امروز پنج شنبه, 27 مهر 1396 - Thu 10 19 2017
محمد محمدپورمدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی : عمل به نص قانون می تواند روندهای اداری را تسهیل نماید

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی محمد محمدپور با اشاره به لزوم حاکمیت قانون در امور اداری، گفت: قوانین و مقررات باعث ایجاد نظم و هماهنگی در فعالیت ‎ها و پرهیز از سلیقه ای عمل کردن در همه ی حوزه ها علی الخصوص حوزه ی فرهنگ می شود.
وی، نگرش سیستمی در حوزه فرهنگ را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: کارکنان حوزه ی فرهنگ باید در برنامه ریزی و عمل جامع نگر باشند چراکه اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مثابه یک دستگاه مرجع فرهنگی در تنظیم و تدوین خط و مشی های فرهنگی استان، نقش مهمی بر عهده دارد.
محمدپور تصریح کرد: فقدان یک نظام منسجم و قانونمدار موجب بروز پیامدهای نامیمونی در عرصه ی اداره ی این حوزه و به تبع آن سلیقه مداری و قائم به فرد بودن امور می شود و باید شیوه ای به کار گرفته شود و کارگروهها در این حوزه به نحوی برنامه ریزی کنند تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و آینده ی فرهنگی قابل قبول و مطلوبی را برای استان آذربایجان شرقی  با این پیشینه ی غنی فرهنگی و هنری  رقم بزنند.
وی در مورد واسپاری فعالیت‌های فرهنگی و هنری به مردم  به عنوان یکی ازرویکردهای اساسی این اداره کل تاکید کرد و آمادگی اداره کل را برای واگذاری برخی از برنامه ها به موسسات و انجمن های فرهنگی و هنری اعلام کرد و گفت: باید  با تدبیر و برنامه ریزی صحیح، این اداره ی کل به مجموعه ای چابک در حوزه ی فرهنگ و هنر تبدیل شود تا بتواند به  برنامه ریزی در سطح کلان بپردازد.
وی با اشاره به لزوم فراهم کردن زمینه حضور برای اهالی فرهنگ و هنر، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع و ارتباط مستمر و تاثیرگذار با اصحاب فرهنگ و هنر اصلی ترین رویکرد این اداره کل است و مدیران شهرستانی و ستادی در برنامه ریزی های خود باید ابتدا عایدات هر برنامه ی اجرایی برای بالندگی و تعالی استان را مد نظر داشته باشند.
محمدپور همچنین بهره گیری از پتانسیل غنی فرهنگی و هنری در استان و برنامه ریزی براساس آن را از دیگر اولویت های این اداره کل برشمرد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2822425
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3818
6161
132035
2822425
امروز: پنج شنبه، 27 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .