امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
اختراع ماده مرکب مقاوم در برابر حرارت توسط مخترع تبریزی

مخترع جوان تبریزی با استفاده از فناوری نانو موفق به اختراع ماده مرکب مقاوم در برابر حرارت با عملکرد حذف آلاینده‌های هوا شد.

 به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ملکی در این طرح با بهره‌گیری از فناوری نانو و پدیده فوتوکاتالیست المان سازه‌ای تحت شرایط و دمای ویژه ساخته شده که در اثر برخورد گازهای آلاینده هوا به خصوص کربن دی اکسید و نیتروژن و انواع هیدروکربن‌ها با سطح این نانو سازه، جذب آن شده و با شکستن پیوند مولکولی از انتشار و حرکت آن در اتمسفر جلوگیری می‌شود.

وی افزود: المان سازه ای طراحی شده عایق حرارت بوده و از آن می توان در ساخت سازه هایی که احتمال انفجار و آتش سوزی در آن ها وجود دارد، استفاده کرد.

ملکی در رابطه با مزایای این طرح، گفت: قیمت ارزان، سهولت در تولید، امکان بارگذاری، جنبه‌های زیبا شناختی و وزن مخصوص پایین از مزایای آن است.

این مخترع تبریزی با اشاره به اینکه این طرح گواهی ثبت اختراع دریافت کرده است، افزود: این طرح برای اولین بار در دنیا به حالت عملی طراحی و ساخته شده است و دارای نمونه مشابه داخلی و خارجی نبوده و توسط دانشگاه‌های معتبر کشور مورد تایید قرارگرفته است.

فرشاد در در خصوص این اختراع، اظهار کرد: با توجه به گسترش شهرها و افزایش منابع آلاینده‌ها، هوای اغلب شهرهای بزرگ و صنعتی آلوده است و با توجه به خطراتی كه این آلودگی برای سلامت افراد ساكن در مناطق آلوده دارد، راهکارهای عملی کاهش و کنترل آلاینده‌های جو از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد.

این طرح به شماره 88564 در اردیبهشت 95 در اداره ثبت شركت ها و مالكیت های صنعتی ایران به ثبت رسیده است.

این مخترع جوان در خصوص کاربرد این اختراع، گفت: با توجه به خواص مکانیکی محصول، می‌توان از آن در عناصر سازه‌ای عمرانی از قبیل نمای ساختمان، سنگفرش‌های پیاده رو‌ها، ستون‌های بتنی پل‌ها و صنعتی همانند دودکش کارخانه‌ها برای پالایش گاز‌های آلاینده هوا استفاده کرد.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2154647
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1930
6078
144584
2154647
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .