ساده زیستی، شجاعت، اخلاص و امثال اینها، وجه اشتراک داشته اند. هر دو در مقابل استکبار جهانی با تمام قدرت ایستاده اند، حمایت از ملتهای مظلوم خصوصاً از ملت فلسطین و ملتهای مظلوم منطقه، با تمام قدرت حمایت می کردند.

   در مدیریت داخل و خارج و در امور بین الملل، زبانزد عام و خاص می باشند.

   نظرات امام خمینی پیرامون فرقه ضاله بهائیت و ارتباط با این فرقه صهیونیستی:

    حضرت فرقه ضاله بهائیت را به طور واضح به عنوان ایادی استکبار معرفی می کند. امام از نفوذ بهائیان در بخشهای مختلف اقتصاد، سیاست و فرهنگ جامعه ایران احساس خطر می کند.

   امام می فرماید بسیاری از پست های حساس به دست این فرقه است که حقیقتاً عمال اسرائیل هستند. خطر اسرائیل برای اسلام و ایران، بسیار نزدیک است.

   و ...

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2810496
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5564
6937
120106
2810496
امروز: سه شنبه، 25 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .