امروز یکشنبه, 29 مرداد 1396 - Sun 08 20 2017
پشتیبانی مردم در روز جهانی قدس حقانیت فلسطین را آشکار کرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : پشتیبانی مردم در روز جهانی قدس در طول سال هایی که به ابتکار امام راحل روز جهانی قدس نامگذاری شد حقانیت فلسطین را آشکار کرد .

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز، اظهار کرد : روز جهانی قدس آثاری را در دفاع از فلسطین بر جا گذاشت که موجب عقب نشینی اسرائیل از مواضع اصلی خود شد .
وی افزود : تفکر حاکمیت از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی دیگر در شعارها و سخنان آنان راهی ندارد و از طرف دیگر موجب عقب نشینی اسرائیل از جنوب لبنان، صحرای سینا و شکست در جنگ 33 روزه شد که همه تاثثرات روز جهانی قدس است .
آیت الله شبستری گفت : وضع کشورهای اسلامی دیگر نیز رو بهبود است و به جز موصل در عراق پناهگاهی برای داعش باقی نمانده و در سوریه نیز حاکمیت دولت این کشور در حال بازگشت به حالت سابق خود است و در یمن نیز به لطف خدا اوضاع بهتر خواهد شد .
وی همچنین با اشاره به مذاکرات اخیر دولت ترکیه با اسرائیل، اضافه کرد: دولت ترکیه همانند دولت آل سعود هر روز یک ساز می‌زند، روزی از جنگ با اسرائیل سخن می گوید و روزی به مذاکره با اسرائیل روی می آورد، چنین دولت هایی به مسلمانان خیانت می کنند.
وی افزود : مسلمانان با الهام از قرآن مجید به انتخاب دوستی فرا خوانده شدند که دشمن اسلام نباشد، کشورهای اسلامی این نوع دولت ها را از خود دفع خواهند کرد .
نماینده آذربایجان شرقی در خبرگان رهبری با اشاره به پایداری مردم فلسطین در مقابل اسرائیل غاصب، گفت : ملت مقاوم فلسطین حاضر نیست زیر بار ذلت بروند و تا آزادی از یوغ صهیونیست از پای نخواهند نشست چون هیهات من الذله را از مکتب حسینی فرا گرفته اند .
آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به روز افشای حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد : آمریکا خجالت نمی کشد سخن از حقوق بشری می زند که دستش به خون هزاران نفر در جهان آلوده است .
وی افزود : در سالگرد حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمای مسافربری ایران قرار داریم که نمونه ای از نقض حقوق بشر توسط آمریکای جهانخوار است .
وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و سالگرد بمباران شیمیایی سردشت خاطر نشان کرد : 17 هزار انسان بیگناه در ایران از شهدای ترورهستند که استکبار جهانی و صهیونیست مسبب آنهاست و از شهدای محراب گرفته، شهدای هفت تیر و مردم عادی و 200 هزار نفر شهید هشت سال دفاع مقدس و تحریم های ظالمانه همه خوی وحشی گری آمریکا را نشان می دهد .
آیت الله شبستری تاکید کرد : با این همه جنایت باید این هفته را هفته حقوق بشر آمریکایی نامید و چه خوب مردم ایران امروز در روز جهانی قدس پررنگ تر از سال های قبل شعار مرگ بر آمریکا را سردادند .
وی همچنین گفت : برخی که به سمت آمریکا رفته اند در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان توبه سیاسی کنند و بازگردند .
وی همچنین با محکوم کردن سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم توسط رژیم آل خلیفه بحرین، گفت : این اقدام واکنش ها و عکس العمل بسیار بین المللی را در برداشت از جمله مقام معظم رهبری که پاسخ کوبنده دادند و سردار سرافزار سردار سلیمانی، که این واکنش ها موثر بوده است .
وی همچنین خواستار محکومیت این اقدام توسط رژیم ال خلیفه و رسیدگی به موضوع توسط مجامع بین المللی شد و اظهار داشت : شاید اقدام رژیم ال خلیفه در سلب تابعیت شیخ عیسی فراهم آوردن زمینه تبعید یا اقدامات دیگر است .

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2477372
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2262
5863
109620
2477372
امروز: یکشنبه، 29 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .