امروز پنج شنبه, 06 آبان 1395 - Thu 10 27 2016
پشتیبانی مردم در روز جهانی قدس حقانیت فلسطین را آشکار کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : پشتیبانی مردم در روز جهانی قدس در طول سال هایی که به ابتکار امام راحل روز جهانی قدس نامگذاری شد حقانیت فلسطین را آشکار کرد .

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز، اظهار کرد : روز جهانی قدس آثاری را در دفاع از فلسطین بر جا گذاشت که موجب عقب نشینی اسرائیل از مواضع اصلی خود شد .
وی افزود : تفکر حاکمیت از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی دیگر در شعارها و سخنان آنان راهی ندارد و از طرف دیگر موجب عقب نشینی اسرائیل از جنوب لبنان، صحرای سینا و شکست در جنگ 33 روزه شد که همه تاثثرات روز جهانی قدس است .
آیت الله شبستری گفت : وضع کشورهای اسلامی دیگر نیز رو بهبود است و به جز موصل در عراق پناهگاهی برای داعش باقی نمانده و در سوریه نیز حاکمیت دولت این کشور در حال بازگشت به حالت سابق خود است و در یمن نیز به لطف خدا اوضاع بهتر خواهد شد .
وی همچنین با اشاره به مذاکرات اخیر دولت ترکیه با اسرائیل، اضافه کرد: دولت ترکیه همانند دولت آل سعود هر روز یک ساز می‌زند، روزی از جنگ با اسرائیل سخن می گوید و روزی به مذاکره با اسرائیل روی می آورد، چنین دولت هایی به مسلمانان خیانت می کنند.
وی افزود : مسلمانان با الهام از قرآن مجید به انتخاب دوستی فرا خوانده شدند که دشمن اسلام نباشد، کشورهای اسلامی این نوع دولت ها را از خود دفع خواهند کرد .
نماینده آذربایجان شرقی در خبرگان رهبری با اشاره به پایداری مردم فلسطین در مقابل اسرائیل غاصب، گفت : ملت مقاوم فلسطین حاضر نیست زیر بار ذلت بروند و تا آزادی از یوغ صهیونیست از پای نخواهند نشست چون هیهات من الذله را از مکتب حسینی فرا گرفته اند .
آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به روز افشای حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد : آمریکا خجالت نمی کشد سخن از حقوق بشری می زند که دستش به خون هزاران نفر در جهان آلوده است .
وی افزود : در سالگرد حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران قرار داریم که نمونه ای از نقض حقوق بشر توسط آمریکای جهانخوار است .
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و سالگرد بمباران شیمیایی سردشت خاطر نشان کرد : 17 هزار انسان بیگناه در ایران از شهدای ترورهستند که استکبار جهانی و صهیونیست مسبب آنهاست و از شهدای محراب گرفته، شهدای هفت تیر و مردم عادی و 200 هزار نفر شهید هشت سال دفاع مقدس و تحریم های ظالمانه همه خوی وحشی گری آمریکا را نشان می دهد .
آیت الله شبستری تاکید کرد : با این همه جنایت باید این هفته را هفته حقوق بشر آمریکایی نامید و چه خوب مردم ایران امروز در روز جهانی قدس پررنگ تر از سال های قبل شعار مرگ بر آمریکا را سردادند .
وی همچنین گفت : برخی که به سمت آمریکا رفته اند در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان توبه سیاسی کنند و بازگردند .
وی همچنین با محکوم کردن سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم توسط رژیم آل خلیفه بحرین، گفت : این اقدام واکنش ها و عکس العمل بسیار بین المللی را در برداشت از جمله مقام معظم رهبری که پاسخ کوبنده دادند و سردار سرافزار سردار سلیمانی، که این واکنش ها موثر بوده است .
وی همچنین خواستار محکومیت این اقدام توسط رژیم ال خلیفه و رسیدگی به موضوع توسط مجامع بین المللی شد و اظهار داشت : شاید اقدام رژیم ال خلیفه در سلب تابعیت شیخ عیسی فراهم آوردن زمینه تبعید یا اقدامات دیگر است .

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

634181
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1643
5212
136278
634181
امروز: پنج شنبه، 06 آبان 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .