امروز یکشنبه, 02 مهر 1396 - Sun 09 24 2017
صندوق کارآفرینی 'امید' از فعال شدن مراکز تجاری راکد آذربایجان شرقی حمایت می کند

 

مدیر صندوق کارآفرینی 'امید' آذربایجان شرقی گفت: از راه اندازی واحدهای مراکز تجاری راکد استان حمایت می کنیم .

به گزارش  پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، علیرضا آخوند زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تعداد زیادی مراکز تجاری در شهرهای استان ایجاد شده که بدون استفاده مانده و از طرفی هم تعداد زیادی جوانان جویای کار داریم ، گفت: در صورت مشارکت مالکان واحد های تجاری و حمایت شهرداری ، اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت برای راه اندازی این واحدها تسهیلات می دهیم.
وی این رویکرد صندوق کارآفرینی 'امید' را در راستای طرح ساماندهی شبکه توزیع عنوان و خاطرنشان کرد: در یکی از مجتمع های تجاری شهرستان بستان آباد این طرح اجرا شده است .
آخوند زاده با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) به صندوق کارآفرینی امید تغییر نام داد، اظهار کرد: به منظور ثبات شغلی، رویکرد پرداخت تسهیلات صندوق از فرد محوری به طرح محوری تغییر یافته است.
وی مجموع تسهیلات پرداخت شده صندوق کارآفرینی 'امید' در استان از ابتدای سال 92 تا زمان حاضر را یک هزار و 475 میلیارد و 224 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این میزان تسهیلات برای 18 هزار و 316 طرح پرداخت شده است .
آخوند زاده با اشاره به اینکه تسهیلات صندوق کارآفرینی 'امید' استان به طرح های اشتغال ، ازدواج ، مناطق زلزله زده و سفر ریاست جمهوری پرداخت شده است ، گفت: تسهیلات پرداختی صندوق در سال 94 نسبت به سال 93 رشد 26 درصدی را نشان می دهد .
وی با اشاره به نظارت مستمر کارشناسان صندوق به اجرایی شدن طرح های اشتغال ارائه شده برای دریافت تسهیلات ، گفت: مجموع معوقه های صندوق استان 333 میلیارد ریال است که 220 میلیارد ریال آن مربوط به تسهیلات پرداخت شده به مناطق زلزله زده ارسباران است .
مدیر صندوق کارآفرینی 'امید' آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلاتی که برای بازپرداخت تسهیلات پرداخت شده برای نوسازی و بهسازی مناطق زلزله زده استان وجود دارد ، گفت: بیشترین مشکل به واسطه ضمانت زنجیره ای این نوع تسهیلات ایجاد شده است.
آخوند زاده با اعلام اینکه سال گذشته 410 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای یکهزار و 909 طرح پرداخت شده است، گفت: از استادکاران غیرفعال در شهرها حمایت کرده و در صورتی که به روستا برگشته و جوانان روستایی را بکارگیرند به ازای هر نفر 100 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کنیم .
وی با اشاره به اینکه برای تقویت اقتصادی روستاها ، ' طرح یک روستا، یک محصول ' توسط صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان شرقی تهیه شده است، گفت: این طرح در هفت روستای استان بزودی شروع می شود.
آخوند زاده با اشاره به استعداهای تولیدی آذربایجان شرقی در زمینه های مختلف از جمله سفالگری در کوزه کنان شبستر ، گفت: آماده کمک به بهسازی و تجهیز این کارگاه ها هستیم.
وی طرح ' یک خانه ، یک کارخانه ' در شهرهای کوچک و طرح صندوق خرد محلی زنان روستایی با مشارکت صندوق حمایت از کشاورزی را از طرح های این صندوق عنوان کرد و گفت: 35 صندوق خرد زنان روستایی در شش شهرستان در حال راه اندازی است.
آخوند زاده ، طرح راه اندازی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا برای کارآفرینان ، طرح امید مختص افراد شاغل دارای پروانه کسب و طرح حمایت از ایده های خلاق را از دیگر طرح های اجراشده توسط این صندوق عنوان کرد و گفت: طرح بوم گردی به منظور استفاده از ظرفیت های موجود روستاها با همکاری میراث فرهنگی استان هم اجرایی می شود.
وی با اشاره به مشارکت صندوق کارافرینی 'امید' در اجرای طرح ساماندهی خطوط حمل و نقل برون شهری و طرح تجهیز اراضی کشاورزی شبستر به سامانه های نوین آبیاری ، گفت: با توجه به اینکه احداث استخر مهمترین دغدغه کشاورزان در قالب طرح تجهیز اراضی به سامانه های نوین آبیاری است در این زمینه همکاری می کنیم.
آخوند زاده، اجرای این طرح های متنوع و امضای تفاهم نامه با دستگاه های اجرایی را به منظور جذب اعتبار بیشتر از صندوق کارآفرینی امید کشور عنوان کرد و گفت: در صورتی که ما استفاده نکنیم استان های دیگر جذب می کنند.
وی همچنین با اشاره به راه اندازی واحد تولید کاغذ از سنگ در این استان با اعتبار دفتر مناطق روستایی ریاست جمهوری ، گفت: 40 میلیارد ریال اعتبار از این محل در اختیار صندوق قرار گرفته است .
آخوندزاده کل اعتبار مورد نیاز این طرح را 140 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: فاز اول با 60 میلیارد ریال بهره برداری می شود .
مدیر صندوق کارافرینی امید تسهیلات ازدواج پرداخت شده توسط این صندوق در سال گذشته را 116 میلیارد و 740 میلیون ریال برای سه هزار و 271 متقاضی اعلام کرد و گفت: ثبت نام برای پرداخت تسهیلات 100 میلیون ریالی ازدواج شروع شده ولی هنوز اجرایی نشده است .
صندوق کارآفرینی 'امید' به جز هوراند و خداآفرین در سایر شهرستان های آذربایجان شرقی دارای دفتر است .

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2667321
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2022
7085
134385
2667321
امروز: یکشنبه، 02 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .