امروز دوشنبه, 05 تیر 1396 - Mon 06 26 2017
نظارت بر کیفیت آسفالت جدی گرفته شود/ مدیران پاسخگو باشند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که عمر آسفالت در استان به دلیل نبود نظارت بسیار پایین است، گفت: باید در انتخاب پیمانکار و نوع قیر دقت شود و برای اجرا نیز نظارت کافی صورت گیرد.به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا : محمدصادق پورمهدی روز دوشنبه در نشست شورای فنی استان، با اشاره به اینکه در چهار دهه گذشته در مورد آسفالت اقدامات قابل قبولی در کشور نداشته‌ایم، اظهار کرد: سالانه 5 هزار میلیارد ریال در کشور برای آسفالت هزینه می‌شود که بخشی از آن با قیر رایگان اعطایی وزارت نفت تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه 2 میلیون تن قیر در آذربایجان شرقی برای آسفالت راه‌ها استفاده می‌شود، افزود: با وجود قیر رایگان، امکان توجه به آسفالت بتنی وجود ندارد، لذا باید نسبت به بهبود روش‌های استفاده از قیر و افزایش کیفیت آسفالت اقدام کنیم.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: مسوول مستقیم جوابگویی در برابر مشکلات فنی و عمرانی، مدیران هستند و باید با نظارت حدی بر کارها و افزایش دقت مشکلات ناشی از آن برطرف شود.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی هم در این نشست کیفیت مصالح، قیر، آب و هوا، تردد بیش از پیش‌بینی خودرو، کمبود هزینه نگهداری و فرسودگی ماشین آلات تولید، حمل و اجرا را از علل خراب شدن آسفالت عنوان کرد و گفت: با توجه به این که سیمان به اندازه کافی در کشور وجود دارد باید به سمت کاهش مصرف قیر و روسازی بتنی حرکت کنیم.
توحید اخلاقی با بیان اینکه بیش از 70 کارخانه تولید آسفالت در استان فعال هستند، ابراز داشت: از این تعداد، حدود 18 کارخانه صلاحیت فنی دارد که بقیه نیز برای کسب صلاحیت اقدام کرده‌اند، ضمن اینکه بازرسی‌ها و بازدیدهای دوره‌ای نیز باعث به روز شدن سیستم تولید و مصرف در این کارخانه‌ها شده است.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2167260
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
7293
7250
157197
2167260
امروز: دوشنبه، 05 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .