امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
تبریز در طرح های کلان کشور دارای جایگاه ویژه ای است

معاون شهرسازی شهردار تبریز با تاکید بر جایگاه ویژه تبریز گفت: این شهر در طرح های کلان کشور دارای جایگاه ویژه ای است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از مهر، محمد عزتی ظهر شنبه در شورای برنامه ریزی استان و در بررسی طرح جامع شهر باسمنج گفت: تبریز در طرح های کلان کشور دارای جایگاه خاصی بوده و به همین دلیل باید در طراحی طرح های مختلف شهری در آن دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره ای به طرح های جامع سال های گذشته تبریز گفت: با قانون های طرح جامع تبریز که در سال های گذشته تصویب و انجام شده بود، حریم تبریز کوچک تر شد و این امر ضرورت توجه و کارشناسی های بیشتر در طرح های توسعه را نمایان می کند.

عزتی همچنین اشاره ای به سواستفاده های صورت گرفته در محدوده باسمنج- تبریز کرده و  گفت: سواستفاده از محدوده حریم باسمنج- تبریز بسیار زیاد بوده که باید برای انجام وظیفه ها و تقسیم بندی کارهای مربوط به هر نهاد در این محدوده تصمیماتی اتخاذ شود.

طرح های توسعه شهری نیاز به آینده نگری دارد

محمد رضا پورمحمدی نیز با اشاره ای به برخی مشکلات در طراحی طرح های جامع گفت: روندی که در طرح های جامع کلیبر و باسمنج شاهد هستیم  روند تهیه طرح های سنتی بوده و ادامه روند شهری در گذشته است.

رئیس دانشگاه تبریز ادامه داد: آینده نگری که منطبق بر ارائه برنامه باشد در این طرح ها دیده نمی شود و همین موضوع زمینه ساز برخی مشکلات در آن خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طرح های گذشته رویکرد توسعه ای نداشته ایم، گفت: برای طرح های آینده باید رویکرد توسعه شهری را در نظر بگیریم  چرا که روند فعلی مطلوب نخواهد بود.

پورمحمدی همچنین با اشاره ای به برخی تغییرات غیر منطقی در حریم شهرها گفت: محدوده قانونی یا حریم شهر در قانون معنی داشته و بنابراین هرگونه تغییر در محدوده شهر با درخواست یک فرد منطقی نیست.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2815247
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2801
7514
124857
2815247
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .