امروز چهارشنبه, 29 شهریور 1396 - Wed 09 20 2017
رهاسازی 10 هزار قطعه بچه ماهی کپور در استخر ائل‌گلی با هدف کاهش میزان جلبک

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز از رهاسازی 10 هزار قطعه بچه ماهی کپور با هدف کاهش میزان جلبک‌های موجود در استخر پارک بزرگ ائل‌گلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از (ایسنا) ، محمدحسین حسن‌زاده در این خصوص اظهار کرد: استخر ائل‌گلی با شش هکتار مساحت و عمق شش تا 12 متری خود یک حوضه و محدوده‌ای بسته است که یک میلیون متر مکعب آب را در خود جای داده است.

وی افزود: این استخر به دلیل بسته و محدود بودن محیط خود، در برخی مواقع فیتوپلانکتون‌ها و موجودات ریز باکتریایی و جلبکی خاصی را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی شرایط اکولوژیکی برای زندگی ماهیان و آبزیان فراهم باشد، رنگ آب به سبز آبی و زیتونی تغییر پیدا می‌کند که این حالت ایده‌آل‌ترین حالت بوده و از طرفی نیز بهترین شرایط زندگی برای ماهی‌ها در کنار فیتوپلانکتون‌ها و جلبک‌ها است؛ چرا که شرایط لازم برای زندگی موجودات زنده مثل ماهی‌ها را در استخر فراهم می‌کند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز با اشاره لزوم هوادهی برای این حجم از آب مسدود شده در استخر ائل گلی، گفت: این سازمان نیز با روش‌های مختلف مثل کارکرد آب‌نماها و باز چرخانی آب استخر اقداماتی در زمینه هوادهی آب استخر را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: قسمت‌ها و لایه‌های زیرین این استخر به دلیل کمترین برخورد، از بابت این بازچرخانی، بوهای نامطبوع ایجاد می‌کند که سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز برای جلوگیری از این حالت دست به اقداماتی زده است.

وی هوادهی با ایجاد و نصب پمپ‌های بازچرخانی آب به میزان لازم و همچنین اضافه کردن برخی گونه‌های ماهی مثل کپور و ماهی‌های لجن‌خوار در استخر ائل‌گلی را از جمله این اقدامات عنوان کرد.

حسن‌زاده با اشاره به رهاسازی 10 هزاز قطعه بچه ماهی در استخر ائل‌گلی ، اظهار کرد: در فاز نخست این اقدام که صبح امروز انجام شد، پنج‌هزار بچه ماهی کپور و همچنین طی هفته آینده نیز پنج هزار ماهی در این استخر می‌شوند.

وی یادآور شد: رهاسازی این تعداد ماهی به استخر ائل‌گلی، میزان جلبک‌های ایجاد شده را به حداقل رسانده و شرایط اکولوژیکی مناسب را برای استخر را فراهم می‌کند.

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2642844
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4756
4388
110078
2642844
امروز: چهارشنبه، 29 شهریور 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .