امروز شنبه, 20 آذر 1395 - Sat 12 10 2016
محمد محمدپورمدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی : عمل به نص قانون می تواند روندهای اداری را تسهیل نماید

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی محمد محمدپور با اشاره به لزوم حاکمیت قانون در امور اداری، گفت: قوانین و مقررات باعث ایجاد نظم و هماهنگی در فعالیت ‎ها و پرهیز از سلیقه ای عمل کردن در همه ی حوزه ها علی الخصوص حوزه ی فرهنگ می شود.
وی، نگرش سیستمی در حوزه فرهنگ را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: کارکنان حوزه ی فرهنگ باید در برنامه ریزی و عمل جامع نگر باشند چراکه اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مثابه یک دستگاه مرجع فرهنگی در تنظیم و تدوین خط و مشی های فرهنگی استان، نقش مهمی بر عهده دارد.
محمدپور تصریح کرد: فقدان یک نظام منسجم و قانونمدار موجب بروز پیامدهای نامیمونی در عرصه ی اداره ی این حوزه و به تبع آن سلیقه مداری و قائم به فرد بودن امور می شود و باید شیوه ای به کار گرفته شود و کارگروهها در این حوزه به نحوی برنامه ریزی کنند تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و آینده ی فرهنگی قابل قبول و مطلوبی را برای استان آذربایجان شرقی  با این پیشینه ی غنی فرهنگی و هنری  رقم بزنند.
وی در مورد واسپاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری به مردم  به عنوان یکی ازرویکردهای اساسی این اداره کل تاکید کرد و آمادگی اداره کل را برای واگذاری برخی از برنامه ها به موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری اعلام کرد و گفت: باید  با تدبیر و برنامه ریزی صحیح، این اداره ی کل به مجموعه ای چابک در حوزه ی فرهنگ و هنر تبدیل شود تا بتواند به  برنامه ریزی در سطح کلان بپردازد.
وی با اشاره به لزوم فراهم کردن زمینه حضور برای اهالی فرهنگ و هنر، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع و ارتباط مستمر و تاثیرگذار با اصحاب فرهنگ و هنر اصلی ترین رویکرد این اداره کل است و مدیران شهرستانی و ستادی در برنامه ریزی های خود باید ابتدا عایدات هر برنامه ی اجرایی برای بالندگی و تعالی استان را مد نظر داشته باشند.
محمدپور همچنین بهره گیری از پتانسیل غنی فرهنگی و هنری در استان و برنامه ریزی براساس آن را از دیگر اولویت های این اداره کل برشمرد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

890101
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2232
11056
55103
890101
امروز: شنبه، 20 آذر 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .