امروز دوشنبه, 05 تیر 1396 - Mon 06 26 2017
اعطای تسهیلات صندوق کارآفرینی امید تا سقف یک میلیارد ریال

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات کارآفرینی به کار آفرینان استان خبرداد و افزود: این تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال برای حمایت از تولیدات داخلی پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا ؛ علیرضا آخوندزاده، روز پنجشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان عجب شیر افزود: ساماندهی صنعت گردشگری، صنایع دستی و حمایت از تولیدات کوچک و صادرات محصولات آن ها به بازارهای جهانی از مهمترین اقدام این صندوق طی سال جاری است.
وی، اعطای وام‌ این صندوق برای اشتغال را در سه نوع مشاغل خانگی، خوداشتغالی و کارآفرینی عنوان و اظهار کرد: وام مشاغل خانگی تا سقف 100 میلیون ریال، خوداشتغالی تا سقف 300میلیون ریال و کارآفرینی تا سقف یک میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد برای افراد متقاضی اعطا می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی،‌ با بیان اینکه در سال گذشته کل اعتبارهای صندوق510 میلیارد ریال بود، یادآور شد: با وجود نیروی کم در صندوق و با همت همکاران، این سهمیه امسال با افزایش به 771 میلیارد ریال جذب شده است.
آخوندزاده، با اشاره به سابقه فعالیت این صندوق در کشور از سال 71 تا سال 84 در خصوص وام های خوداشتغالی و ازدواج، ادامه داد: در دولت نهم صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی وزارت کار و صندوق توسعه اشتغال روستایی از وزارت جهاد کشاورزی جدا و صندوقی به نام مهر امام رضا(ع) با هدف کمک به ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان راه اندازی شد.
وی، گفت: صندوق مهر امام رضا(ع) نیز بر اساس مصوبه دولت یازدهم که نباید موسسات مالی به نام ائمه(ع) باشند به صندوق کارآفرینی امید تغییر نام داد که هم اکنون در خصوص رسالت اصلی خود برای اشتغال فعالیت می کند.
وی با اشاره به اینکه در سال 94، بانک مرکزی تا سقف 96 میلیارد ریال سهمیه به آذربایجان شرقی در زمینه ازدواج اختصاص داد، یادآور شد: در سال گذشته با تلاش همکاران صندوق کارآفرینی امید استان بیش از این سهمیه در قالب سه هزار و 71 فقره وام به میزان 112 میلیارد و 500 میلیون ریال وام پرداخت شد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های خارج از دستورات ابلاغی بانک مرکزی، گفت: طبق تفاهم نامه کشوری با دانشگاه آزاد اسلامی، به دانشجویان این دانشگاه 100 میلیون ریال وام با بازپرداخت سه ساله با سود چهار درصد اعطا می‌شود.
آخوندزاده، حمایت کارآفرینی برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست از سوی این صندوق را جزو برنامه های امسال این صندوق اعلام کرد و افزود: طرح 'یک روستا یک محصول' نیز با شناسایی پتانسیل های هر روستا شروع شده و به عنوان پایلوت در هر روستای شهرستان ها اجرا می شود.
وی گفت: با اجرای این طرح با توجه به ظرفیت های خوب هر روستا در حوزه های مختلف، زمینه توسعه بخش کشاورزی، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری در روستاها فراهم می شود.
آخوندزاده، با بیان اینکه این صندوق در تجهیز مجتمع های تجاری در عجب شیر، تسهیلات چهار درصدی به افراد متقاضی پرداخت می کند، اظهار کرد: طرح های کارآفرینی، مشاوره و طراحی این بازارچه ها از سوی صندوق ارایه می شود.
وی، یاداور شد: در سال 94 در شهرستان عجب شیر به 99 نفر وام با سهمیه دو میلیارد و 170 میلیون ریالی پرداخت شده است.
آخوندزاده، با اشاره به اینکه 93 شغل پایدار در سال 94 در شهرستان عجب شیر ایجاد شده است، اضافه کرد: برای این منظور 11 میلیارد ریال وام به کارآفرینان در این شهرستان اعطا شده است.
سرپرست فرمانداری عجب شیر نیز در این جلسه گفت: صندوق کارآفرینی امید می تواند به ایجاد اشتغال و کارآفرینی به ویژه در حوزه جوانان کمک کند.
سیدشمس الدین مراثی، عمده مشکلات جوانان این شهرستان را بیکاری اعلام کرد و افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی که بخواهند در این شهرستان سرمایه گذاری کنند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی اظهار کرد: بخش کشاورزی و توسعه آن تاثیر بسزایی در رونق اقتصادی هر منطقه ای داشته و از عوامل مهم تاثیر گذار در تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است.
مراثی، با اشاره به قابلیت های بخش کشاورزی این شهرستان ادامه داد: عجب شیر با وجود منابع غنی در بخش کشاورزی می تواند در تولید محصولات مختلف کشاورزی موفقیت چشمگیری بدست آورد.
وی، با بیان این که در سال گذشته صندوق کارآفرینی با اعطای تسهیلاتی به بخش کشاورزی به رونق این بخش کمک زیادی کرد، اظهار داشت: تسهیلات اعطایی صندوق کارآفرینی امید موجب رونق کسب و کار در این شهرستان می شود.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2167345
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
7378
7250
157282
2167345
امروز: دوشنبه، 05 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .