امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
مواد دخانی مهم ترین علت گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد

 

معاون فرماندار شهرستان میانه با بیان اینکه مواد دخانی یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و مسئولان است، گفت: قلیان یکی از مهمترین علل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ محمدرضا مشایخی روز شنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به موفقیت جوانان شهرستان میانه در عرصه ورزش تاکید کرد: استعمال مواد مخدر نقطه مقابل ورزش هست و باید با این بعد منفی که شهرستان نیز مبتلا به آن است به صورت جدی مبارزه شود.
وی اضافه کرد: در راستای شعار تبدیل هر قلیان به گلدان با هماهنگی و تعامل مسئولان باید گام های اساسی برداریم.
مشایخی در ادامه موضوع پسماندهای پزشکی را یکی از معضلات شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به خطر این پسماندها باید بی خطر سازی در بیمارستان ها انجام شود که امیدواریم با تعامل پزشکان دستگاه بی خطر ساز خریداری و نسبت به دفن اصولی پسماندها اقدام شود.
وی بر کنترل شیرابه در زباله منازل تاکید کرد و افزود: آلودگی محیط زیست و بیماری های گوناگون از تهدیدات شیرابه ها به شمار می رود که در این خصوص شهرداری باید اقدام اساسی بکند.
مشایخی خروجی کشتارگاه ها و شیرپزی ها را تجزیه ناپذیر عنوان کرد و گفت: همکاری بهورزان با دهیاران، شوراهای اسلامی و کنترل دقیق از اثرات زیانبار این خروجی ها می کاهد.
معاون فرماندار میانه خواستار تشکیل اکیپی متشکل از شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای مساعدت به شهرداری در امر کنترل زنده فروشی ماکیان و جگرپزی های دوره گرد شد و از مدیریت شبکه بهداشت و درمان خواست تا نظارت بیشتری بر رستوران ها و غذاخوری های شهری و جاده ای داشته باشد.
وی همچنین از بخشداران شهرستان خواست تا زمینه توجیه اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و بهورزان را در خصوص آب شرب، پسماند و فضولات حیوانی فراهم آورند تا با آگاهی بخشی بیشتر جامعه ای سالم داشته باشیم.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2813513
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1067
7514
123123
2813513
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .