امروز جمعه, 07 آبان 1395 - Thu 10 27 2016
صدور برگ جریمه برای آبیاری فضای سبز در ساعات گرم روز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به ممنوعیت آبیاری فضاهای سبز در ساعات گرم روز، گفت: در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص، برگه جریمه برای مدیر فضای سبز منطقه مذکور صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از (ایسنا) ، محمدحسین حسن زاده در جمع مدیران فضای سبز مناطق 10 گانه شهرداری تبریز اظهار کرد: با توجه به کمبود آب و نیاز به صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت بی رویه منابع آبی، در ماههای گرم آبیاری فضاهای سبز از ساعت شش صبح آغاز می شود.

وی ادامه داد: مدیران و ناظرین فضای سبز باید دقت داشته باشند همه روزه قبل از ظهر کار آبیاری فضای سبز را به اتمام رسانده و یا برای ساعات خنک عصر و شب موکول نمایند.

حسن زاده یادآور شد: حتی اگر در مواقعی معدود برای استثنا نیاز به آبیاری در بخشی احساس می‌شد، باید با نصب تابلو و نشانه‌ای برای عموم اطلاع رسانی در این خصوص انجام گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر ضرورت اجرای اقداماتی ویژه در حوزه فضای سبز، گفت: باید به خوبی در انجام امور مربوط به فضای سبز در سطح شهر نظارت داشته باشیم و پیش از هر گونه گزارشات مردمی، نواقص را رفع کنیم.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به تجهیز پارک و بوستان های سطح شهر در این ایام اشاره کرده و افزود: به همین منظور باید ضروریاتی مثل روشنایی‌ها، سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها و...در پارک ها تجهیز شود و همچنین در پارک‌هایی که مجهز به سیستم صوتی هستند نیز در ساعات مقرر اذان پخش شود.

حسن‌زاده با اشاره به سم پاشی‌ها انجام یافته در سطح شهر، تصریح کرد: طی روزهای گذشته عملیات سم پاشی نوبت اول جهت کنترل و رصد در مناطق مختلف تبریز انجام شد ولی همچنان در برخی نقاط شهر قسمت‌هایی باقی مانده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز ادامه داد: باید در تک تک مناطق و معابر اصلی، درختان آسیب پذیر را بیش از هر اقدامی لحاظ کنیم و در نهایت تک تک درختان سطح منطقه باید توسط مدیران و ناظرین در حوزه‌های مختلف از لحاظ عملیات سم پاشی رصد شود.

حسن‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام یافته طی نهضت درختکاری تبریز اشاره کرده و افزود: مدیران فضای سبز باید آمار عملکرد خود در این خصوص را به تفکیک نوع و میزان کاشت نهاده، جهت ارائه به شهردار تبریز تقدیم کنند.

وی تصریح کرد: انتظار داریم مدیران به طور مکتوب عملکرد خود در این زمینه را تهیه کرده و اگر منطقه‌ای به هر دلیل مشکلی در تامین و کاشت نهاده داشت نیز باید به طور مکتوب این موضوع را به سازمان پارک‌ها و فضای سبز به عنوان ستاد مرکزی انتقال می داد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز یادآور شد: جهت تامین نهاده و تامین هزینه‌های نهضت درختکاری تبریز، تامین اعتبار از سوی شهرداری مرکز انجام گرفته و هیچ گونه مشکل کمبود اعتبار در این خصوص وجود ندارد.

حسن‌زاده در پایان با اشاره به تنوع در کاشت گل‌ها و اجرای طرح‌های ویژه برای فضای سبز تبریز، اظهار کرد: انتظار داریم هر پیمانکار حداقل یک طرح  ویژه و متفاوت با جلوه‌ی بصری منحصر بفرد با استفاده از گل‌های دائمی در سطح منطقه خود ایجاد کند.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

638774
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
872
5364
140871
638774
امروز: جمعه، 07 آبان 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .