امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
مصاحبه با جعفر غیابی فرمانده سپاه میانه در خصوص اندیشه های امام خمینی(ره)

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا جعفر غیابی فرمانده سپاه میانه درمصاحبه ای در خصوص اندیشه های امام خمینی(ره) گفت : اسلام انقلابی و اسلام آمریکایی در اندیشه امام خمینی:

   نظریه اسلام ناب و اسلام آمریکایی ابتدا از سوی حضرت امام خمینی(ره) و بعد از ایشان توسط امام خامنه ای(مدظله العالی) بیان شد و این نظریه به صورت محوری و به نوعی همزاد تاریخی و معرفتی انقلاب اسلامی است و روح انقلاب، استکبار ستیزی است.

   آمریکا چون با تمام ابزار سخت و نیمه سخت در مقابل انقلاب اسلامی شکست خورد، با ادبیات جدیدی به نام اسلام آمریکایی سعی در استحاله انقلاب با انقلاب دارد که باید به هوش بود تا عصاره اندیشه امام(ه) که یک تئوری و باور جامع است و می تواند به عنوان گفتمان و اندیشه جهانی مورد استفاده قرار گیرد  با تطهیر چهره آمریکای خبیث به فراموشی سپرده نشود.

   نظر رهبر کبیر انقلاب پیرامون رابطه با آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا:

   با توجه به روح استکبار ستیزی انقلاب اسلامی که از اندیشه های پاک و ضد استبدادی و ضد استکباری امام خمینی(ره) و امام خامنه ای نشأت گرفته، سیاست کلان خارجی کشور که با تغییر دولتها و تغییر سلایق سیاسی تغییر نخواهد کرد و از دیدگاه سیاسی خارجی انقلاب اسلامی، آمریکا دشمن اول و آخر انقلاب بوده و عده ای منافق و ساده اندیش که تنها راه خروج از بن بست خود کرده اقتصادی را در گرو رابطه با آمریکا می دانند باید بدانند که مذاکره با آمریکا به جز در مسایل هسته ای، ممنوع است.

   اهمیت و اولویت استکبار ستیزی و عدم اعتماد امام به آمریکا و ابداع واژه شیطان بزرگ:

    زمانی که با تاریخ آشنا شویم در می یابیم که ما آنقدر که از آمریکا صدمه دیده ایم از هیچکس ندیده ایم و رابطه ما و آمریکا یک رابطه مظلوم با ظالم است؛ رابطه یک غارت شده با غارتگر است. لذا مردم آزاده جهان همیشه از ابرقدرتها بخصوص از آمریکای جنایتکار صدمه دیده اند و تا عزم خود را برای رویارویی با کفر و شرک جهانی و آمریکای سلطه گر جزم نکنند به نتیجه ای نخواهند رسید.

   نظر امام خمینی درباره اتّکا به درون و مردم در اقتصاد به جای وابستگی اقتصادی به بیگانگان:

    در دیدگاه امام خمینی(ره) که در صحیفه امام آمده استما می خواهیم خودمان را اداره کنیم تا کشور باید اینطور تربیت بشود حالا باید تصفیه بشود از مغزهای پوسیده ای که عاشق آمریکا هستند و عاشق غرب هستند باید تصفیه بشود از این موجوات.

   حوزه علمیه انقلابی از نظر امام خمینی:

    با توجه به اینکه تربیت و کمال انسان بعنوان هدف نهایی تعالیم اسلامی است و تمام دستورات دین مبین اسلام در جهت احقاق تربیت و کمال انسانهاست؛ واسطه ای که باعث تسریع در هدایت، آگاهی بخشی انسانهاست، روحانیت است. روحانیتی که سرچشمه عمل، بصیرت، آگاه به زمان و ... است.

   امام تاکید فراوان در جهت اصلاح نفس پیش از پرداختن به اصلاح جامعه داشته اند چرا که الگوی رفتار بودن برای جامعه ارزشمندتر و تاثیرگذارتر از معرفی الگوها می باشد. لذا از نظر امام حوزه علمیه انقلابی یعنی در یک جمله، حوزه علمیه ولایی و بصیر.

   نوع مواجهه حضرت امام با رفتار اشتباه و انحرافی اطرافیان و بستگان خانوادگی ایشان:

   برخورد امام، مصداق عملی و روشنی ازاشداء علی الکفار و رحماء بینهم ... بود به طوری که در مقابل مجاهدان، خود را آنقدر کوچک می شمرد که می فرمود: خدایا مرا با بسیجیانم محشور فرما و در مقابل ابرقدرتهای سلطه گر و استکباری جهان می فرمود:آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و نیز در مقابل انحراف بستگان و نزدیکان، به شدت قانونمند بود به طوری که در اوایل انقلاب اسلامی، سید حسین خمینی یکی از طرفداران جریان ابوالحسن بنی صدر و سازمان منافقین می رفت در مشهد مقدس به نفع بنی صدر سخنرانی می کرد که با حضور سربازان کمیته، اقدام به سلاح کشی کلت کمری می کند و امام دستور می فرمایند: سید حسین خمینی را تحت الحفظ به تهران اعزام کنید و اگر دست به سلاح زد با تیر او را بزنید.

   نگاه امام خمینی به ملتهای مستضعف و تحت ستم دنیا و ضرورت حمایت جمهوری اسلامی از آنها:

   در اندیشه امام، اسلام به عنوان آخرین و کاملترین دین در جهت تعمیق اسلام در تمام نقاط جهان و با توجه به نفوذ استکبار جهانی در کشورها و غارت اموال و به فقر کشاندن مردم و استضعاف، امام خمینی(ره) ملتهای مستضعف در جای جای جهان را به بیداری و عدم خوف از ارعابهای مستکبران دعوت می کرد و می فرمود: تکیه بر امکانات و تجهیزات نظامی توسط مستکبران کهنه شده و در پیش مردم آزاده دیگر ارزشی نارد و در مقابل دشمنان، ملتی پیروز است که از مردن نترسد و با تکیه بر قدرت ایمان که قدرت لایزال در اسلام می باشد، می توان به استقلال و آزادی از یوغ استکبار رهایی یافت.

   اهتمام حضرت امام به حمایت از گروههای مقاومت در سراسر دنیا (مانند حزب الله لبنان و  ...):

    بی شک اندیشه اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که با کلیدواژه لغو کاپیتولاسیون در سال 1342 رقم خورد، رمز اقدام و ایجاد گروه های مقاومت در جهان شد.

   گاهی بعضی ها به اشتباه حمایت امام از مقاومت اسلامی را در معرفی روز قدس می دانند و این درست نیست. به نقل احمد جبرئیلی در سال 1342 امام فتوای جهاد گونه بودن مقاومت را صادر فرمودند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی درب سفارت رژیم جعلی صهیونیستی را بسته و سفارت فلسطین عزیز را بازگشایی کردند و الان امام خامنه ای حمایت بی دریغ ایران اسلامی از گروه های مقاومت را به گوش دشمنان و اسرائیل صهیونیزم می رساند.

   مذمت اشرافی گیری، خوی کاخ نشینی و دور بودن از مردم در مورد مسئولین جمهوری اسلامی:

   همواره دعوت حضرت امام به تمامی گروه ها از جمله روحانیون، دولت، نمایندگان مجلس، نمایندگان خبرگان و ... به ساده زیستی و دوری از تجمل بود. می فرمودند هرگاه تشریفات زیاد باشد محتوا کنار می رود و با کنار رفتن محتوا بنیه فقهی اسلام صدمه می بیند.

   شباهتهای شخصیتی، اندیشه ای  و مدیریتی رهبر معظم انقلاب با حضرت امام خمینی (ره):

    از لحاظ شخصیت الهی، اندیشه های ضد استکباری و ضد استبدادی، و مدیریت، یک روح در دو بدن هستند که ولایت خامنه ای همان ولایت خمینی(ره) هست.


   نظرات امام خمینی پیرامون فرقه ضاله بهائیت و ارتباط با این فرقه صهیونیستی:

    حضرت امام در دهه های 30 و 40 شمسی، موضع گیری های متعددی در مورد بهائیت و نقش و نفوذ آنان در حکومت پهلوی داشته اند و در این موضع گیریها، شیطنت و فتنه های پنهان آنها را برای همگان آشکار می کند چرا که حضرت امام پیروان فرقه ی ضاله ی بهائیت را کافر و نجس دانسته و فرموده اند آنها نباید به جمع مسلمین وارد شوند و ازدواج با افراد این فرقه ضاله را باطل دانسته است.

   و ...

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2813506
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1060
7514
123116
2813506
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .