امروز پنج شنبه, 08 تیر 1396 - Thu 06 29 2017
استاندار: آذربایجان شرقی آماده پذیرش دانش فنی كشاورزی از آلمان است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: این استان با ظرفیت های كم نظیر در بخش كشاورزی آماده پذیرش دانش فنی كشاورزی از كشور آلمان است.

 

 

اسماعیل جبارزاده روز چهارشنبه در دیدار با وزیر كشاورزی و محیط زیست ایالت زاكسن آلمان افزود: در دو دهه گذشته میزان بارندگی دراین استان با كاهش مواجه شده و اصلاح سیستم های آبیاری سنتی مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت: روش های نوین آبیاری، دامپروری، صنعت آبمیوه و افزایش بهره وری در تولید محصولات كشاورزی می تواند از دیگر زمینه های مشترك همكاری بین آذربایجان شرقی و ایالت زاكسن آلمان باشد.
وی افزود: این استان یكی از قطب های تولید عسل ایران است و علاقه مند هستیم تا عسلی مرغوب و در حد استانداردهای بین المللی تولید كنیم.
وی گفت: مشاركت در تولید ادوات كشاورزی در زمینه های كاشت، داشت و برداشت و صادرات محصولات كشاورزی به اروپا می تواند از دیگر محورهای همكاری بین ایالت زاكسن آلمان و آذربایجان شرقی باشد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه همكاری های منجر به قرارداد مورد حمایت دولت خواهد بود، افزود: حدود دو سال پیش پیشنهادهای همكاری آذربایجان شرقی را به سفیر آلمان در ایران تسلیم كردیم اما وی همكاری های دوجانبه را به فرجام مذاكره های هسته ای ما منوط كرد.
وی گفت: ایران و آلمان دو كشور مستقل و قدرتمند هستند و لزومی ندارد تا سایر كشورهای دنیا در روابط ایران و آلمان تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینكه بیشتر كارهای دولتی ایران در سال جاری به بخش خصوصی واگذار می شود، گفت: دولت روحانی توجه جدی به بخش غیر دولتی دارد و از سوی دیگر بخش خصوصی ایران علاقه مند به همكاری های مشترك با گروه های آلمانی است.
وی با اشاره به روابط گرم فعالان اقتصادی تبریز با شهروندان آلمانی افزود: ایران و آلمان اشتراك فرهنگی گسترده ای دارند و سخت كوشی از جمله ویژگی های هر دو ملت ایران و آلمان است.

** مقام آلمانی: از پیشبرد روابط اقتصادی با ایران خوشحالیم
وزیر كشاورزی و محیط زیست ایالت زاكسن نیز گفت: پس از اقامت كوتاه و موفقیت آمیز در تهران، استقبال گرم مسئولان در تبریز این شهر را به خانه دوم ما تبدیل كرد.
توماس اشمیت / Thomas Schmidt / افزود: ما خوشحالیم كه می توانیم روابط اقتصادی با ایران را بدون ترس از هیچ مشكلی پیش ببریم.
وی گفت: ما آگاهانه و بر اساس ظرفیت های علمی و اقتصادی موجود، آذربایجان شرقی را برای سفر و برقراری روابط اقتصادی انتخاب كردیم.
وی اظهار كرد: ارتباط بین بخش خصوصی دوطرف خیلی سریع تر برقرار خواهد شد و هم اكنون مذاكره های دو جانبه در اتاق بازرگانی تبریز برقرار است و امكان عقد قرارداد همكاری وجود دارد.
وی افزود: ایالت زاكسن از تكنولوژی پیشرفته در زمینه های میكروالكترونیك، خودروسازی، كشاورزی و محیط زیست برخوردار و فعالیت شركت های كوچك و متوسط از مزیت های این ایالت است.
وی گفت: این شركت ها در زمینه های تصفیه آب های فاضلابی و محیط زیست تخصص كافی دارند و می توانند در مورد قراردادهای همكاری خیلی سریع به مرحله تصمیم برسند.
وی افزود: برخی از موسسات پژوهشی و دانشگاهی این ایالت در قالب طرح های پژوهشی مشترك می توانند راهكارهای مناسبی برای مشكلات زیست محیطی ارایه دهند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به توسعه روابط اقتصادی آذربایجان شرقی و ایالت زاكسن آلمان گفت: این شركت ها زیاد بزرگ نیستند و مشاركت های دوجانبه را جستجو می كنند.
وی با دعوت از استاندار آذربایجان شرقی برای بازدید از زاكسن و پیشبرد روابط اقتصادی افزود: از فعالان اقتصادی این استان دعوت می كنیم كه همراه استاندار آذربایجان شرقی برای بازدید به زاكسن بیایند.
وی گفت: این سفر روابط بین آذربایجان شرقی و ایالت زاكسن را تقویت خواهد كرد و به عقد قراردادهای همكاری در زمنیه های مختلف منجر خواهد شد.
هیات اقتصادی ایالت زاكسن آلمان پیش از این با مدیران جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی و فعالان اقتصادی این استان در محل اتاق بازرگانی تبریز دیدار كرد.
زاكسن یا ساكسونی (به آلمانی: Sachsen) با 18٬416 كیلومتر مربع وسعت در شرق آلمان واقع شده است؛ جمعیت آن حدود 4 میلیون نفر و مركز این ایالت شهر درسدن است.
زاكسن از شمال به ایالت براندنبورگ و زاكسن- آنهالت، از غرب به تورینگن، از جنوب یه بایرن و جمهوری چك و از شرق به لهستان محدود است.
آذربایجان شرقی با سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت در شمال غربی كشورمان قرار دارد.

منبع : ایرنا

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2182563
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1808
6320
172500
2182563
امروز: پنج شنبه، 08 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .