امروز جمعه, 02 تیر 1396 - Fri 06 23 2017
76 کودک هشترودی در چرخه مبارزه با سوء تغذیه قرار دارند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) هشترود گفت: هم اکنون 76 کودک دچار سوء تغذیه در این شهرستان تحت حمایت این مدیریت بوده و در چرخه مبارزه با سوء تغذیه قرار گرفته اند.

پایگاه خبری مهرصبا، مسلم رضایی، روز شنبه در گفت گو با خبرنگاران افزود: شناسائی کودکان زیر شش سال دارای مشکل رشد و سوء تغذیه توسط حوزه بهداشت و درمان این نهاد انجام می شود و سپس به هر کدام از آنان ماهانه سبد غذایی تعلق می گیرد.
وی اظهار کرد: برای بهره مندی این کودکان از سبدهای غذایی، ماهانه حدود 600 هزار ریال برای هر کودک اعتبار از سوی این نهاد در نظر گرفته شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) هشترود با بیان اینکه بخش عمده ای از مشکلات و بیماری های کودکان ناشی از سوء تغذیه است، یادآور شد: کمیته امداد این شهرستان با توزیع سبد غذایی در راستای تامین بخشی از نیازهای غذایی کودکان زیر شش سال دچار سوء تغذیه گام برمی دارد.
رضایی، با بیان اینکه کودکان دچار سوء تغذیه با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان و تایید کارشناسان تغذیه شناسایی و به این نهاد معرفی می شوند تا در مسیر دریافت خدمات قرار گیرند، ادامه داد: در راستای جلوگیری از سوء تغذیه کودکان در بین خانواده‌ های تحت حمایت، کلاس های آموزشی تغذیه‌ سالم به منظور افزایش آگاهی آنان نسبت به موادغذایی مناسب برگزار می شود.
وی گفت: این کمیته در سال گذشته نیز 720 میلیون ریال برای بهبود تغذیه این قشر از کودکان نیازمند هزینه کرده است.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2143667
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3274
4691
133604
2143667
امروز: جمعه، 02 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .