امروز جمعه, 27 مرداد 1396 - Fri 08 18 2017
انجام 4 میلیون و 500 هزار نوبت واکسیناسیون دامی در آذربایجان شرقی

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: در سه ماهه اول سال 96 بیش از 4 میلیون و 500 هزار نوبت واکسیناسیون در جمعیت دامی استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان افزود: این میزان واکسیناسیون در راستای پیشگیری از بروز بیماری های واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام، در سطح روستاها و واحدهای صنعتی استان توسط گروه های مایه کوبی شهرستان ها انجام شده است.
وی گفت: از این میزان واکسیناسیون تزریق شده، 3 میلیون و 600 هزار نوبت مربوط به بیماری های واگیر و اختصاصی دامی بوده که منجر به تحت پوشش قرار گرفتن 2 هزار و 679 واحد اپیدمیولوژیک روستایی و صنعتی استان شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان اعلام کرد: بیش از 970 هزار نوبت واکسیناسیون نیز جهت پیشگیری از بروز بیماری های مشترک بین انسان و دام نظیر تب مالت و شاربن در 1296 واحد اپیدمیولوژیک انجام شده است.
دکتر بهداد افزود: سهم دام سنگین واکسینه شده از این مقدار مایه‌کوبی 126 هزار نوبت و سهم دام سبک 4 میلیون و 470 هزار نوبت بوده است.
وی با اشاره به تعداد 4 هزار و 356 مورد مراجعه به 3 هزار و 975 واحد اپیدمیولوژیک جهت انجام این میزان واکسیناسیون گفت: با توجه به برخی موارد عدم همکاری دامداران در روستاها، واکسیناسیون آن واحدها به صورت کامل انجام نشده و جهت پوشش کامل واکسیناسیون در آن واحدها نیاز به مراجعه مجدد است که این امر با توجه به محدودیت امکانات، موجب اختلال در خدمت رسانی به سایر دامداران می‌ شود.
دکتر بهداد در پایان از تمامی دامداران استان خواست تا به هنگام مراجعه گروه های واکسیناسیون دامپزشکی همکاری کامل را با آنان داشته باشند تا با پیشگیری از وقوع بیماری های دامی و حفظ سرمایه دامی کشور، گام موثری در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی برداشته شود.
بر اساس نتایج سرشماری کشاورزی سال 1393تعداد دام‌های کوچک استان آذربایجان شرقی حدود 2.6 میلیون راس و تعداد دام‌های بزرگ بیش از 343 هزار راس است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2467131
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3093
5841
99379
2467131
امروز: جمعه، 27 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .