امروز جمعه, 31 شهریور 1396 - Fri 09 22 2017
ضعف در اجرای قانون مبارزه با پولشویی

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه قانون مبارزه با پولشویی به درستی اجرا نشده است گفت: باید ابزارهای نظارتی را تقویت کرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدعلی مددی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه  اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص پولشویی در کشور گفت: بحث پولشویی کاملا یک واژه تخصصی است علی رغم نام مثبتی که دارد در عمل یک رفتار حرفه‌ای نادرست است در واقع قانون مبارزه با پولشویی از تاریخ 81.7.6 از سوی دولت نهم و دهم اتفاق افتاد.
 
وی با تاکید براینکه ابزار نظارتی در این زمینه بسیار ضعیف است افزود: این قانون در کشور به درستی اجرایی نمی‌شود بنابراین یکی از دلایل اصلی آن ضعف بانک مرکزی و نبود نیروی انسانی متخصصین باتجربه است.
 
مددی افزود: بانک مرکزی باید کنترل های لازم را موقع نقل و انتقال پول بیشتر انجام دهد تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.
 
وی در پاسخ به اینکه چه مسائلی می‌تواند دلیل اصلی جرم پولشویی در کشور باشد اذعان داشت: جرم پولشویی، تملک، نگهداری و یا استفاده از عواید حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی است در واقع مهم‌ترین حربه مفقودی در جرم پولشویی عدم اجرایی قانون پولشویی و وجود موسسه‌های مالی و اعتباری غیرمجاز همانند موسسه ثامن‌الحجج، آرمان و میزان و صرافی‌های فاقد مجوز است. 
 
نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: برای خروج منابع هنگفت از کشور باید با همه متخلفین برخورد شود متأسفانه به دلیل ضعف نظارت بانک مرکزی امروزه شاهد افشای آنها هستیم در حالی که باید اموال مدیران متخلف که با خلاف نامشروع سعی در فریب مسئولان کشور دارند برخورد و اموال آنها مصادره گردد. 
 
وی افزود: برخی از موسسات غیرمجاز که روز به روز همانند قارچ افزایش می‌یابند تهدید جدی برای اقتصاد کشور است. متأسفانه مشکلات اقتصادی کشور به حد بحرانی رسیده است و رویه پولشویی روز به روز افزایش می‌یابد.
 
نماینده دوره مجلس شورای اسلامی اظهار در پاسخ به اینکه آیا اقدامات صورت گرفته در کشور توانسته راهگشا باشد یا خیر بیان کرد: تعداد اندکی از سرمایه‌های خرد موقع نقل و انتقال کنترل می شود اما مبالغ میلیاردی در قالب پروژه کلیدی تحت کنترل نیست که این امر به دنبال خود رانت‌خواری در دستگاه‌های اجرایی را به همراه دارد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2657489
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4950
7501
124553
2657489
امروز: جمعه، 31 شهریور 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .