امروز پنج شنبه, 27 مهر 1396 - Thu 10 19 2017
بیش از چهار هزار مطلقه در آذربایجان شرقی تحت پوشش کمیته امداد است

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: چهار هزار و 449 خانواده در استان به دلیل طلاق تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند که 6.27 درصد مددجویان کل این نهاد را تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، حسین دشتی روز پنجشنبه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شرقی در تبریز افزود: از 70 هزار خانواده تحت پوشش دائمی این نهاد 32 هزار و 483 خانواده به علت فوت سرپرست، 21 هزار خانواده به علت از کار افتادگی و هفت هزار خانواده نیز به علت بیماری سرپرست بصورت کوتاه مدت تحت پوشش این اداره کل هستند.
وی ادامه داد: 233 خانواده با تشخیص مرجع قضایی سرپرست خانواده صلاحیت ندارد و مسوولیت خانواده به زن داده شده از این رو به دلیل بد سرپرستی و 912 خانواده به علت زندانی بودن سرپرست تحت پوشش این نهاد قرار دارند.
دشتی اظهارکرد: خانواده هایی که به دلیل اعتیاد مراجعه می کنند به شرط قبول کردن اعتیاد پرونده شش ماهه تشکیل و با رفع مشکل اعتیاد به دنبال اشتغال زایی فرد هستیم و در صورت عدم ترک سه دوره شش ماهه این طرح تمدید می شود.
وی اضافه کرد: 165 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد در تبریز مستقر هستند که از این تعداد 70 درصد مددجویان حاشیه نشین هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: مستاجر بودن حاشیه نشین ها یکی از مهم ترین و جدی ترین مشکل آنان محسوب می شود که روز به روز نیز به دلیل افزایش مهاجرت از روستاها به تبریز بر تعداد آن ها افزوده می شود.
وی برلزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در امر ساماندهی و رفع مشکلات اجتماعی، تاکید و از نبود زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی مناسب در مناطق حاشیه نشین انتقاد کرد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2821122
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2515
6161
130732
2821122
امروز: پنج شنبه، 27 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .