امروز پنج شنبه, 03 فروردين 1396 - Thu 03 23 2017
آمادگی مردم میانه برای حضوری دشمن‌شکن در راهپیمایی روز قدس

 

در روز قدس مردم ایران هم‌صدا فریاد حمایت از مردم مظلوم فلسطین را فریاد می‌زنند و با شعارهای خود به جهانیان می‌فهمانند مردم مسلمان و آزاده جهان زیر بار ظلم و زور نمی‌روند.

 

به گزاش پایگاه خبری مهرصبا، روز قدس از زوایای گوناگونی دارای اهمیت است. ازجمله اینکه نشانگر مخالفت همگانی جهان اسلام با موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی و به‌منزله اهرم فشار علیه این رژیم منحوس است.

ابتکار بی‌نظیر امام خمینی (ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به «روز جهانی قدس»، دشمنان اسلام و قدس شریف را غافلگیر کرد. امام (ره)  با این اقدام راهبردی، به رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی و غربی آن فهماند که ازاین‌پس نه قدس و فلسطین، که هیچ مظلوم و محرومی در جغرافیای زمین، تنها نیست.

در همین راستا خبرنگار تسنیم به سراغ چند تن از همشهریان رفت تا اهمیت روز قدس را از زبان مردم جویا شود.

آزادی قدس بزرگ‌ترین آرمان مسلمین جهان است

نونهال یکی از همشهریان میانه ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مورد اهمیت روز قدس، اظهار داشت: آزادی قدس بزرگ‌ترین آرمان مسلمین جهان است که اگر اولویت اصلی جهان اسلام همین مسئله قدس باشد، قطعاً اتحاد بین دولت‌ها و ملت‌های اسلامی شکل می‌گیرد.

وی افزود: دنیای استکبار جهانی با علم به این موضوع گروه‌های تکفیری را در منطقه ایجاد کردند که در بین کشورهای اسلامی و ملت‌های اسلامی اختلاف ایجاد کنند و در بین آنان تفرقه بیندازند.

روز قدس روز وحدت و اجماع مسلمانان است

احمدی میانجی دیگر همشهری میانه ای با تأکید به اینکه اهمیت روز قدس برای همه جهانیان روشن است، اذعان داشت: روز قدس روز وحدت و اجماع مسلمانان است و ملت ایران هرسال در این سالروز از مردم فلسطین دفاع می‌کنند، لذا مردم فلسطین مردمی مظلوم هستند و دفاع ما از آنان به‌عنوان دفاع از یک قوم مظلوم است.

وی تصریح کرد: پیام ما به دنیا این است که ما مدافع عدالت در صحن جهانی هستیم و از صلح جهانی استقبال می‌کنیم و امروز این اسرائیل است که صلح جهانی را به خطر انداخته است و مردم مسلمان ایران و جهان بار دیگر با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر دفاع خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام و انزجار و خشم خود را از توطئه‌های جبهه سعودی، صهیونیستی ابراز خواهند کرد.

وجود وحدت کلمه، رمز پیروزی مردم کشورهای لبنان و فلسطین

انگوتی نیز دیگر همشهری میانه ای با اشاره به رمز پیروزی مردم کشورهای لبنان و فلسطین، گفت: رمز پیروزی مردم کشورهای لبنان و فلسطین وجود وحدت کلمه بین مردم این کشورها است و مهم‌ترین عاملی که باعث پیروزی مردم لبنان در برابر اسرائیل غارتگر شد، فقط ایمان و وحدت مردم این کشور بود.

وی خاطرنشان کرد: همان‌طور که امام خامنه‌ای فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، ما هم می‌گوییم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و مردم مسلمان جهان باایمان و خلوص نیت خود نسبت به خداوند، این را ثابت کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی از روز قدس هراس دارد

قره داغی دیگر همشهری میانه ای هم در رابطه بااهمیت روز قدس و حمایت از مردم مظلوم جهان، گفت: رسول خدا (ص) زمانی که هجرت فرمودند و منشور عمومی که نوشتند که در آن ذکر کرده بودند که هرکجا صدای مظلومیت انسانی را می‌شنوید باید به کمک آن بروید لذا مسلمانان یک ملت واحد هستند.

وی افزود: امروز در فلسطین اشغالی که توسط اسرائیل غاصب اشغال‌شده وقتی امام (ره) صدای مظلومیت آنان را شنیدند اعلام کردند که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری گردد و به ندای مظلومیت مردم مظلوم فلسطین جواب داده شود و ما نیز این روز را روز مهمی می‌دانیم و حتماً در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهیم کرد.

قره‌داغی اضافه کرد: روز قدس از روزهای مهمی است که افکار عمومی جهان را متوجه ملت مظلوم فلسطین و جنایات دولت غاصب فلسطین می‌کند لذا رژیم صهیونیستی از این روز هراس دارد و از ماه‌ها قبل برای کنترل فلسطینیان برنامه‌ریزی می‌کند.

به گزارش تسنیم، مردم آذربایجان شرقی فردا، ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه خود از مردم مظلوم فلسطین، انزجار خود را از ظلم و جور رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی اعلام می‌نمایند.

مردم میانه روز جمعه مورخ ۱۱/۴/۹۵ راس ساعت ۱۲ ظهر با حضور در میدان معلم این شهر، ضمن اعلام حمایت همه جانبه خود از مردم مظلوم فلسطین، انزجاز خود را از ظلم و جور رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی اعلام می نمایند.

مسیرهای راهپیمائی روز جهانی قدس مردم قهرمان و شهید پرور تبریز به این شرح است:

۱- مساجد و محلات کوی ولیعصر (عج) – شهرک پرواز – زعفرانیه – ائل گلی – یاغچیان –چهارراه آبرسانی 

از مسیرهای : چهارراه شهید بهشتی(منصور)- میدان ساعت – مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۲- مساجد و محلات عباسی – شهرک باغمیشه – شهید رجائی

از مسیرهای : خیابان شهید بهشتی(منصورسابق)- خیابان دانشسرا– میدان دانشسرا- میدان ساعت- مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۳- مساجد و محلات کوی انقلاب – کوی دانشگاه – کوی شهید صادقی – حافظ- میدان فدک و شهید منتظری

از مسیرهای : چهارراه شهید بهشتی – میدان ساعت-مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۴- مساجد و محلات شمس تبریزی – منبع آب – سرباز شهید – ثقه الاسلام

از مسیرهای : پل قاری – میدان دانشسرا – میدان ساعت- مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۵- مساجد و محلات ارتش جنوبی – طالقانی – 17 شهریور – مقصودیه

از مسیرهای : میدان ساعت – مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۶- مساجد و محلات میدان امام حسین(ع) – شهید مفتح- محلات یکه دکان – شهرک ارم-پاسداران-نیروی هوائی-فلسطین-استاد محمد تقی جعفری –  بهار – قدس – منجم – کوچه باغ

از مسیرهای : میدان فجر- چهارراه شریعتی- مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۷- مساجد و محلات کوی منظریه – کوی ابوذر – میدان ابوریحان – مشروطه – میدان حکیم نظامی- شریعتی جنوبی

از مسیرهای : چهارراه شریعتی– مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۸- مساجد و محلات لاله و شهرک رازی –  شهرک نور –رسالت- شهید باکری- اسلام آباد – زنگوله باغ- چهارراه لاله- کوی فیروز- کوی فاطمی – خیام

از مسیرهای : میدان قونقا- میدان فجر – چهارراه شریعتی- مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

۹-  مساجد و محلات سردرود – باغ معروف – آخمقیه(شهید چمران)- خلجان – کجوار- مایان- قراملک- شنب غازان-شهرک امام خمینی-  خطیب – دامپزشکی- نصف راه

از مسیرهای:  میدان قونقا- میدان فجر – چهارراه شریعتی- مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره)

 

گزارش از محمد زینالی

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

1512351
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
6651
7775
185934
1512351
امروز: پنج شنبه، 03 فروردين 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .