امروز پنج شنبه, 08 تیر 1396 - Thu 06 29 2017
گوشه هایی از فعالیت های حوزه مقاومت بسیج شهدای زینبیه در ایام ماه مبارک رمضان

حوزه شهدای زینبیه در طول ماه مبارک رمضان با مساعدت مالی خیرین بسیجی به کمک نیازمنان شهر ترکمانچای شتافت.

  • ساخت حمام برای یوسف و یونس:

  به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، در راستای محرومیت زدایی و ارائه خدمات به قشر محروم، حوزه شهدای زینبیه جهت کاهش آلام طبقه پایین و خدمت مردمی مخصوصا خردسالان بی سرپرست یا بد سر پرست پیش قدم گردیده است.

    ساخت حمام برای دو خردسال یوسف و یونس در روستای حلمسی در قالب اردو های محرومیت زدایی با عنایت خیرین و همکاری کمیته امداد از جمله این اقدامات است.

    کلیه مصالح و امکانات لازم برای اجرای این طرح توسط خیرین تهیه و تامین گردیده است تا بعد از هشت سال استحمام در دستشویی، این دو خردسال بتوانند در حمامی بهداشتی دوش بگیرند.

  • حمایت از مادران و کودکان بدسرپرست:

   سه برادر و یک خواهر در روستای صومعه علیا، سه برادر در روستای نودلق، دو برادر در روستا حلمسی، ابوالفضل در روستای صومعه علیا، باران در روستای قشلاق برزلیق و علی در روستای حلمسی نمونه هایی از کودکان بدسرپرست شهر ترکمانچای هستند که به علت زندانی بودن یا اعتیاد و ... والدینشان در بدترین شرایط معیشتی قرار دارند.  

   علی دارای بیماری اوتیسم بوده و فاقد هرگونه حمایت نهادهای دولتی است و نیاز به کمک جدی دارد.

   بسیجیان و خیرین حوزه شهدای زینبیه با شناسایی این خانواده ها به کمک آنان شتافته و با تامین بخشی از نیازمندی های آنها، توانسته اند لبخند را بر لبان خشکیده این کودکان جاری سازند.

  • توزیع سبد کالا در بین نیازمندان:

   بسیج خواهران حوزه شهدای زینبیه با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) با توزیع سبد کالا در بین ده خانواده نیازمند، غبار اندوه را از چهره آنان زدودند.

    هر سبد کالا 1000000 ریال ارزش داشت که در روستاهای محروم حلمسی و صومعه علیا توزیع گردید و علاوه برآن سه دستگاه تلویزیون و یک دستگاه یخچال اهدایی خیرین به این خانواده های نیازمند اهداء شد.

   بی شک این کمک ها فقط بخشی از نیازمندی های این خانواده ها را می تواند رفع کند و برای محرومیت زایی کامل باید مردم خیر، آستین بالا بزنند.  

   طرح مودت و افطاری حلقه های صالحین کودکان و نوجوانان پایگاه فیروزه با حضور 70 نفر از نوجوانان دختر و پسر در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) ترکمانچای و برگزاری کلاسهای آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در پایگاه روستای کلهر از دیگر فعالیتهای این حوزه در طول ماه مبارک رمضان است.

خبرنگار: فاطمه عبدالهی

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2184275
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3520
6320
174212
2184275
امروز: پنج شنبه، 08 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .