امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
اهر به یکی از شهرستان‌های عاری از معتاد متجاهر تبدیل شد

 

فرماندار شهرستان اهر با تأکید بر اینکه نقش خیرین در راستای ترک اعتیاد معتادان متجاهر بسیار مهم‌تر از مدرسه‌سازی است، گفت: اهر به یکی از شهرستان‌های عاری از معتاد متجاهر آذربایجان شرقی تبدیل‌شده است

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا،سید محمد عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه متأسفانه نزدیک به 300 میلیون نفر از جمعیت جهان، از مواد مخدر استفاده می‌کنند، اظهار داشت: فقر، نابودی محیط‌زیست و مواد مخدر ازجمله مواردی است برای انسان بلایی خانمان‌سوز محسوب می‌شود و اغلب کشورها با مواد مخدر درگیر هستند.

وی با اشاره به اینکه در سطح جهان بیش از 10 میلیون نفر در توزیع و قاچاق انواع مواد مخدر مشغول هستند، افزود: سالانه نزدیک به 600 میلیارد دلار در خریدوفروش مواد مخدر پول ردوبدل می‌شود و به‌نوعی این رقم با پول فروش نفت جهان در زمان حال برابری می‌کند.

فرماندار شهرستان اهر با بیان اینکه تاکنون 450 نوع مواد مخدر، محرک و یا روان‌گردان در دنیا شناسایی‌شده است، گفت: در حال حاضر تهیه مواد مخدر در مقایسه با سال‌ها و دهه‌های گذشته آسان‌تر بوده و متأسفانه عامل 70 درصد فروپاشی خانواده‌ها از تأثیرات سوء مواد مخدر است.

عابدی تصریح کرد: زمانی که مرد خانواده به سمت‌وسوی استفاده از مواد مخدر پیش می‌رود، زنان خانواده به دلیل عدم توانایی تأمین مخارج خانواده، مجبور به طلاق می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ومیر،  مسئله مواد مخدر است، گفت: بخش اعظمی از درآمدهای خانواده‌هایی که معتاد دارند در تأمین مواد مخدر صرف می‌شود و تمامی درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم آن‌ها درزمینه استفاده از مواد مخدر هزینه می‌شود.

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به اینکه دلیل زندانی شدن بیش از 70 درصد زندانیان، به مسائل مواد مخدر مربوط می‌شود، اظهار کرد: اغلب زندانیان این حوزه به دلایلی ازجمله توزیع و مصرف مواد مخدر سر از زندان‌ها درآورده‌اند و از همه مهم‌تر جوانان کم سن و سال به‌سوی مصرف مواد مخدر کشیده می‌شوند و متأسفانه حتی دانش آموزان دبیرستانی نیز به مصرف مواد مخدر و نهایتاً استفاده از روان‌گردان روی می‌آورند.

عابدی در ادامه با تاکید بر دوری جوانان از رفقای ناباب، بیان کرد: متأسفانه برخی از دانش آموزان به دلیل اغفال دوستان ناباب برای استفاده از قرص‌های روان‌گردان گول می‌خورند و حتی برای تشویق استفاده از مواد مخدر و روان‌گردان ادعا می‌کنند که با مصرف قرص می‌توان راه یک‌ساله را یک‌شبه پیمود.

وی افزود:  از طرفی مواد جان‌سوز و خانمان‌سوز به دانشگاه‌ها نیز سرایت کرده که آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به جامعه تحمیل می‌کند.

فرماندار اهر بابیان اینکه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها مروج استفاده از مواد مخدر در کشورهای انقلابی هستند، گفت: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها درحالی‌که از طریق توطئه‌های پلید خود علیه ملت ایران شکست‌خورده‌اند، اکنون می‌خواهند با ترویج مواد مخدر جوانان انقلابی را به افرادی بی‌حال تبدیل شده و درعین‌حال درزمینه سیاست دخیل نشوند تا راحت‌تر بتوانند به اهداف پلید و شوم خود برسند.

وی اراده ملی و کشوری را برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر ضروری دانست و افزود: امروزه نه‌تنها مسئولین کشور، بلکه تمامی آحاد و اقشار مردم باید برای ریشه‌کنی مواد مخدر پا پیش بگذارند و به همدیگر تذکر و توصیه کنیم.

تبدیل شهرستان اهر به‌عنوان شهری عاری از معتاد متجاهر

عابدی با اشاره به تبدیل شهرستان اهر به‌عنوان شهری عاری از معتاد متجاهر، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ارتباط با مواد مخدر و کنترل اقدامات مؤثری در شهرستان اهر انجام‌شده، با توجه به اینکه افراد معتاد به مواد مخدر کم داریم، همین امر باعث شده تا اهر یکی از شهرستان‌های عاری از معتاد متجاهر تبدیل شود.

وی ادامه داد: اگر مواردی از معتادین  شناسایی شد از طریق مبادی ذی‌ربط به مراکز بازپروری و کمپ ترک اعتیاد هدایت می‌شوند، اغلب معتادان متجاهر به‌صورت خود معرف و عده‌ای نیز توسط معرفی خانواده‌ها به نیروی انتظامی به این مراکز انتقال‌یافته‌اند.

فرماندار اهر با تأکید بر اینکه خیرین برای کمک به معتادانی که در مراکز ترک اعتیاد نگهداری می‌شوند، وارد شوند، گفت: خیّر بودن تنها به مدرسه‌سازی، مسجد سازی و بیمارستان سازی نیست، بلکه مراکز ترک اعتیاد نیازمند حمایت‌های خیرین است، هر یک از خیرین که بتوانند به هر تعدادی از معتادان جهت ترک اعتیاد آن‌ها کمک کنند.

وی افزود: به نظر من نقش سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کمک به ترک اعتیاد معتادان، مهم‌تر از مدرسه‌سازی است و از طرفی باید خیرین در راستای مبارزه با مواد مخدر به‌طرف این مراکز سوق داده شوند.

.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2155005
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2288
6078
144942
2155005
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .