امروز شنبه, 03 تیر 1396 - Sat 06 24 2017
جلوه های زیبای روز قدس در آذربایجان شرقی/ کاخ آمال صهیونیسم با خروش مردم فرو ریخت

 

مردم روزه دار و همیشه در صحنه آذربایجان شرقی امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، همزمان با سایر هموطنان خود در دیگر مناطق ایران اسلامی، به خیابان ها آمدند تا شعار حمایت از فلسطین و آزادی قدس و مرگ بر اسرائیل را فریاد بزنند و کاخ آمال صهیونیسم خون آشام را با خروش خود فروریزند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، مردم کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز نیز از ساعت 10:30 دقیقه امروز از 9 مسیر اعلام شده و به صورت دسته دسته به سمت مصلای امام خمینی (ره) این شهر به راه افتاده اند تا در لبیک گویی به فرمان بنیانگذار کبیر اانقلاب اسلامی در 37 سال قبل، مشت های خود را در اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی به عنوان غده چرکین خاورمیانه گره بزنند.
بر این اساس جای جای کلان شهر تبریز از صبح امروز شاهد طنین صدای بلندگوها و تکبیر شهروندانی است که دانه دانه به هم می پیوندند تا جویبار گونه، رودخانه پرخروش حمایت از مردم ستمدیده و مظلوم فلسطین و نفرت از غاصبان صهیونیست را در قلب بافت تاریخی تبریز با جمعیت 10 ها هزار نفری خود تشکیل دهند.
جمعیت نستوه و مبارز تبریز در روز قدس امسال باشکوه تر از سال های قبل است و دانه های انسانی تشکیل دهنده این زنجیر انسانی و اسلامی با شعار رسای 'فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است' و با حرکت منظم خود ضمن انرژی بخشیدن به فلسطینان مظلوم، لرزه در دل صهیونییست های جنایتکار و حامیانش می اندازند.
صف های به هم فشرده مردم تبریز در روز قدس امسال، متشکل از نوزادان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالانی است که در پاسخ به ندای وجدان شان، همنوا و همصدا از محلات گوناگون شهر به راه افتاده اند تا با قدرت ایمان، سلاح های پوشالی زر و زور و قدرت پشت رژیم صهیونیستی را در هم بشکنند و به جهانیان اعلام کنند که ایران اسلامی هرگز فلسسطین اشغال شده را تنها نمی گذارند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی خودجوش و مردمی امسال در تبریز همچنین شعارهایی مانند 'مسلمان بیدار است از آمریکا بیزار است'، 'الله اکبر خامنه ای رهبر'، 'مرگ بر آمریکا، اسرائیل و آل سعود'، ' الله اکبر الله اکبر' و ' آذربایجان اویاخدی خامنه ای یه دایاخدی' سر دادند.
حضور دانش آموزان و دانشجویان در اهپیمایی روز قدس امسال پررنگ است و آنان با شور و نشاط نوجوانی و جوانی، جلوه ویژه ای به تجمع مردمی بزرگ حامیان فلسطین در خیابان های منتهی به میدان ساعت (عمارت شهرداری) تبریز داده اند.
حضور شخصیت های برجسته هنری، فرهنگی و اجتماعی از دیگر نکات ممیزه راهپیمایی روز قدس امسال در کهن شهر تبریز است و در بین شرکت کنندگان چهره های سرشناس آشنای زیادی را می توان دید.
استاد ابراهیم مقبلی، دارنده نشان درجه یک هنر کشورمان که در جمع راهپیمایان روز قدس در تبریز حضور دارد، به ایرنا می گوید: شرکت در راهپیمایی، لبیک به امر رهبری و مسئولان نظام در دفاع از حق و حقیقتی به نام فلسطین و فلسطینیان است.
استاد مقبلی اضافه می کند: بزرگ ترین هدف مردم از راهپیمایی بزرگ روز قدس، حمایت از مظلومان و دادن حق زندگی به آنان است، زیرا هر انسان آزاده ای حق زندگی داد.
چهره شاخته شده هنری کشورمان یادآور شد: کشتار مردم فلسطین از سال های طولانی تا به امروز و مردم کشورهای مختلف زیر سر اسرائیل و حامیان غربی آن است و ملت ایران با این راهپیمایی مراتب اعتراض خود را به جهانیان در محکومیت این غده سرطانی اعلام می کند.
زینب حسین زاده، خانم 50 ساله ای نیز که همراه خانواده اش در راهپیمایی روز قدس در تبریز حضور دارد، در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره فلسفه این حضور می گوید: بهترین کار در دنیا دفاع از حق مظلومان است و ما با این تجمع عظیم و پرشور خود به دنیا اعلام می کنیم که حق دادنی نیست، بلکه گرفتنی است و مسلمانان دنیا روزی حق فلسطینیان مظلوم را از حلقوم غاصبان صهیونییست بیرون می کشند.
خانم حسین زاده با اشاره به اینکه وی به عنوان یک انسان درر راستای عمل به وجدان خود همه ساله در راهپیمایی روز قدس شرکت می کند، اظهار داشت: باید نسل کنونی را با آرمان های قدس اشنا و جانشینان برحقی را برای دفاع از حقوق مسلمانان و آزادای قبله اول مسلمین تربیت کنیم.
شهروند 40 ساله ای نیز که فرزند خردسال خود را بر گردن گرفته است، حضور در این قبیل تجمع ها را اقدامی انسانی و اخلاقی می داند و معتقد است مردم جهان فارغ از دین و مذهب شان باید برای آزادی قدس از چنگال صهیونیست ها همنوا شوند، زیرا اشغال قدس یک واقعیت مسلم و نمود عینی زیر پا گذاشتن حق است.
علی محمدزاده می گوید: بزرگی راهپیمایی روزقدس در مردمی و خودجوش بودن آن است، زیرا دولت در ساماندهی این حرکت انقلابی و انسانی کمترین دخالت را دارد و تنها کار آن، فراهم کردن بستر برای حرکت آسان مردم در مسیرهای راهپیمایی است.
وی که معلم یکی از دبیرستان های تبریز است، ادامه می دهد: اسرائیل غده ای چرکین است که انگلیس پس از پایان استعمار کهنه در دوره بعد از پایان جنگ جهانی دوم و خیزش جهانی کشورهای مستعمره علیه روباه پیر، نطفه آن را با اشغال خاک فلسطین در خاورمیانه کاشت تا همواره جهان اسلام را با مشکل مواجه کند.
در نهایت می توان گفت که راهپیمایی روز قدس امسال در تبریز و دیگر شهرهای آذربایجان شرقی آکنده از شور و شوق و ابتکارهای جالبی است که تماشای آنها، اشک شوق بر دیده جاری می کند.
برخی از جوانان حاضر در راهپیمایی امروز نیز چترهایی منقش به پرچم سه رنگ ایران را در زیر تیغ سوزان آفتاب 38 درجه ای تبریز به سر گرفته اند تا به شکل نمادین نشان دهند که حمایت از مظلوم و حق در زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران، یک اتفاق بدیهی است.
حمل پلاکاردهایی با مضمون 'اگر غلطی از اسرائیل سر بزند، تل آویو و حیفا را خاک یکسان می کنیم' توسط شرکتندگان در راهپیمایی روز قدس امسال در تبریز، دال بر بزرگی روح ملت ایران و آمادگی معنوی آنان برای دفاع از حقوق فلسطینیان در برابر رژیم تا بن دندان مسلح صهیونیستی است.
16 مرداد سال 1358 در حالی که کمتر از یک سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته بود، بنیانگذار جمهوری اسلامی در اقدامی هوشمندانه از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه‌ی ماه رمضان را به عنوان 'روز قدس' انتخاب کنند و در این روز همبستگی خود را در حمایت از 'حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین' به نمایش بگذارند.
گزارش از: محمد عزیزی راد و پیمان پاکزاد

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2148659
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
2020
6246
138596
2148659
امروز: شنبه، 03 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .