امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
افزایش حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بیش از نرخ تورم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام این خبر که امسال میزان افزایش مستمری‌ها بیش از نرخ تورم خواهد بود گفت: از روز جمعه همین هفته سفرهای زیارتی 25 هزار مستمری بگیر به مشهد مقدس آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایسنا، سید تقی نوربخش در همایش کارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی وظیفه اصلی صیانت، حفظ و حراست از سرمایه های انباشته و بین نسلی کارگران و تولید امنیت اجتماعی در جامعه را برعهده دارد گفت: مفتخریم که خدمتگزار کارگران در سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: سال 94، سال دشوار اقتصادی بود و به رغم مشکلات فراوان به تکالیف و تعهدات خود عمل کردیم و بیش از پنج میلیون و 200 هزار مستمری بگیر از خدمات و 40 میلیون نفر از مردم جامعه از خدمات درمان بهره مند شدند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مشکلاتی چون کسری نقدینگی در فضای کارگاهها، رکود و توقف تولید و فشارهای اقتصادی بر مردم به علت تحریم ها و بویژه در زمان مذاکرات هسته ای اشاره و اظهار کرد: این مشکلات وظایف ما را در عمل به تعهداتی چون بیمه بیکاری سنگین تر کرد. از سوی دیگر در اجرای طرح تحول سلامت مشارکت داشتیم.

نوربخش ادامه داد: 59 هزار میلیارد تومان بودجه در سال 94 تامین و صرف شد، 35 هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت و 16 هزار میلیارد تومان خرید خدمات درمانی انجام شد.

وی به بدهی 100هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: از دولت می‌خواهیم این بدهی را بتدریج در طول برنامه ششم توسعه به ما برگرداند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه ضمن اعلام این خبر که امسال میزان افزایش مستمری ها بیش از نرخ تورم خواهد بود گفت: از روز جمعه همین هفته سفرهای زیارتی 25هزار مستمری بگیر آغاز خواهد شد.

نوربخش در پایان درباره دغدغه برخی کارگران مبنی بر جدایی بخش درمان از سازمان تامین اجتماعی گفت: دغدغه جدایی بخش درمان مرتفع شده و درمان به عنوان جزئی از ساختار تامین اجتماعی باقی خواهد ماند اما مراکز درمانی به صورت هیات مدیره‌ای اداره خواهند شد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2159884
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
7167
6078
149821
2159884
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .