امروز پنج شنبه, 08 تیر 1396 - Thu 06 29 2017
هنر و صنايع دستي دنياي بدون جنگ را خلق مي كند

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: هنر و صنايع بي بديل دستي جوامع مختلف دنياي بدون جنگ و عاري از هر گونه خونريزي را خلق مي كند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از ایرنا ؛ فرزين حق پرست روز چهارشنبه در هفتمين اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي، با بيان اينكه خداي هنر و هنرمند، خداي صلح و دوستي و خلاقيت است، افزود: بر اين اساس هنر در خلق دنياي بدون جنگ و خشونت و دنيايي همراه با صلح و شادي براي انسان ها مي تواند گام هاي موثري بردارد.
وي اظهار كرد: ما اينك در برخي از كشورهاي اسلامي جنگ و خشونت به نام اسلام را مشاهده مي كنيم كه برگزاري اجلاس امروز در تبريز براي نشان دادن فطرت صلح طلبانه اسلام بسيار ارزشمند و ضروري است.
حق پرست ادامه داد: ايران و تبريز تلاش طولاني و مستمري براي خلق آثار شايسته و ماندگار هنري در صنايع دستي در طول تاريخ داشته است كه نمونه هاي آن در سراسر جهان ديده مي شود.
وي، اصلي ترين و مهمترين پيام اين آثار هنري را خلق تصاوير و انديشه هايي برشمرد كه از صلح و دوستي و محبت بين تمام عناصر هستي آغاز شده است.
حق پرست گفت: در تمام اين آثار از رابطه خوب انسان ها و انسان با طبيعت و طبيعت با طبيعت سخن گفته شده است و همنشيني صلح آميز اين عناصر را تقويت كرده و تاكيد دارد كه جهان همراه با خلاقيت و جهاني است كه در آن صلح و انسان هديه خواهد داد.
هفتمين اجلاس منطقه آسيا و اقيانوسيه شوراي جهاني صنايع دستي با حضور هفت كشور روز چهارشنبه در تبريز در شرايطي آغاز به كار كرده است كه اعضاي شوراي جهاني صنايع دستي پشت درهاي بسته و بدون حضور خبرنگاران در حال مذاكره و گفت و گو با يكديگر هستند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2184684
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3929
6320
174621
2184684
امروز: پنج شنبه، 08 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .