امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
ترور وترویسیم

 

     کاشف الدین بیضایی طی یادداشتی با عنوان ترور وترویسیم در پایگاه خبری مهرصبا نوشت: ترور به معنی ترس زیاد، بیم هراس، خوف و وحشت است، و در اصطلاح سیاست: یعنی کشتن و از بین بردن مخالفان و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم . تروریست :به عامل ترور، طرفدار ترور، آدم کش، آن که برای رسیدن به هدف خود کسی را به طور غافلگیرانه بکشد و یا ایجاد وحشت و هراس کند . تروریسم:روش کسانی است که آدم کشی و تهدید مردم و ایجاد خوف و وحشت را به هر طریق که باشد، برای رسیدن به هدفهای سیاسی خود از قبیل تغییر حکومت یا در دست گرفتن زمام امور لازم و مباح می دانند. درست که پس ازحوادث 11 سپتامبر، زمينه‌اى فراهم ساخت تا بار ديگر، بحث «ترور» و «تروريسم» در صدر مباحث جهانى قرار گيرد و دين مبين اسلام به عنوان نوك حمله رسانه‌هاى غربى مورد توجه واقع شود. اتهامات تروريستى از آن زمان، عمدتاً متوجه جهان اسلام گرديد و تشكيكاتى در آموزه‌هاى متعالى اسلام صورت گرفت. از اين‌رو، پرداختن به اين مسئله در جهان اسلام نيز از اهميت خاصى برخوردار گرديد و از آن زمان تاكنون، نوشته‌هاى گوناگونى در اين عرصه به چاپ رسيده است.اما لازم است مردم در جهان بدانند تاریخ 37 ساله انقلاب اسلامی با موج تروریسم علیه حکومت جمهوری اسلامی همراه است. تروریسمی که به لحاظ تعاریف سازمان‌یافته سلطه‌طلبانه و قدرت‌خواهانه و تحت حمایت قدرت‌های بین‌الملی و دولتی بوده است و از این لحاظ، کشور ایران بیشترین محل صدور تروریسم دولتی و سازمان‌یافته کشورهای اروپایی و عراق بوده است. عمده سازمان‌های تروریستی، در اروپا و خصوصاً فرانسه و آلمان و سپس عراق وافعانستان سازمان‌دهی می‌شد و در ایران اجرا می‌شد و در عین حال از حمایت جدی ایالات متحده برخوردار بود.

 

   بنابراین تاریخ 37 ساله ایران، تاریخ‌ مظلومیت ملتی در برابر اقدامات تروریستی سازمان‌یافته سلطه‌طلبانه و دولتی و بین‌الملی است که در آن بهترین چهره‌های انسانی و اخلاقی هدف قرار گرفتند. چهره‌هایی که در آنها از انسان‌دوست‌ترین علما و دانشمندان اخلاق‌ گرفته تا سربازان فداکار مدافع حریم کشور و کارآمدترین و فداکارترین فرماندهان نظامی و مردم رهگذر و مغازه‌داران و دست‌فروشان خرده‌پا و ارشدترین مدیران علمی و سیاسی کشور حضور داشتند و هر کدام نوابغی در زمان خود بودند و منشأ تحولات بزرگی در تاریخ ملت ایران شدند.

 

   این مطلب چون در آستانه سالگرد هفتم تیر نگاشته می شود لازم می دانم اشاره به هفت تیر یکی از تلخ ترین حادثه کشورمان داشته باشم که انفجار هفتم تیر را باید نقطه عطف تاریخ سیاسی ایران دانست، چرا که مسیر تاریخی جامعه ایران را به طور کاملاً مشخص تغییر داد و بازگشت به آن را بسیار مشکل کرد. اگر انقلاب اسلامی، شاه و ایادی آشکار آمریکا را از کشور بیرون کرد و حادثه تسخیر سفارت ایادی آمریکا را مشخص کرد، ماجرای هفتم تیر و شهادت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و همراهان وی باعث مرگ سیاسی عوامل مختلف آمریکا اعم از ملی‌گرا و چپ شد. هوشمندی و فراست سیاسی امام و مردم سبب شد که بحران فاجعه هفتم‌ تیر به بزرگ‌ترین فرصت برای انقلاب اسلامی و دفاع از اسلام و کشور ایران تبدیل شود. هیچ بحرانی علیه یک نظام سیاسی نمی‌توانست به اندازه هفتم تیر تبدیل به فرصت برای اثبات حقانیت و تثبیت نظام شود.

   لازم است همه بدانند که کانون بازیگران ترور وترویسم پروری بر می گردد به آمریکا که امروزه جهان اسلام را به آتش کشیده است ؛ که امام خمینی (ره)فرموده:"آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا برای سیطره سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و نظامی خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتی خودداری نمی نماید".یقیناٌ، فعالیت های  سازمان یافته گروه های ترویستی از القاعده گرفته تا گروه تکفیری داعش توسط ایالات متحده آمریکا مهندسی وهدایت می گردد  اگرچه در شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه های علیه تروریسیم صادر می کنند ولی براساس فهم آمریکا وهم پیمانانش از مبارزه علیه تروریسیم، اجرا می گردد بنابراین لازم است امروز محققان اسلامى و نمايندگان كشورهاى اسلامى در (سازمان كنفرانس اسلامى) پديده «تروريسم» را در كانون توجهات خود قرار داده ‌راهى براى جهانيان بگشايند تا آنان را از درگير شدن با اين پديده برهانند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2818031
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5585
7514
127641
2818031
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .