امروز شنبه, 01 مهر 1396 - Sat 09 23 2017
صرفه جویی۳ میلیون مترمکعب آب با اجرای طرح تغییر الگوی کشت در بناب

فرماندار بناب از صرفه جویی سه میلیون مترمکعب آب با اجرای تغییر الگوی کشت در بناب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ فرج اللهی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بناب با موفقیت آمیز خواندن اقدامات این شورا در این شهرستان گفت: با تلاش مسئولین امور آب و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در جریان سال ۹۴ تعداد ۶۰ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد.

وی افزود: در سه ماهه اول امسال نیز تعداد ۱۲ حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان مسدود شدند.

فرماندار بناب همچنین با بیان اینکه میزان بارندگی شهرستان در سال زراعی جاری ۲۶۴ میلی متر است؛ گفت: این میزان بارش در مقایسه با میانگین مشابه سال قبل بارندگی افزایش نیافته است و در مجموع ۱۲ درصد کاهش بارندگی داریم ولی میزان آب چاههای کشاورزی به میزان یک متر و ۳۰ درصد افزایش یافته است.

فرج اللهی تصریح کرد: این وضعیت نشان می دهد که اقدامات صورت گرفته در شورای حفاظت آب نتیجه داده و بایستی این سیاست همچنان در این شهرستان ادامه یابد.

وی با بیان اینکه از بابت اقدامات صورت گرفته در تغییر الگوی کشت سه میلیون متر مکعب آب در شهرستان بناب صرفه جویی شده است؛ یادآور شد: از محل انسداد ۶۲ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز نیز ۵۵۰ متر مکعب آب صرفه جویی شده است.

فرماندار بناب سپس با اشاره به انتخاب روستای قره چپق بعنوان پایلوت در اجرای طرح تغییر الگوی کشت گفت: با اجرای موفقیت آمیز این طرح در این روستا که در سایه همکاری اهالی روستا به ثمر نشست امیدواریم این طرح به سایر روستاهای شهرستان و روستاهای دیگر استان انتقال یابد.

فرج اللهی با اذعان به اینکه هم اکنون در شهرستان بناب ۴ هزار و ۷۰۰ حلقه چاه غیرمجاز وجود دارد؛ گفت: امیدواریم با همکاری خود مردم مثل اهالی روستای قره چپق نسبت به انسداد چاههای غیرمجاز کشاورزی اقدام شود.

به گفته فرماندار بناب، بر اساس برنامه ابلاغی امسال باید ۵۲۹ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان بناب مسدود شوند که بایستی با فرهنگ سازی و مهیاکردن شرایط مردم داوطلبانه نسبت به مسدود کردن چاههای کشاورزی غیرمجاز اقدام نمایند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2660506
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2292
5675
127570
2660506
امروز: شنبه، 01 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .