امروز شنبه, 03 تیر 1396 - Sat 06 24 2017
نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در آیینه ایرنا

 

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تأمین آسایش عمومی و فردی و پاسداری از ‌دست آوردهای انقلاب اسلامی را عهده دار بوده و در این میان نیروهای انتظامی آذربایجان شرقی همچون نگینی در میان این حافظان نظم و امنیت می درخشند.به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، فعالیت چشمگیر نیروهای انتظامی آذربایجان شرقی در کنار سایر نهادهای ذیربط، امنیتی مثال زدنی برای این استان در سطح کشور به ارمغان آورده و جای جای این استان پهناور را زیر چتری از امنیت این نیروهای ولایتمدار قرار داده است.
گستردگی وظایف نیروهای انتظامی در حدی است که کشف مواد مخدر و کالای قاچاق را با دستگیری سارقان و برخورد با متخلفان رانندگی توام می سازد و نظم عمومی را در جامعه تبیین می کند اما تنها بخشی از فعالیت های ایثارگرانه آنان در روزهای اخیر منعکس می شود.

*** شرایط استفاده ی مسافران از رستوران های درون شهری و بین راهی در ماه مبارک رمضان
رییس پلیس امنیت عمومی آذربایجان شرقی گفت: درطول ماه مبارک رمضان، هتل های درون شهری، مسافرخانه های دارای رستوران، رستوران ترمینال های مسافربری و رستوران فرودگاه حق ارایه سرویس دهی به مسافران را دارند.
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس سرهنگ علیرضا هنر دوست روز سه شنبه و در نخستین روز از ماه مبارک رمضان افزود: درهتل ها، کافی شاپ ها و خدمات لابی تعطیل بوده و حق سرویس دهی را ندارند و رستوران های هتل ها، مسافرخانه ها و ترمینال ها و فرودگاه باید استتار کامل را رعایت کنند.
وی گفت: مسافران بین راهی می توانند از رستوران های بین راهی بعد از تابلوی حد ترخص شرعی که در خروجی شهرستان ها نصب شده است، استفاده کرده و این رستوران ها هم باید موضوع استتار و دیده نشدن داخل رستوران را رعایت کنند.
رئیس پلیس امنیت عمومی استان افزود: نیروی انتظامی برحسب وظیفه بر اماکن فوق الذکر نظارت های محسوس و نامحسوس خواهد داشت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ضمن پلمپ واحد صنفی متخلف، نسبت به معرفی متخلف یا متخلفان به مقام قضایی اقدام خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه پلیس برحسب وظیفه با تمام کسانی که در سطح استان در انظار عمومی روزه خواری کرده یا هنجارشکنی کند، برخورد انتظامی لازم را معمول و خاطیان را به مقام قضایی معرفی خواهد کرد.
وی از عموم شهروندان و مردم متدین خواست: ضمن مساعدت با نیروی انتظامی و رعایت آداب ماه مبارک رمضان هرگونه موارد هنجارشکنی را به پلیس 110 و پلیس 197گزارش کنند.

*** دستگیری سه سارق منزل در بناب
فرمانده انتظامی بناب از دستگیری سه سارق حرفه ای منزل با 100 میلیون ریال لوازم سرقتی خبر داد و گفت: در پی وصول چند فقره شکایت مبنی بر سرقت از منزل، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
به گزارش ایرنا سرهنگ رمضان الهوردیان روز سه شنبه افزود: ماموران گشت کلانتری مرکزی، حین گشت زنی فردی را که در حال بالا رفتن از دیوار به وسیله علمک گاز بود مظنون شدند و وی را دستگیر کردند.
وی افزود: این سارق در تحقیقات به عمل آمده به 3 فقره سرقت منزل اعتراف و دو نفر از همدستان خود را به پلیس معرفی کرد.
فرمانده انتظامی بناب خاطر نشان کرد: سارقان، منازلی را برای سرقت انتخاب می کنند که از لحاظ فیزیکی استانداردهای ایمنی رعایت نشده است لذا ضروری است شهروندان با رعایت نکات ایمنی فرصت سرقت را از سارقان سلب کنند.

*** کشف کالای قاچاق 80میلیون ریالی در اسکو
فرمانده انتظامی اسکو از کشف کالای قاچاق به ارزش 80 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران ایست بازرسی پاسگاه جزیره اسلامی به یک دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک و بلافاصله این خودرو را جهت بررسی ها متوقف کردند.
به گزارش ایرنا سرگرد محمد نعمتی روز سه شنبه افزود: در بازرسی از این خودرو تعداد 10 هزار دست سرنگ قاچاق به ارزش 80 میلیون ریال کشف و یک نفر متهم نیز دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

*** کشف کالای قاچاق 670 میلیون ریالی در مراغه
فرمانده انتظامی مراغه از توقیف محموله 670 میلیون ریالی انواع لوازم خانگی ،الکترونیکی ، البسه قاچاق و دستگیری 4 نفر قاچاقچی خبر داد.
به گزارش ایرنا سرهنگ سهراب رحیم زاده روز سه شنبه افزود: در راستای طرح تشدید مبارزه با کالای قاچاق، ماموران پلیس آگاهی در حین گشت زنی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری و دو دستگاه وانت نیسان مشکوک مواجه شدند و آنها را جهت بررسی متوقف کردند.
وی گفت: در بازرسی از این سه خودرو انواع لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و البسه خارجی قاچاق کشف شد که طبق نظر کارشناسان ارزش آنها 670 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان مراغه تصریح کرد: در این زمینه چهار نفر متهم نیز دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

*** کشف 150 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در ملکان
فرمانده انتظامی ملکان از کشف بیش از 150 هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 200 میلیون ریال دراین شهرستان خبر داد.
به گزارش ایرنا سرهنگ سهراب شفقی روز سه شنبه افزود: طرح مبارزه با قاچاق کالا، با بکارگیری از کلیه امکانات و نیروهای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و یگان امداد عملیات تشدید در سطح شهرستان ملکان به مرحله اجرا گذاشته شد.
وی گفت: پلیس مبارزه با قاچاق با همکاری یگان امداد شهرستان ملکان تعداد 150 هزار نخ انواع سیگار خارجی به ارزش تقریبی 200 میلیون ریال کشف و تعداد 2 دستگاه خودروی سواری پژو 405 و پیکان توقیف و 2 نفر متهم نیز دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

***کشف 742 هزار نخ سیگار قاچاق در مراغه
فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف 742 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش 500 میلیون ریال در 2 عملیات پلیسی خبر داد.
به گزارش ایرنا سرهنگ سهراب رحیم زاده روز سه شنبه افزود: این سیگارها در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و در حین کنترل خودروهای عبوری از یک دستگاه خودروی پژو کشف شد.
وی افزود: ماموران پس از توقیف خودروی مذکور و در بازرسی از آن تعداد 24 هزار و 750 پاکت سیگار را کشف و یک نفر متهم را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف 247 هزار نخ سیگار در یک عملیات دیگر خبر داد و گفت: ماموران به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک و در بازرسی از آن تعداد 247 هزار نخ سیگار قاچاق کشف و یک نفر متهم را دستگیر کردند.
سرهنگ رحیم زاده در پایان ارزش ریالی سیگارهای مکشوفه را 500 میلیون ریال اعلام کرد و از خانواده ها و شهروندان خواست تا در صورت داشتن هرگونه خبر از موارد مشکوک و قاچاق مواد دخانی موضوع را با پلیس 110 در میان بگذارند.

*** کشف 10 کیلو گرم تریاک در تبریز
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از کشف 10 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک و دستگیری 2 نفر توزیع کننده خبر داد.
به گزارش ایرنا سرهنگ قاسم دهقانی روز سه شنبه افزود: پس از دریافت خبری مبنی بر فعالیت شخصی در امر خرید و فروش مواد مخدر، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان تبریز قرار گرفت .
وی گفت: پس از بررسی، متهم یاد شده در حال حمل مواد مخدر با خودرو شخصی و اقدام به فروش شناسایی و با اخذ مجوز قضایی دستگیر شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در پایان با بیان اینکه متهم برای ادامه تحقیقات به مرجع قضایی معرفی شد، افزود: از عموم مردم تقاضا می شود هرگونه اخبار و اطلاعات خود در رابطه با خرید و فروش مواد مخدر را با شماره تلفن های 110 و 2184214 به پلیس گزارش دهند.

*** توقیف خودروی سمند با بیش از 15میلیون ریال خلافی در هریس
فرمانده انتظامی شهرستان هریس از توقیف یک دستگاه سواری سمند با 46 فقره تخلف و بیش از 15 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده خبر داد.
به گزارش ایرنا سرهنگ میکائیل احمدزاده اظهار کرد: در راستای برخورد با رانندگان متخلف و حادثه ساز مأموران پلیس راهور این شهرستان یک دستگاه خودروی سواری سمند را به علت تخطی از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی متوقف کردند.
وی افزود: پس از بررسی و استعلام سوابق مشخص شد این خودرو دارای 46 فقره تخلف رانندگی و 15 میلیون و 280 هزار ریال خلافی پرداخت نشده است که بلافاصله خودرو مذکور توقیف و جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.
فرمانده انتظامی شهرستان هریس در پایان رعایت قوانین و مقررات را ضامن سلامتی رانندگان برشمرد و از شهروندان خواست تا با رعایت کامل مقررات راهنمائی و رانندگی و خودداری از هرگونه حرکت های مخاطره آمیز و حادثه ساز و هوشیاری، احتیاط، دقت و صبر و حوصله در رانندگی زمینه آرامش و آسایش خود و دیگر شهروندان را فراهم کنند و هر گونه تخلف از قوانین را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

*** کشف محموله قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در عجب شیر
فرمانده انتظامی عجب ‌شیر از توقیف محموله قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال توسط ماموران یگان امداد این شهرستان خبر داد و گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر حمل کالای قاچاق توسط یک دستگاه کامیون باری، ماموران یگان امداد بلافاصله توقیف آن را در دستور کار قرار دادند.
سرهنگ پاسدار رضا اصلانی‌فر روز سه شنبه اظهار کرد: مأموران پس از شناسایی خودروی مورد نظر آن را توقیف و در بازرسی از آن تعداد 470 هزار نخ سیگارخارجی قاچاق و تعداد 6 هزار و600 عدد مواد محترقه که به صورت ماهرانه زیربار کامیون جاساز شده بود را کشف و خودرو را به پارکینگ انتقال دادند.
این مقام انتظامی ارزش ریالی کالاهای کشف شده را یک میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این راستا سه متهم نیز دستگیر و با تشکیل پرونده جهت تکمیل تحقیقات تحویل پلیس آگاهی شدند.
به گزارش ایرنا آذربایجان شرقی با سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت در سال 1394 برای دومین سال پیاپی به عنوان امن ترین استان کشور معرفی شده است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2147183
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
544
6246
137120
2147183
امروز: شنبه، 03 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .