امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
حمایت مالی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از اساتید و دانشجویان

 

معاون پژوهشی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی کشور گفت: این ستاد با هدف توسعه و گسترش این رشته در کشور، دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان این رشته را مورد حمایت های ویژه قرار می دهد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا ؛ محمدتقی جغتایی روز پنجشنبه در نشست یکروزه علوم و فناوری شناختی در تبریز افزود: تولید و توسعه نظریه های علمی در باب کارکردهای ذهن و چگونگی شناخت و رابطه آن با مغز در حوزه علوم شناختی بر اساس مبانی انسان شناسی اسلام در زمینه ماهیت نفس، ذهن و کارکردهای آن از اهداف این ستاد است.
وی ادامه داد: تولید و توسعه علوم پایه در زمینه مطالعات مغز و کارکردهای شناختی، تربیت نیروی انسانی لازم برای پژوهش و آموزش علوم و فناوری های شناختی، نظریه پردازی در زمینه علوم و فناوری های شناختی به ویژه فلسفه ذهن، حمایت از مراکز پژوهشی، آموزشی و فناوری ویژه در زمینه علوم شناختی، تقویت همکاری ها و تعاملات بین المللی در زمینه علوم و فناوری های شناختی و افزایش تولیدات علمی و فناوری شناختی به منظور تثبیت موقعیت علمی کشور از دیگر اهداف ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی کشور است.
جعتایی اظهار کرد: این ستاد از انجام مطالعات بین رشته ای در زمینه علوم و فناوری های شناختی در موسسات و مراکز دانشگاهی و حوزوی موجود بر اساس معیارهای مصوب پیشرفت علمی حمایت مالی می کند.
وی گفت: ستاد از تاسیس آزمایشگاه های مطالعه مغز و تصویربرداری عصبی در سطح ملی به منظور توسعه تحقیقات علوم شناختی، ایجاد شبکه آزمایشگاه های علوم و فناوری های شناختی، تاسیس آزمایشگاه های حیوانی و انسانی علوم شناختی و تربیت نیروی انسانی متخصص برای انجام تحقیقات مجاز حیوانی و انسانی با هماهنگی دستگاه های مسئول حمایت می کند.
معاون پژوهشی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی کشور گفت: حمایت از مراکز رشد و توسعه فناوری، شرکت های دانش بنیان، کانون های تفکر، انجمن های علمی، برگزاری همایش های ملی و بین المللی در زمینه علوم و فناوری های شناختی از دیگر اقدامات این ستاد است.
وی با تاکید بر ضرورت جذب فارغ التحصیلان خارج از کشور گفت: در راستای افزایش متخصصان حوزه علوم شناختی در کشور از فارغ التحصیلان خارج از کشور جهت جذب در هیات علمی دانشگاه های داخل حمایت می کنیم تا فرصتی برای ایجاد تعاملات بین المللی و حفظ سرمایه انسانی در داخل کشور فراهم شود.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2155424
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2707
6078
145361
2155424
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .