امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
طلیعه زائران، حال و هوای كاظمینی به بغداد بخشید

اولین گروه زائران عتبات عالیات، پرچم به دوش، تك تك از شهرها و حومه بغداد، روز دوشنبه پا در خیابان های پایتخت گذاشتند و حال و هوای سیاست زده و بحرانی بغداد را با عشق و ارادت به امام هفتم شیعیان جهان، تغییر داده و رنگ معنویت بخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، این زائران خسته و آفتاب زده، فارغ از قیل و قال های سیاسی چند هفته اخیر بغداد، با پرچم های حسینی به دوش، راه كاظمین را در پیش گرفته و بی اعتنا به همه چیز، حتی خیمه های تحصن كنندگان اطراف میدان التحریر، رو به سوی بارگاه امام و مقتدای خویش نهاده اند.
هرچند كه شورای استان بغداد، اعلام كرده است كه پنج روز قبل از شروع مراسم سالروز شهادت امام موسی كاظم (ع)، خیمه های هیات های مذهبی در پایتخت برپا می شود، اما برخی از این هیات ها برای این كه از نعمت خدمتگزاری به هیچ زائر كاظمینی محروم نشوند، خیمه های پذیرایی خود را زودتر از موعد نصب كرده اند.
مسیر خیابان های 'مشن' تا 'سعدون'، میدان آزادی به سمت منطقه كاظمین از امروز دوشنبه شاهد ورود اولین طلیعه زائران امام موسی كاظم (ع) و محمد جواد (ع) بود و همزمان خیمه های مذهبی از بامداد امروز فعالیت های خود را برای پذیرایی از این زائران آغاز كردند.
این درحالی است كه مركز بغداد همچنان تحت فشار خیمه های تحصن كنندگان و اعتراض مردمی نسبت به تغییرات كابینه قرار دارد و بحران سیاسی در داخل پارلمان ملی عراق هنوز لاینحل باقی مانده و جنگ علیه داعش در جبهه های مختلف در الانبار و شمال عراق نیز بدون وقفه ادامه دارد.
هرچند مسئولان عراقی از شرایط بد اقتصادی در سال جاری خبر داده اند، اما هر تماشاگری كه ایستگاه های صلواتی را كه با انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها از زوار پذیرایی می كنند، می بیند، احساس می كند كه بحران مالی گسترده عراق اثری بر این مردم و زندگی آنان نداشته است، حال آنكه اینگونه نیست.
صاحبان هیات های مذهبی و خیمه های پذیرایی از زائران همواره تاكید دارند كه سفره، سفره خود ائمه اطهار (ع) است و آنها خدمتگزار و نوكر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و زوار ائمه اطهار (ع) هستند.
مسئولان یكی از این خیمه ها می گوید: ما هرچه داریم و نداریم از ائمه اطهار(ع) است و در سخت ترین شرایط زائران حرمشان را رها نمی كنیم.
در این راستا یك عضو شورای استان بغداد از وجود طرح جامع امنیتی برای حفاظت از زائران امام موسی كاظم (ع) و محمد جواد (ع) در روزهای آینده خبر داد.
'محمد الگرعاوی' در اظهاراتی كه روز دوشنبه منتشر شد، گفت: یك اتاق مشترك عملیاتی برای تامین امنیت مراسم سالروز زیارت امام موسی كاظم (ع) ایجاد شده و قرار است در راستای طرح امنیتی ویژه این مراسم، مناطق مختلف جغرافیایی بین یگان های مختلف نظامی تقسیم بندی شود.
وی همچنین محورها و خیابان های اصلی شهر بغداد را كه قرار است زائران از داخل و خارج پایتخت از طریق آنها، عازم زیارت مرقد مطهر امام هفتم شیعیان شود، نیز مشخص كرد.
شورای استان بغداد گفته است كه امسال خیمه های پذیرایی از زائران پنج روز قبل از شروع مراسم در خیابان های مختلف پایتخت، نصب می شوند اما به دلیل رسیدن اولین گروه زائران به بغداد، خیمه های پذیرایی و استراحت زائران امسال زودتر از موعد برپا شده اند.
هرسال در سالروز شهادت امام موسی كاظم (ع) در 25 رجب مصادف با سه شنبه هفته آینده (سوم ماه می) شیعیان عراق از شهرهای مختلف پای پیاده به زیارت امام موسی كاظم (ع) و امام محمد جواد (ع) مشرف می شوند.
به دلیل حضور میلیونی زائران، معمولا شهر بغداد، چند روز مانده به سالروز شهادت امام كاظم (ع) تعطیل می شد، اما شورای استان بغداد گفته است كه تعطیلی امسال شامل یك روز قبل از شروع مراسم خواهد شد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2818542
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
6096
7514
128152
2818542
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .