امروز پنج شنبه, 26 مرداد 1396 - Thu 08 17 2017
عادت‌های عجیب غذاخوردن در جهان

آداب و سنن مرتبط با غذا خوردن به یکی از جذاب‌ترین موضوعات مورد توجه همه افراد جهان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا ؛ در این نوشتار با ۷ عادت عجیب و غریب مردم سراسر دنیا آشنا می‌شویم که بسیاری از آنها در کشور ما یک رفتار ناشایست و شاید به دور از ادب تلقی می‌شود.
 
۱.در تایلند غذا خوردن با چنگال رفتاری به دور از ادب است
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرادید، از سال ۱۸۹۷، زمانی که پادشاه تایلند به اروپا سفر کرد خوردن غذا با چنگال در تایلند ممنوع شد. از آن زمان به بعد مردم این کشور خوردن غذا با چنگال را رفتاری بی‌ادبانه می‌دانند و هیچ گاه چنگال را به داخل دهان خود نمی‌گذارند.
 
۲.در ژاپن با سر و صدا غذاخوردن رفتاری ناپسند نیست
تصور کنید به ژاپن سفر کرده‌اید و برای صرف غذا به رستوران رفته اید، به احتمال قوی در کنار میزهای کناری شما افرادی هستند که سوپ رشته سفارش داده‌اند و آن را با سر و صدای هر چه بیشتر می‌خورند. شاید شما این عمل را خارج از هنجارهای اجتماعی بدانید ولی برای ژاپنی خوردن غذا همراه با سر و صدا رفتاری به دور از ادب نیست.
 
۳.در هند غذا خوردن با دست چپ تابو است
از آنجایی که در هند کارگران بر اساس دست راست یا چپ بودن تقسیم می‌کردند، به راست دست‌ها مسئولیت مربوط به غذا خوردن محول می‌شود و چپ دست‌ها وظیفه تمیز کردن را باید بر عهده می‌گرفتند. همین شیوه تقسیم کار موجب شده امروز هندی‌ها غذا خوردن با دست چپ را یک تابو تلقی کنند.
 
۴.در کره جنوبی تا زمانی که بزرگ‌ترین فرد خانواده نخستین لقمه را نخورد سایرین اجازه غذاخوردن ندارند
شبیه به این رسم تقریباً در کشور خود ما دیده می‌شود، ولی در کرده با شدت بیشتری انجام می‌شود. مردم این کشور حتی اگر خواهر یا برادر دو قلویی داشته باشند که تنها اختلاف سنی چند دقیقه‌ای با یکدیگر دارند، باز هم منتظر می‌مانند تا او غذا را شروع کند. همین چند دقیقه شروع‌کننده غذا در کره را مشخص می‌کند.
 
۵.در ایتالیا هیچ گاه از پیشخدمت رستوران نخواهید که بر روی غذای دریایی شما پنیر بپاشد
بنا بر یک باور قدیمی ریختن پنیر روی غذاهای دریایی نوعی گناه است. هر چند بر اثر گذشت زمان و تغییر باورها نحوه برخورد مردم با این موضوع متفاوت شده است، ولی برخورد ایتالیاها در برخورد با تقاضا ریختن پنیر روی ماهی و میگو غیر قابل پیش‌بینی است. به همین دلیل بهتر است، در زمان سفر به ایتالیا چنین درخواستی را مطرح نکنید.
 
۶.بشقاب خالی در فرهنگ‌های مختلف معانی متفاوتی دارد
به عنوان مثال: در هند و ژاپن شما باید غذای خود را تا انتها بخورید تا هیچ چیز در بشقابتان نماند، تنها در این صورت است که صاحب خانه گمان می‌کند شما از غذایش لذت برده اید. اما در چین بشقاب خالی معنای خوبی ندارد، زیرا میزبان گمان می‌کند شما به اندازه کافی سیر نشده اید.
 
۷.رفتار عجیب و  غریب پس از صرف غذا‌
شاید برای ما ایرانی‌ها عجیب و غیر قابل باور باشد، اما در برخی کشورها از جمله: کانادا، باد شکم پس از صرف غذا و در یک محیط عمومی عمل دور از ادب و نا بهنجاری نیست. کاری که اگر در کشور ما انجام شود قطعاً با برخوردهای بد اطرافیان همراه می‌شود.


منبع: فرادید

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2463390
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5193
5304
95638
2463390
امروز: پنج شنبه، 26 مرداد 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .