امروز پنج شنبه, 30 شهریور 1396 - Thu 09 21 2017
همراه با دولت تدبیر و امید در جمع خانواده های بی بضاعت تبریز

مردم آذربایجان شرقی در طی بیش از سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید همواره شاهد حضور مسئولان استانی در منازل مردم بی بضاعت بوده اند و این نوع اقدامات امیدآفرین در ماه میهمانی خدا پررنگ تر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا، با توجه به حوزه فعالیت خبری ام خیلی علاقه مند بودم که توفیق همراهی با مسئولان استانی در بازدید از خانواده های کم بضاعت نصیب ام شود و این خواسته خیلی زود برآورده شد و به همراه معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی راهی دید و بازدید از سه خانواده بی بضاعت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در یکی از مناطق محروم تبریز شدم.
در طول مسیر افکار مختلفی ذهن ام را مشغول کرده بود و سوالاتی را که می خواستم در دیدار با این خانواده ها بپرسم، با خود مرور می کردم.
ساعت شش عصر است و به یکی از مناطق محروم شهر تبریز آمده ایم که به دلیل نامساعد بودن راه ناچار شدیم از ماشین پیاده شویم و کوچه های تنگ و باریک را پیاده طی کنیم.
وارد خانه کوچک 30 متری می شویم، خانه ای که به دلیل حضور مسئولان استانی، اعضای آن لبخندی بر لب دارند ؛ لبخند تلخی که حاکی از امیدی است که بر دل های آن ها نشسته است.
پای سخنان این عزیزان که می نشینیم؛ غم بر دلم سنگینی می کند، هر دو سرپرست خانواده در بستر بیماری هستند و دو فرزند قد و نیم قد آنها نیز لکنت زبان دارند.
معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی به همراه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان پای درد و دل این خانواده نشسته اند و در حالی که برای روحیه دادن به خانواده ها می کوشند، می توان ناراحتی ناشی از مشاهده حال و روز این شهروندان را به وضوح در چهره هایشان دید و خواند؛ فضا سنگین است و من توان پرسیدن سوال ندارم.
سعید شبستری که در همه مراسم ها همیشه لبخند بر لب دارد و با مهربانی با همه سخن می گوید، در این محفل لبخند بر لبانش خشک شده و می توان غم را در چشمانش دید.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، قول مساعد برای رفع مشکلات این خانواده می دهد و با تلفن همراه خود با مدیرکل بهزیستی استان تماس گرفته و خواستار حل مشکلات درمانی کودکان این خانواده می شود تا از فردا دوره گفتار درمانی و توانبخشی برای آنها بدون دریافت هزینه آغاز شود.
وی همچنین از مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز می خواهد تا برای بهسازی مسکن این خانواده اقدامات لازم انجام شود.
شبستری از این زن و مرد بیمار که نیاز به عمل جراحی دارند، درخواست می کند بدون دغدغه مالی برای دریافت خدمات پزشکی اقدام کنند و تاکید می کند حمایت های لازم انجام شود.
به سمت منزل خانواده دیگری که در همین نزدیکی هاست می رویم؛ وارد خانه که می شویم چاهی بزرگ درست وسط حیاط کوچک خانه دهان باز کرده و هر لحظه امکان دارد کسی را که از کنار آن رد می شود، در خود ببلعد.
مرد خانواده به دلیل بیماری و غده ای که در دهان او تشکیل شده است، قادر نیست به راحتی تکلم کند و حتی نمی تواند غذا بخورد، چون غده در بین دندان هایش گیر کرده و خونریزی می کند؛ پزشکان معالج گفته اند اگر عمل شود ممکن است جان خود را از دست دهد.
فرزند پسر 21 ساله این خانواده نیز به دلیل معلولیت ذهنی در یکی از مراکز نگهداری معلولان تحت نظارت ادره کل بهزیستی در شهرستان مرند نگهداری می شود که متاسفانه توان پرداخت هزینه های او را نیز ندارند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی که تحت تاثیر وضعیت این خانواده نیازمند و بی بضاعت قرار گرفته است، در خصوص پرداخت هزینه های نگهداری فرزند این خانواده چاره اندیشی می کند و از کمیته امداد می خواهد برای این خانواده که مبلغ 100 میلیون ریال آورده نقدی دارند، جهت خرید منزل مساعدت کنند.
وارد منزل خانواده سوم می شویم؛ خانواده جوانی که به دلیل اعتماد به افراد غریبه و داد و ستد مالی اکنون دچار مشکلات مالی و جانی شده اند.
مرد خانواده می گوید با بستن قرارداد با فردی که آشنایی چندانی با وی نداشته، اقدام به داد و ستد و در یافت چک می کند که متاسفانه یکسال پس از موعد نوشته شده و او نمی تواند مبلغ خود را دریافت کند.
تا اینکه فرد معامله گر پس از یکسال ابراز می کند که مبلغ آمده است و قرار دیدار در استانی دیگری که محل زندگی وی است، گذاشته می شود.
آن طور که همسر این مرد تعریف می کرد، شوهرش برای گرفتن پول به محل می رود و پول را دریافت می کند ولی متاسفانه به دلیل اعتماد به این افراد و خوردن آبمیوه ای که توسط آنها به وی تعارف می شود به دلیل وجود اسید، دچار سوختگی از راه دهان تا مری و معده می شود و اکنون دیگر قادر به تکلم نیست.
در این دیدار نیز معاون سیاسی و امنیتی استان قول مساعد برای پیگیری مشکلات بیمه تامین اجتماعی وی را می دهد.
از محل سکونت این خانواده های بی بضاعت و دردکشیده بیرون می آییم و با دلی پر از غم و غصه از مشاهده این مشکلات از یک سو و امیدواری به امیدآفرینی مسئولان دولتی برای روشن نگه داشتن شمع محفل خانوادگی شان، راه بازگشت در پیش می گیریم.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2649443
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
4587
6768
116677
2649443
امروز: پنج شنبه، 30 شهریور 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .