امروز دوشنبه, 05 تیر 1396 - Mon 06 26 2017
شركت هاي استراليايي علاقمند سرمايه گذاري در ايران هستند

معاون سفير استراليا در ايران با اشاره به ابراز علاقمندي چند شركت بزرگ استراليايي براي سرمايه گذاري در ايران گفت: استان آذربايجان شرقي با توجه به ظرفيت‌هاي موجود، مي‌تواند يكي از مقاصد سرمايه گذاران اين كشور باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل ازایرنا ؛ تيم پترسون روز دوشنبه در ديدار با معاون امور اقتصادي استاندارآذربايجان شرقي با اشاره به ديدار وزراي خارجه ايران و استراليا در سال گذشته از روند رو به توسعه روابط دو كشور خبر داد .
وي افزود: استراليا توانمندي‌هاي خوبي در حوزه كشاورزي، معدن و مديريت منابع آبي دارد كه مي‌توانيم در اين حوزه‌ها با استان آذربايجان شرقي همكاري‌هاي مشترك داشته باشيم.
معاون سفير استراليا با بيان اينكه تبريز شهري فعال و منظم است، اظهاركرد: استراليا در بخش معدن دانش، تكنولوژي و تجربه خوبي دارد و علاقمند به سرمايه گذاري در اين بخش در تبريز هستيم.
پترسون همچنين با اشاره به تجربه مفيد استراليا در زمينه مديريت منابع آب، گفت: يكي از رودخانه هاي استراليا كه با بحران مواجه بود را به روش هاي مختلف مديريت كرديم و آماده انتقال تجربيات به ايران در اين زمينه نيز هستيم.
معاون امور اقتصادي استاندارآذربايجان شرقي نيز در اين ديدار با اشاره به ظرفيت‌ها و مزيت‌هاي اين استان از جمله موقعيت ژئوپليتيك ( جغرافياي سياسي )، وجود پنج هزار واحد صنعتي، منطقه آزاد ارس، وجود معادن قابل توجه و آثار تاريخي و گردشگري بسيار ، گفت: در چند ماه گذشته هيات‌هاي اقتصادي از كشورهاي مختلف به تبريز سفر كرده و بسياري از آنها براي سرمايه‌گذاري در آذربايجان شرقي اظهار علاقه كرده‌اند.
علي نواداد با اشاره به روابط ديرينه اقتصادي ايران و استراليا، از علاقمندي بخش خصوصي آذربايجان شرقي براي ايفاي نقش فعال در مناسبات دو كشور خبرداد و افزود: تجربيات كشور استراليا در بخش كشاورزي و دامپروري و همچنين وجود ظرفيت‌هاي معدني و گردشگري در آذربايجان شرقي مي‌تواند زمينه مناسبي براي همكاري‌هاي دوجانبه باشد.
وي همچنين با اشاره به شرايط جديد اقتصادي كشور در دوران پسابرجام اظهاركرد: در دوران تحريم‌هاي ظالمانه عليه كشورمان، توليدكنندگان استان با تمام توان چرخ توليد را سرپا نگه داشتند و بعد از رفع تحريم‌ها نيز اميدوارند با گشايش فضاي اقتصادي ظرفيت‌هاي توليدي خود را كامل كنند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2167321
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
7354
7250
157258
2167321
امروز: دوشنبه، 05 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .