امروز سه شنبه, 06 تیر 1396 - Tue 06 27 2017
آذربایجان شرقی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ وزیر کشور با سفر به استان آذربایجان شرقی و با حضور در مصاحبه ای تلویزیونی ، آذربایجان شرقی را  قرارگاه اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و گفت : ما برای اینکه در برخی از استانها بتوانیم یک الگوسازی مطلوب انجام بدیم از طرف  دولت سه استان به عنوان قرارگاه اقتصاد مقاومتی انتخاب شده که استان آذربایجان شرقی پیشتاز این قرارگاه است .

رحمانی فضلی افزود : استان آذربایجان شرقی با داشتن سابقه تاریخی ، فرهنگی ، سطح بالای سواد و تخصص مدیریت ، موقعیت ممتاز جغرافیایی و همسایگی با چند کشور و فراوانی صنایع فعال در حال جهش توسعه اقتصادی است که همه این ها به این استان ظرفیت خوبی داده است .

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و پیگیری های رئیس جمهور در مورد طرح های اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد : خوشبختانه آذربایجان شرقی در این زمینه خیلی جلوتر از استانهای دیگر است و همه پروژه های استان به صورت مدون و منظم ، مشخص و مراحل مجوز آنها طی شده و الان آماده واگذاری به سرمایه گذار است .

وزیر کشور تصریح کرد : یکی از اولویت های اصلی و مهم در پروژه اقتصاد مقاومتی راه اندازی واحدهای نیمه فعال و غیر فعال است  و امیدواریم در برنامه ششم توسعه ، مجلس دهم بتواند به طور دقیق این طرح را مورد بررسی قرار دهد .

وی در مورد نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در بین مردم ، نقش رسانه ها  خصوصاً صدا و سیما را در این زمینه مهم دانست و گفت : اگر بخواهیم موضوع اقتصاد مقاومتی به یک گفتمان غالب تبدیل و به عنوان یک فرهنگ عمومی ماندگار شود ، صدا و سیما باید پرچمدار این طرح باشد .

رحمانی فضلی افزود : صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با داشتن 8/73 درصدی مخاطبان استانی از یک سرمایه اجتماعی عظیم و یک اعتماد عمومی بالا برخوردار است که توانسته در پوشش برنامه های اقتصاد مقاومتی و اجرای آن در استان ، هم از مردم نیرو بگیرد و هم اندیشه و مشورت ؛ و در مقابل به آنها اطلاعات زیادی در مورد اقتصاد مقاومتی بدهد که من به نوبه خود از همه دست اندرکاران این سازمان تقدیر و تشکر می کنم.

 

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2170082
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1558
8557
160019
2170082
امروز: سه شنبه، 06 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .