امروز شنبه, 01 مهر 1396 - Sat 09 23 2017
فعال شدن گمرک رازی برای حمل و نقل ریلی در روزهای تعطیل

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: پیگیری های گروه بازرگانی و بازاریابی این اداره کل برای فعال شدن گمرک رازی برای حمل و نقل ریلی در روزهای جمعه و سایر روزهای تعطیل نتیجه داد.

 

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، شاپور اصلانی خاطرنشان کرد: گمرک رازی از چندین سال قبل در زمینه حمل و نقل ریلی در روزهای تعطیل غیرفعال بود یت نداشت و صاحبان کالا از اینکه واگن های ورودی در روز پنجشنبه هر هفته به علت تعطیلی گمرک رازی متوفق می شدند ناراضی بودند.
وی اظهارکرد: این توقف اجباری مستلزم پرداخت حق توقف از سوی صاحبان کالا به راه آهن از یک سو و پرداخت 1.5 برابر مبلغ فوق از جانب راه آهن ایران به عنوان ردوانس (حق استفاده) واگن های خارجی به صورت ارز به کشور بیگانه بود.
اصلانی با اشاره به مذاکره گروه بازرگانی اداره کل راه آهن آذربایجان با نماینده بیمه دی در ایستگاه رازی در خصوص ارایه خدمات بن گذاری در روزهای تعطیل به صاحبان کالا و ترغیب صاحبان کالا در جهت حضور در روزهای تعطیل در ایستگاه، ادامه داد: پس از پیگیری و تشکیل جلسه مدیریتی با ناظر گمرک آذربایجان غربی، آرزوی چندین ساله صاحبان کالا به واقعیت پیوست.
وی اعلام کرد: روز جمعه 10 شهریور 1396 همزمان به یمن عید سعید قربان تشریفات گمرکی 130 واگن شامل 4 واگن دو محوره و 126 واگن چهارمحوره انجام و از پرداخت مبلغی درحدود 56 میلیون ریال از بابت حق توقف پرداختی از جانب صاحبان کالا و مبلغی در حدود 7 میلیارد و 630 میلیون ریال ( معادل ریالی یورو ) از بابت حق استفاده واگن های خارجی صرفه جویی شد.
گمرک رازی خوی در بخش قطور واقع درشهرستان خوی در فاصله 75 کیلومتری شهر خوی و 5 کیلومتری شهر قطور و در مرز ایران با ترکیه قرار دارد.
راه آهن آذربایجان دارای 467 کیلومتر خطوط اصلی در سه محور تبریز- جلفا، تبریز- رازی ، تبریز- مراغه است که 365 کیلومتر آن در استان آذربایجان شرقی و 102 کیلومتر آن در استان آذربایجان غربی است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2664008
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5794
5675
131072
2664008
امروز: شنبه، 01 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .