امروز یکشنبه, 04 تیر 1396 - Sun 06 25 2017
هجوم به ارزشها در غفلت مردم و مسولین

 

حجت الله رجبی طی یادداشتی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت : شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در مسافرت و یا حتی پارکها و تفرج گاهها با مواردی از کشف حجاب بانوان در داخل خودرو و یا در مکانهای عمومی و در مرای و منظرعموم مردم برخورد کرده و از این فاجعه فرهنگی و بلای عمومی که روز به روز در حال گسترش هست ابراز تاسف و ناراحتی و نگرانی نمایید و با این سوال در ذهن خود مواجه گردید که علت این ولنگاری دینی و فرهنگی چیست و چرا ما باید در جامعه اسلامی و شیعی خودمان شاهد این بی تقوایی و بی مبالاتی اخلاقی و فرهنگی باشیم و اصولا چرا باید یک بانوی جوان ایرانی _ شیعی به خود اجازه چنین اقدام هنجار شکنانه ضد دینی و مذهبی را بدهد.

این سوال برای بنده زمانی بسیار پررنگ گردید که هفته قبل با تعدادی از دوستان برای گشت و گذار عازم نیاسر کاشان شدیم و در آزاد راه قم کاشان با کمال تعجب شاهد کشف حجاب تعدادی از بانوان در داخل خودرو بودیم که در کنار شوهرانشان با کمال راحتی با سرهای برهنه نشسته و طی مسیر می کردند.

عمق فاجعه زمانی برای من و دوستان آشکار شد که در دو سه مورد با جوانانی روبرو شدیم که در کنار جاده و آزاد راه با کمال وقاحت و سرهای مکشوف مشغول بزن و برقص بودند و کنار جاده و خیابان را با کاباره ها و رقاص خانه ها اشتباه گرفته بودند و بسیاری از مردم هم بی تفاوت از این مساله عبور می کردند. سوالی که به ذهن بنده و امثال بنده می رسد اینکه نقش حاکمیت در برخورد با این فاجعه فرهنگی چیست؟ و چرا دولتمردان با این مساله برخورد جدی نمی کنند؟ چرا نیروی انتظامی کشور جمهوری اسلامی که وظیفه ذاتی حفظ امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه اسلامی را بر عهده دارد اراده جدی بر برخورد با این منکرات رو به گسترش را ندارد؟و دهها پرسش دیگر که ذهن هر کس را در برخورد با این منکرات به خود مشغول می نماید.

در مورد این مساله نکاتی را یادآور می شوم:

1.    اگر برخورد جدی با این موارد ضد دینی و فرهنگی صورت نگیرد شاهد گسترش روزافزون این منکرات در جامعه خواهیم بود که در این صورت مقابله با این پدیده شوم بسیار سخت و یا غیر ممکن خواهد بود.

2.    امر به معروف و نهی از منکر وظیفه الهی و تکلیف همگانی برای همه مردم و مسوولین می باشد که اگر نسبت به این فریضه دینی و الهی بی تفاوت باشیم تبعات گسترش فساد در جامعه دامنگیر کل جامعه خواهد گردید اگر در مورد این پدیده شوم حداقل چند نفراعتراض می کردند این افراد به هیچ وجه جرات انجام معاصی در روز روشن و ملا عام را نداشتند و ایشان در کنار بی تفاوتی عموم مردم در کمال امنیت روانی به صورت آشکارا هنجار شکنی نمی نمودند.

3.    به نظر می رسد طرح گشت نا محسوس نیروی انتظامی برای برخورد با متخلفان و هنجارشکنان - که متاسفانه با مخالفت رئیس جمهور مواجه گردید- طرح ضروری و مناسبی برای برچیدن بساط گناه و معصیت در جامعه باشد. که بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب باید بدون هیچ گونه ملاحظه کاری از سوی نیروی انتظامی به جدَ عملیاتی شود.

4.    در کنار برخورد عملی با این پدیده باید نهاد های فرهنگی کشور از جمله حوزه های علمیه و صدا و سیما و آموزش و پرورش فعالیت های فرهنگی و دینی را سرلوحه کارشان قرار داده و با تولید برنامه های دینی و فرهنگی مناسب و کاربردی به مقابله با جنگ نرم دشمن به پا خیزند.

5.    خانواده به عنوان مقدس ترین و در عین حال موثرترین نهاد جامعه نقش به سزایی در نوع تربیت افراد جامعه ایفا می نماید از این رو با تقویت بنیاد خانواده ها و تغذیه فکری و روحی و دینی این نهاد می توان از بسیاری از معضلاتفرهنگی و دینی جامعه کاست و مشکلات جامعه را حل نمود.

6.    سالهاست که بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب جنگ نرم دشمن علیه باورها و اعتقادات و فرهنگ و دیانت مردم از سوی دشمنان انقلاب اسلامی شروع شده و هر روز ابعاد گسترده ای از این جنگ افشا می شود که یکی از مهمترین و موثرترین ابعاد این جنگ خانمان سوز مقابله با عفت و غیرت و حجب و حیای زن و مرد ایرانی می باشد که در راستای رسیدن به اهداف شوم خود با در اختیار داشتن امکانات عظیم رسانه ای و مالی با تولید برنامه ها و فیلمهای مبتذل و اشاعه دهنده فرهنگ منحط غرب سعی در انحطاط اخلاقی و استحاله دینی و فرهنگی جوان ایرانی می نمایند که برای مقابله با این توطئه شوم استکبار چاره ای غیر از تعمیق اعتقادات دینی افراد و گسترش اخلاق اسلامی و آشنایی نسل جوان جامعه با آموزه های دینی و عرفانی و اخلاقی دین مبین اسلام نداریم.

7.    برای آشنایی نسل جوان جامعه با آموزه های ناب اسلامی بهترین راهکار کشاندن پای نوجوانان و جوانان به مسجد با انواع روشها و علاقمند نمودن ایشان به محیط مسجد می باشد که تاثیر بسزایی در تربیت دینی نسل جوان خواهد داشت.

 

 والسلام ، قم المقدسه ، سوم شعبان المعظم

 

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2158496
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5779
6078
148433
2158496
امروز: یکشنبه، 04 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .