امروز یکشنبه, 29 مرداد 1396 - Sun 08 20 2017
رئیس بسیج اساتید شهرستان میانه: هدف مشترک در بحث وحدت حوزه و دانشگاه، اسلام است

رئیس بسیج اساتید شهرستان میانه گفت: از منظر انقلاب اسلامی حوزه و دانشگاه همچون دو بالی هستند که با تکیه بر آنها می توان پرواز کرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ، دکتر جلیل اجلی در نشست وحدت حوزه و دانشگاه به از سوی دفتر بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج طلاب و با حضور جمعی از دانشجویان، استادان، کارکنان و طلاب حوزه علمیه شهید حامدی در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد، اظهار کرد: دو مسئله تهذیب و تخصص که از تاکیدات امام خمینی و رهبر انقلاب می باشند با استفاده از ظرفیت حوزه و دانشگاه در جامعه محقق می شود   روز وحدت حوزه و دانشگاه  تجلی گاه آرمان واحد این دو نهاد در عرصه اندیشه و تمدن سازی اسلامی است.

وی افزود: وحدت حوزه و دانشگاه با تاکید بر افق های مشترک این دو نهاد در دل جامعه ممکن می شود.

اجلی تصریح کرد: امروز روحانیون در راستای ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه و توجه به ارزش‌های اسلامی و تعمیق آگاهی دینی و   سیاسی دانشجویان   در دانشگاه های کشور حضور دارند .

رئیس بسیج اساتید شهرستان خاطر نشان کرد: در بحث وحدت حوزه و دانشگاه هم هدف، اسلام است. هر دو یکی هستند بر این مبنا یعنی هدف مشترک این است که برای اسلام کار کنیم و این احساس تفاوت را از بین ببریم و این جلسات برای هم فکری و هم نظری خیلی خوب است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد میانه با بیان اینکه امروز روحانیون در راستای ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه و توجه به ارزش‌های اسلامی و تعمیق آگاهی دینی و   سیاسی دانشجویان   در دانشگاه های کشور حضور دارند تصریح کرد: «وحدت میان حوزه و دانشگاه می تواند به عنوان یک حرکت اساسی تحولات زیادی را در جامعه داشته باشد .

اجلی تاکید کرد: باید از امکانات موجود دانشگاه ها که حوزه ها از آن بهره مند نیستند در راستای ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه استفاده کرد و وظیفه برطرف کردن این شبهات بر عهده روحانیون است که باید ارتباط خود را با دانشگاه بیشتر کنند.

سپس  استادان، دانشجویان و تنی از طلاب مسائل مربوط بحث ها و نظرات خود را در جهت موضوع مراسم مطرح کردند و در این خصوص به هم اندیشی پرداختند. و بعد از آن از بهمن نعمت زاده استاد این واحد دانشگاهی، یادگار هشت سال دفاع مقدس و جانباز جنگ تحمیلی تجلیل شد.

منبع : میانا

 

IMG_9837 IMG_9850 IMG_9859 IMG_9862 IMG_9908

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2477371
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2261
5863
109619
2477371
امروز: یکشنبه، 29 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .