امروز پنج شنبه, 27 مهر 1396 - Thu 10 19 2017
مجوز پنجمین سمن مردم نهاد در شهرستان میانه صادر شد

سلیمی دبیر هئیت تظارت بر سازمان های مردم نهاد معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه از صدور مجوز پنجمین مجوز سمن مردم نهاد در شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حسن سلیمی بابیان اینکه یکی از اهداف دولت تدبیر و امید افزایش تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح کشور است، افزود: سپردن امورات جاری جامعه به خود مردم با تأسیس سمن در حوزه‌های مختلف ازجمله در بحث  خیریه، حوزه اجتماعی و فرهنگی و همچنین فعالیت‌های زیست‌محیطی یکی از سیاست‌های کلی و وظایف هیئت نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد می باشد.

سلیمی با اشاره به این موضوع که معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه با تشکیل جلسات هیئت نظارت به سه درخواست تأسیس سمن مجوز تأسیس داده است، اظهار داشت: یکی از این سمن‌ها به نام " دوستداران میراث فرهنگی میانه" بعد از طی مراحل قانونی، توانست اولین مجوز را در بحث سازمان‌های مردم‌نهاد را در سال جاری صادر کند.

قابل‌ذکر است تعداد 4 سمن از فرمانداری ویژه شهرستان میانه تاکنون موفق به اخذ مجوز شده‌اند که فعالیت‌ها به‌صورت مدام و مستمر ادامه دارد.

وی افزود: معاونت استانداری فرمانداری ویژه میانه آمادگی کامل خود را برای رسیدگی به درخواست‌ها و صدور مجوزهای لازم در این راستا اعلام می‌دارد.

سازمان مردم‌نهاد یا سمن‌ (NGO) به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیما بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود اما نقش بسیار مهمی به‌عنوان واسطه بین فرد‌فرد مردم و قوای حاکم ایفا می‌کند.

بسیاری از سازمان‌های مردم‌نهاد غیر انتفاعی هستند. بودجه این سازمان‌ها از طریق کمک‌های مردمی یا سازمان‌های دولتی تأمین می‌شود.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2822369
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3762
6161
131979
2822369
امروز: پنج شنبه، 27 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .