امروز سه شنبه, 06 تیر 1396 - Tue 06 27 2017
پنج دليل براي داشتن آينده‌اي بهتر با فناوري نانو

 

فناوري‌ نانو قادر است آينده بهتري براي ما رقم بزند، در اينجا 5 دليل براي اين كه فناوري‌ نانو آينده بهتري را براي ما تضمين مي‌كند آمده است.

به گزارش ايرنا از ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، در طول 70 سال گذشته، دو چيز: يكي تراشه‌ها وديگري ترانزيستورهاي الكتريكي زندگي ما را دگرگون كرده است.
اين دو قطعه موجب شده تا الكترونيك مدرن پا به عرصه ظهور بگذارد، تراشه‌ها در حال كوچكتر و كاراتر شدن هستند و اگر قرار بود خودروها با اين سرعت كاراتر و ارزان تر شوند اكنون مي‌توانستيم خودرويي با دور موتور 300 هزار دور بردقيقه را با قيمت 3 پوند داشته باشيم.
حال فناوري نانو مي‌تواند نقش حياتي در رفاه زندگي داشته باشد.
در اينجا پنج دليل براي اين كه فناوري نانو مي‌تواند آينده را متحول كند آمده است:
1- پزشك در درون بدن:
فناوري‌ نانو امكان ساخت ادوات الكترونيكي قابل پوشيدن را براي ما فراهم مي‌كند؛ ادواتي كه قادر است علائم حياتي بدن را شناسايي و رصد كند، اين حسگرها را مي‌توان درون بدن كاشت تا اطلاعات حياتي درباره بدن را جمع‌آوري كند، اخيرا شركت‌هاي فعال در حوزه زيست الكترونيك اقدام به توليد نمونه اوليه برخي از اين محصولات كرده‌اند.
2- حسگرها
اين حسگرها با استفاده از روش‌هاي جديد و با كمك نانومواد ساخته شده ‌اند، ابعاد بسيار كوچكي داشته و از كارايي بالايي برخوردار هستند و به دليل ابعاد بسيار كوچك، هزينه پاييني دارند، اين حسگرها فرصت‌ها جديدي در بخش‌هاي مختلف ايجاد مي‌كنند.
3- ساختارهايي با قابليت خودترميمي
نانومواد قادر به ترميم ترك‌ها هستند، در آينده نانوپوشش‌ها قادر به ترميم خود خواهند بود، نانوذرات موجود در اين پوشش‌ها قادراند در پوشش حركت كرده و هر كجا ترك وجود داشت آنجا را ترميم كنند.
4- داده‌هاي عظيم
همه حسگرها حجم عظيمي از اطلاعات را توليد مي‌كنند كه بايد بررسي و تحليل شوند، فناوري‌ نانو مي‌تواند حافظه‌هاي با دانسيته و قدرت ذخيره سازي بالا ايجاد كند، اين حافظه‌ها مي‌توانند الگوريتم‌هاي بسيار كارا را پشتيباني كنند تا پردازش اطلاعات با سادگي انجام شود.
5- رفع مشكل تغيير آب و هوايي
مقابله با تغييرات آب و هوايي يك برنامه جهاني است، فناوري نانو قادر است در توليد انرژي الكتريكي به ما كمك كند كه اين كار با كاهش انتشار گازهاي گلخانه‌اي همراه است، باتري‌هاي جديد قادر به ذخيره‌سازي بيشتر انرژي هستند.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2169640
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
1116
8557
159577
2169640
امروز: سه شنبه، 06 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .