امروز چهارشنبه, 07 تیر 1396 - Wed 06 28 2017
مدیرکل بهزیستی:تعداد سالمندان آذربایجان شرقی رو به افزایش است

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به هرم سنی کنونی استان، تعداد سالمندان در 20 سال آینده به 20 درصد جمعیت استان می رسد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا؛محسن ارشدزاده، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق سرشماری سال 90، جمعیت این استان دارای 9.8 درصد سالمند بوده که براساس همین آمار رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده و این میزان 1.6 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
وی با بیان اینکه طبق سرشماری سال 90 جمعیت استان سه میلیون و 724 هزار و 620 نفر بود، اظهار کرد: بهزیستی در نظر دارد در کنار فراهم کردن جامعه دوستار سالمند، این قشر را به سمت سالمندان فعال سوق دهد.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی یادآور شد: این اداره کل به دنبال تحقق برنامه سالمندی فعال و تکریم آنان در حریم کانون خانواده هاست.
ارشدزاده، ادامه داد: منظور از سالمندی فعال، ایجاد تحرک و پویایی بین آنان بعد از پیری بوده تا علاوه بر جلب مشارکت آنان در عرصه های مختلف جامعه، امید به زندگی پس از سالمندی در این افراد افزایش یابد.
وی، گفت: به منظور تحقق این هدف، سال گذشته بنیاد فرزانگان سالمندان در تبریز ایجاد شده و در سال جاری نیز در سه شهرستان مراغه، میانه و مرند این بنیاد تشکیل می شود تا جامعه هدف پیگیر مطالبات خود در بخش های مختلف از جمله سالم سازی معابر شهری، سالمندی فعال و مشکلات خود باشند.
ارشدزاده، افزود: با وجود برخی کاستی ها در زمینه سالم سازی معابر و ایجاد امکانات رفاهی برای این قشر، آذربایجان شرقی از استان های پیشرو بوده و امکانات دولتی طبق تاکیدهای شورای استانی سالمندان، در این زمینه حرکت می کند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2175062
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
627
5911
164999
2175062
امروز: چهارشنبه، 07 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .