امروز شنبه, 01 مهر 1396 - Sat 09 23 2017
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: باید رسیدگی به مسائل فرهنگی و ارزشی و نحوه انتقال ارزشها به نسل جدید به روز باشد

معاون سیاسی و اجتماعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه انتقال باورها و ارزشهای نظام از جمله ماه محرم  و صفر به نسل جوان امروز و آتی جامعه که آینده سازان مملکت به شمار می روند از حساسیت ویژه و بالایی برخوردار است افزود: باید مسائل فرهنگی و ارزشی و نحوه انتقال ارزش ها مهندسی شده و  به روز شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی اجتماع بزرگ حسینی در شهرستان میانه با اشاره به اینکه در همایش اجتماع بزرگ حسینی از لحاظ برنامه ریزی، پشتیبانی و تدارکات مشکل نداریم گفت: حضورحداکثری مردم از جمله دسته جات و هیئتهای عزاداری در این اجتماع بزرگ عزاداری باید پررنگتر از سالهای گذشته باشد تا شهرستان میانه نیز همچون زنجان در چنین حرکتهای فرهنگی و مذهبی الگو باشد.

وی تعدد دسته جات و هیئتهای حسینی را یکی از مشکلات در شهرستان خوانده افزود: از سال گذشته با اتخاذ تدابیری از جمله عدم ارائه مجوز جدید از تعدد هیئتها و دسته جات و نیز بروز و ظهور برخی از بدعتها، اعمال و خرافه های اضافه جلوگیری بعمل آمده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه چندسالی است اجتماع بزرگ حسینی با ابلاغ استانی  در شهرستانها برای تحت پوشش قرار گرفتن از سوی صدا و سیما برگزار می شود گفت: این اجتماعات معنوی و فرهنگی در جهت انتقال ارزشها و باورهای مکتب امام حسین (ع)  به نسل امروز جامعه برگزار می شود که در این خصوص خانواده ها با آموزش ههای دینی و اعتقادی به صورت پایدار و بعد از آن آموزش و پرورش با آموزش های عمومی و دانشگاهها با آموزش های عالی خود می توانند مثمر ثمر واقع شده و نقش خود را ایفا کنند.

وی اجرای برنامه های سنتی ماه محرم و صفر در بین مردم از سوی دسته جات و هیئتها، اجتماع بزرگ حسینی و پیاده روی شیعیان جهان برای زیارت حرمین در اربعین را حرکتی مهم از لحاظ اعتقادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عنوان کرده گفت: ماه محرم و صفر برای شعیان جهان اسلام از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

مشایخی خواستار همکاری و خدمات رسانی عمومی از سوی ادارات و نهادهای شهرستان و برقراری امنیت لازم شده افزود: باید با آمادگی تمام و تامین امکانات و تمهیدات مورد نیاز هر چه باشکوهتر بتوانیم این اجتماع بزرگ حسنی را برگزار کنیم.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2664039
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5825
5675
131103
2664039
امروز: شنبه، 01 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .