امروز چهارشنبه, 07 تیر 1396 - Wed 06 28 2017
11 اختراع به نام دانشگاه تبریز ثبت شد

رئیس دانشگاه تبریز از ثبت 11 اختراع به نام این مرکز دانشگاهی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه حرکت در مرزهای دانش و مشوق های مختلف برای رشد تولید علم و فناوری از جمله برنامه های راهبردی و کلان این دانشگاه در سال های اخیر بوده است، گفت: این اختراعات در حوزه کامپیوتر، نانو کامپوزیت و ماشین های کشاورزی به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اهمیت همکاری های مشترک علمی بین المللی اضافه کرد: استادان این دانشگاه همواره حضور موثری در سمینارها و همایش های داخلی و خارجی داشته اند و از این رو در سال گذشته 460 تن از اعضای هیات علمی با حمایت دانشگاه، آخرین یافته های علمی خویش را در همایش های بین المللی خارج از کشور و همچنین 591 نفر از استادان، مقالات خود را در همایش های ملی داخل کشور ارایه کرده اند.
رئیس دانشگاه تبریز افزود: مدیریت امور فناوری این دانشگاه به عنوان مرجع منطقه ای شمالغرب کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران) برای بررسی اختراعات انتخاب و در همین مدت نیز 145 مورد تقاضای ثبت اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات بررسی و برای 17 مورد هم ضمن ارزیابی تخصصی تاییدیه علمی صادر کرده است.
وی با اشاره به حمایت ویژه از طرح های تحقیقاتی در این دانشگاه نیز گفت: در طول این مدت 85 طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده که 76 طرح از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز به اتمام رسیده است.
پورمحمدی اضافه کرد: پارسال 615 نفر از هیأت علمی این دانشگاه دریافت کننده تائیدیه از بابت فعالیت های پژوهشی بودند.
رئیس دانشگاه تبریز، بررسی و تصویب دستورالعمل فرصت مطالعاتی ویژه واحدهای صنعتی در چارچوب آیین نامه فرصت مطالعاتی داخل کشور، شرکت اعضای هیأت علمی در دوره های تحقیقاتی تابستانی در چارچوب آیین نامه گرنت دانشگاه و حذف امتیاز تائیدیه طرح های تحقیقاتی درون دانشگاهی و افزایش امتیاز گرنت طرح های تحقیقاتی برون دانشگاهی، برای ترغیب هر چه بیشتر اعضای هیأت علمی برای ارائه طرح های کاربردی برون دانشگاهی را از مصوبات شورای پژوهشی در سال گذشته برای ترغیب پژوهشگران عنوان کرد.
دانشگاه تبریز با بیش از 15 هزار دانشجو و 70 سال قدمت از جمله مراکز معتبر دانشگاهی کشور است.

منبع : ایرنا

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2175491
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1056
5911
165428
2175491
امروز: چهارشنبه، 07 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .