امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
مانیفست مقاومت (قسمت 5)

 

رضا عباسی اقدم در بخش پنجم یادداشت مانیفست مقاومت در پایگاه خبری مهرصبا نوشت:

  شما چقدر ایرانی هستید؟

هر کشوری برای خود فرهنگ و آداب و رسومی دارد و شیوه لباس پوشیدن و نوع غذا و ادبیات هر ملتی نماد و نمودی از سبک زندگی و نوع تفکر آنهاست. حتی محصولات تولیدی یک کشور نیز می تواند برآیندی از تفکرات و فرهنگ آن کشور باشد. بر این اساس ایران با پیشینه ای چند هزارساله و فرهنگی غنی و ادبیاتی افتخارآمیز صدالبته از برخی کشورها با قدمت چندصدساله بسیار پیشروتر و جلوتر است. اما متأسفانه الینه شدن و عدم اعتماد به نفس و خودباختگی ملتهای جهان سومی در برابر رنگ و لعاب های دروغین و زرق و برق عروسکی کشورهای غربی، موجب شده است تا هیاهو و پروپاگاندای رسانه ای غرب تصویری فریبنده و مسحور کننده از دنیای غرب در چشمها بسازد. درک و باور توانمندی و جذابیت ها و داشته های ارزشمند ایرانی-اسلامی امروزه گوهری است که به آن جفا می شود. کسانی که فَروَهَر ایزدی را بر سینه خود یا ماشین و خانه شان آویزان می کنند، جای شرمساری است که مسحور برخی نمادهای بی ریشه و ساختگی غربی می شوند. آنهایی که سینه چاک زبان ترکی و مادری خود هستند، جای بسی شرمساری است که مدهوش جاذبه های کودکانه خیابان های غرب هستند. آنهایی که فریاد جانم فدای ایران سر می دهند، جای بسی شرمساری است که در برابر سربازانی که جان خود را فدای خاک ایران کرده و می کنند، رفتاری مغرضانه و ناسپاس دارند. آنهایی که ایران را کشور بی نظیر چهارفصل می دانند، جای بسی شرمساری است که چهارگوشه ایران را ندیده، جیب خود را خرج دوبی و آنتالیا می کنند. آنهایی که داعیه پادشاهی پر عظمت ایران را دارند، جای بسی شرمندگی است که هرگونه نشان و مد ضداخلاقی غربی را چشم و گوش بسته به جان می خرند. آنهایی که دم از بیکاری و اقتصاد کم رونق و درآمد ناچیز در ایران می زنند، جای بسی شرمساری است که در هر خرید مهم و ساده خود، بدون دلیل به دنبال جنس خارجی می گردند تا اقتصاد خارجی را تقویت کرده باشند.

چندصدسال قبل از سزار رومی، ایران قهرمانی به نام رستم علم کرده است اما اینک برای جوان ایرانی سزار از رستم معروف تر و مقبول تر است. داستان های تخیلی مادربزرگ ها را خرافات و کهنه می نامیم اما برای بتمن و بِن تِن و هری پاتر سر و دست می شکنیم. حرفها و نکته های نغز مولانا را نمی خوانیم و درک نمی کنیم اما برای رقص سماع در قونیه به به و چه چه می کنیم.

اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی و تعصب و تعلق خاطر داشتن نسبت به ارزشها و توانمندی های مام وطن، حرف و شعار و سخن صرف نیست، یک مانیفست ملی و یک رهنمود راهنمای عمومی است. کشورهای همسایه ما علیرغم هیاهوی ساختگی و جنجال های کودکانه خود بوضوح می دانند که هرگز در حد نام ایران بزرگ با تاریخ با عظمت و توانمندی های بی شمارش نیستند اما گاه و بیگاه در برابر این شیر غرّان، سروصدایی می کنند تا خودی نشان بدهند. ایرانی داشته هایش را می شناسد و نداشته هایش را هم قبول دارد. ایرانی نه فقط در زبان بلکه در عمل و باور نیز یک ایرانی است.

. . . ادامه دارد

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2813507
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1061
7514
123117
2813507
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .