امروز جمعه, 02 تیر 1396 - Fri 06 23 2017
در زمان رژیم چربی سوزی کربوهیدرات ها را حذف نکنید

سید مرتضی حسینی طی یادداشتی با عنوان در زمان رژیم چربی سوزی  کربوهیدرات ها را حذف نکنید در پایگاه خبری مهرصبا نوشت :  برخی به اشتباه بر این تصورند که در زمان چربی سوزی باید کربوهیدرات ها را حذف کنند!

برای آگاهی کلی، اشاره ای بر الزام وجود کربوهیدرات ها می نماییم. خاطرنشان می شود که وجود کربوهیدرات ها برای بدنسازان الزامی است و یک نکته مهم این است که کربوهیدرات ها قدرت تحمل تکرار را افزایش می دهند. به دنبال همین موضوع چند دلیل عمده وجود دارد که وجود این درشت مغذی را در زمان رژیم، پراهمیت جلوه می دهد.

پنج دلیل عمده که به آن اشاره می نماییم به شرح ذیل است:

1- وجود کربوهیدرات ها برای انجام واکنش های سلولی مربوط به سوزاندن چربی ضروری می باشند.

2- وجود کربوهیدرات ها از سوزاندن پروتئین به عنوان منبع انرژی جلوگیری می کند.

3- کربوهیدرات ها موجب ذخیره گلیکوژن در بدن می شوند که قدرت عضلات را در طول تمرین افزایش می دهد و هرچه گلیکوژن بیشتری در عضله موجود باشد شما می توانید سخت تر تمرین کنید.

4- وقتی بدن شما کربوهیدرات ها را گوارش می کند نسبت متابولیک شما بالاتر از زمانی می شود که چربی را می سوزانید.

5- کربوهیدرات ها –مخصوصاً مرکب- سرشار از فیبر بوده که فواید زیادی در سوزاندن چربی ها داشته و انرژی موردنیاز برای هضم و جذب غذاهای مملو از فیبر از اغلب غذاها بیشتر است.

فیبر نیز با تحریک هورمون های متوقف کننده اشتها میل شما به خوردن را کنترل می کند. علاوه بر آن فیبرها زمان حرکت هضم غذاها در بدن را کاهش داده و در نتیجه کالری کمتری برای ذخیره شدن به شکل چربی از آنها حاصل می شود.

 

نتیجه

اگر چنانچه تمرینات قدرتی یا ایروبیک را به عنوان بخشی از برنامه کاهش چربی انجام می دهید، نیاز دارید که روزانه 5 الی 6 گرم کربوهیدرات به ازای هر کیلوگرم از وزن خود مصرف کنید تا بدن شما برای انجام تمرینات شدید به خوبی سوخت گیری نموده، در حالی که فضای کافی برای نیاز پروتئین شما را نیز ایجاد می کند.

منبع : تغذیه در بدنسازی

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2142252
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1859
4691
132189
2142252
امروز: جمعه، 02 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .