امروز دوشنبه, 08 خرداد 1396 - Mon 05 29 2017
امام جمعه میانه: انقلابی بودن، مومن و متعبد بودن از صفات بارز امام خمینی (ره) بود

امام جمعه میانه با بیان ویژگیهای جامع  امام (ره) از زبان مقام معظم رهبری گفت:  سه ویژگی مومن بودن ، متعبد و انقلابی بودن جامع تمامی صفات بارز ایشان بود. 

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های پرشکوه نماز عبادی سیاسی امروز با گرامیداشت بیست و هفتمین سالروز ارتحال امام (ره) و قیام خونین 15 خرداد افزود: امام (ره) با ویژگی بارز انقلابی بودن حرکت و انقلابی را به ثمر رساند که به اذعان تمامی کارشناسان و اندیشمندان حرکت و انقلابی  بی نظیر است که بعد از عصر پیامبر و دوران کوتاه حکومت امیرالمومنین(ع) بوقوع پیوستن چنین انقلاب و استقرار چنین نظامی آرزوی ائمه اطهار(ع) و علما بعنوان جانشینان ائمه بود.

وی بر انقلابی بودن و انقلابی اندیشیدن از سوی مسوولین نظام بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب تاکید کرد افزود: باید ویژگیهای حوزه انقلاب شناسایی شده و کم و کاستی ها برطرف شود و نمایندگان ما در مجلس،  انقلابی اندیشیده و راهکار هایی ارزشمندو انقلابی ارائه دهند زیرا مجلس شورای اسلامی باید مجلسی انقلابی و سنگری در برابر فزون خواهی گستاخان استکبار باشد.

حجت الاسلام حامدی دفاع از مظلوم را از اصول لایتغیر شخصیتی امام (ره) و نهضت ایشان عنوان کرده افزود: دفاع از مظلوم نه فقط مسلمان و شیعه بلکه تمامی مظلومین تکلیف دینی است اما دشمنان اسلام و نظام از جمله اسرائیل می خواهند  که ما از اصول مسلم نهضت امام دست برداریم اما این امر قابل تغییر نیست و ذره ای کوتاه نخواهیم آمد.

وی با بیان اینکه برخی از کوتاهیها و بی توجهی  مسوولین نظام به مباحث امر به معروف و نهی از منکر و مساله حجاب با نهضت امام تناسب ندارد خواستار توجه بیشتر به این موضوعات شده افزود: انقلابی بودن آسان است اما انقلابی ماندن سخت است.

خطیب جمعه میانه خاطر نشان کرد: ما ملت ایران نباید از نعمت وجود خلف صالح امام راحل غفلت کنیم و باید همواره این را بدانیم که رهبری مدیر، مدبر و آگاه،  سکان امور جامعه را در دست گرفته و کشتی نظام را از تمامی امواج توطئه ها و فتنه ها به سلامت بر ساحل نشانده است و امنیت امروز کشور ما در ناامن ترین منطقه جهان مدیون رهبری ایشان و ایثار و از خودگذشتگی جوانان این مرزو بوم است.

وی مهمترین مولفه امنیت و آسایش کنونی امروز جامعه را نقش رهبری خوانده افزود: بی دلیل نیست که اسرائیل رویای نیل تا فرات خود را به فنا رفته از سوی دو سید ( امام (ره) و خلف صالح ایشان) عنوان می کند.

خطیب جمعه میانه تواضع، عدالت و تقوی، بصیرت و شناخت زمانه ، شجاعت ، صبرو پیگیری مداوم و ساده زیستی و بی حاشیه بودن خود و اطرافیانش را از دیگر خصوصیات امام راحل عنوان کرده از مسوولین خواست تا از این خصوصیات فاصله نگرفته و ایشان را الگوی خود قرار دهند.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

1991504
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3635
7473
198998
1991504
امروز: دوشنبه، 08 خرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .