امروز دوشنبه, 15 آذر 1395 - Mon 12 05 2016
مواد دخانی مهم ترین علت گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد

 

معاون فرماندار شهرستان میانه با بیان اینکه مواد دخانی یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و مسئولان است، گفت: قلیان یکی از مهمترین علل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ محمدرضا مشایخی روز شنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به موفقیت جوانان شهرستان میانه در عرصه ورزش تاکید کرد: استعمال مواد مخدر نقطه مقابل ورزش هست و باید با این بعد منفی که شهرستان نیز مبتلا به آن است به صورت جدی مبارزه شود.
وی اضافه کرد: در راستای شعار تبدیل هر قلیان به گلدان با هماهنگی و تعامل مسئولان باید گام های اساسی برداریم.
مشایخی در ادامه موضوع پسماندهای پزشکی را یکی از معضلات شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به خطر این پسماندها باید بی خطر سازی در بیمارستان ها انجام شود که امیدواریم با تعامل پزشکان دستگاه بی خطر ساز خریداری و نسبت به دفن اصولی پسماندها اقدام شود.
وی بر کنترل شیرابه در زباله منازل تاکید کرد و افزود: آلودگی محیط زیست و بیماری های گوناگون از تهدیدات شیرابه ها به شمار می رود که در این خصوص شهرداری باید اقدام اساسی بکند.
مشایخی خروجی کشتارگاه ها و شیرپزی ها را تجزیه ناپذیر عنوان کرد و گفت: همکاری بهورزان با دهیاران، شوراهای اسلامی و کنترل دقیق از اثرات زیانبار این خروجی ها می کاهد.
معاون فرماندار میانه خواستار تشکیل اکیپی متشکل از شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای مساعدت به شهرداری در امر کنترل زنده فروشی ماکیان و جگرپزی های دوره گرد شد و از مدیریت شبکه بهداشت و درمان خواست تا نظارت بیشتری بر رستوران ها و غذاخوری های شهری و جاده ای داشته باشد.
وی همچنین از بخشداران شهرستان خواست تا زمینه توجیه اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و بهورزان را در خصوص آب شرب، پسماند و فضولات حیوانی فراهم آورند تا با آگاهی بخشی بیشتر جامعه ای سالم داشته باشیم.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

855407
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
687
6153
20409
855407
امروز: دوشنبه، 15 آذر 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .