امروز یکشنبه, 07 خرداد 1396 - Sun 05 28 2017
صدور برگ جریمه برای آبیاری فضای سبز در ساعات گرم روز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به ممنوعیت آبیاری فضاهای سبز در ساعات گرم روز، گفت: در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص، برگه جریمه برای مدیر فضای سبز منطقه مذکور صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از (ایسنا) ، محمدحسین حسن زاده در جمع مدیران فضای سبز مناطق 10 گانه شهرداری تبریز اظهار کرد: با توجه به کمبود آب و نیاز به صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت بی رویه منابع آبی، در ماههای گرم آبیاری فضاهای سبز از ساعت شش صبح آغاز می شود.

وی ادامه داد: مدیران و ناظرین فضای سبز باید دقت داشته باشند همه روزه قبل از ظهر کار آبیاری فضای سبز را به اتمام رسانده و یا برای ساعات خنک عصر و شب موکول نمایند.

حسن زاده یادآور شد: حتی اگر در مواقعی معدود برای استثنا نیاز به آبیاری در بخشی احساس می‌شد، باید با نصب تابلو و نشانه‌ای برای عموم اطلاع رسانی در این خصوص انجام گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر ضرورت اجرای اقداماتی ویژه در حوزه فضای سبز، گفت: باید به خوبی در انجام امور مربوط به فضای سبز در سطح شهر نظارت داشته باشیم و پیش از هر گونه گزارشات مردمی، نواقص را رفع کنیم.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به تجهیز پارک و بوستان های سطح شهر در این ایام اشاره کرده و افزود: به همین منظور باید ضروریاتی مثل روشنایی‌ها، سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها و...در پارک ها تجهیز شود و همچنین در پارک‌هایی که مجهز به سیستم صوتی هستند نیز در ساعات مقرر اذان پخش شود.

حسن‌زاده با اشاره به سم پاشی‌ها انجام یافته در سطح شهر، تصریح کرد: طی روزهای گذشته عملیات سم پاشی نوبت اول جهت کنترل و رصد در مناطق مختلف تبریز انجام شد ولی همچنان در برخی نقاط شهر قسمت‌هایی باقی مانده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز ادامه داد: باید در تک تک مناطق و معابر اصلی، درختان آسیب پذیر را بیش از هر اقدامی لحاظ کنیم و در نهایت تک تک درختان سطح منطقه باید توسط مدیران و ناظرین در حوزه‌های مختلف از لحاظ عملیات سم پاشی رصد شود.

حسن‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام یافته طی نهضت درختکاری تبریز اشاره کرده و افزود: مدیران فضای سبز باید آمار عملکرد خود در این خصوص را به تفکیک نوع و میزان کاشت نهاده، جهت ارائه به شهردار تبریز تقدیم کنند.

وی تصریح کرد: انتظار داریم مدیران به طور مکتوب عملکرد خود در این زمینه را تهیه کرده و اگر منطقه‌ای به هر دلیل مشکلی در تامین و کاشت نهاده داشت نیز باید به طور مکتوب این موضوع را به سازمان پارک‌ها و فضای سبز به عنوان ستاد مرکزی انتقال می داد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز یادآور شد: جهت تامین نهاده و تامین هزینه‌های نهضت درختکاری تبریز، تامین اعتبار از سوی شهرداری مرکز انجام گرفته و هیچ گونه مشکل کمبود اعتبار در این خصوص وجود ندارد.

حسن‌زاده در پایان با اشاره به تنوع در کاشت گل‌ها و اجرای طرح‌های ویژه برای فضای سبز تبریز، اظهار کرد: انتظار داریم هر پیمانکار حداقل یک طرح  ویژه و متفاوت با جلوه‌ی بصری منحصر بفرد با استفاده از گل‌های دائمی در سطح منطقه خود ایجاد کند.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

1982931
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2535
7395
190425
1982931
امروز: یکشنبه، 07 خرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .